ne yapabilirim acaba merak ediyorum

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
neoluyor

ne yapabilirim acaba merak ediyorum

Mesaj gönderen neoluyor »

merhabalar bu foruma ihtiyacım olduğu için aradım ve üye oldum.hemen konuya giriyorum.iyi bi yerde yönetici pozisyonunda(bikaç kişi daha benimle aynı) çalışıyorum.ama sadece burda deil genelde hep karşıma çıkan bi sorun var.sanki herkesin benimle dalga geçtiğini sanıyorum ve bende kendimi işime verdim ama ne yazık ki bu seferde çok çalışıyorum ve bu kimsenin(müdürün en azından) umurunda deil.ve kendimi kapattım zor konuşuyorum insanlarla.aslında böyle birisi deilim sanki bi kaç önemli kişi benimle ilgilense "sen haklısın" dese kurtulacağımı sanıyorum ancak kısa süreli olmaya başladı.laf yetiştiremiyorum ve bi tartışmada birisi güldüğü an kızarıyorum ve kendimi haklı olsam bile yenilgiyle ayrılmış sanıyorum.şu an birisiyle içtende olsa tartışma içerisindeyim ve bu birisi sanki bütün büroyu lehine çevirebiliyo ve ben açıkçası yalnız kalıyorum.aslında böyle diğer ortamlarımda da bi kaç bişey oldu ancak burda yazıpta konuyu uzatmıycam ancak konu üzerinde bilgi istenirse detaylarada inebilirim. sadece çok popüler olan birisiyle laf dalaşına girdiğimde haklıda olsa karşı tarafın alaycı gülmesinden dolayı kendimi yiyorum ve laf yetiştiremiyorum ve kaybeidiyorum kendimi çok kötü hissediyorum.ne yapabilirim.senelerdir karşıma böyle olaylar çıkar ancak ne yapacağımı bilemiyorum hiçde psikoloğa gitmedim.bu siteden yardım bekliyorum ve çok merak ediyorum ne yapabilrim diye.vardır yani bunun bi çaresi.bende kendimi güçlü hissetmeliyim.çok tşkederim şimdiden...
HERŞEY DÜZELİR UMARIM
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz..

Kesin konuşmak istemem ama kızarma belirtisini göz önünde bulundurarak söylüyorum ki; sosyal fobi hastası olabilirsiniz..Başlangıcı ya da ileri safhası..

Size önerim bir psikoloğa gidip derdinizi anlatmanız..Zaten o size gerekli yönlendirmeleri yapacaktır..
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

aramıza hosgeldın ne oluyor dostum ;)
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

arkadaşım kendinden üst mevkide birine karşı kendini savunmasız güçsüz ve değersiz hissediyorsan sende sosyal fobik sin demek.Çözümü Profesyonel yardım
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

neoluyor
Sana istersen bu konuda yarımcı olmaya çalışırım çünkü benzer konular yüzünden 1.5 seneden beri bende kendi kabuğuma çekildim
petrus

Mesaj gönderen petrus »

Dr.David Burns un İYİ HİSSETMEK adlı kitabını okumanı tavsiye ederim.Senin yaşadığın durumları bende çok yaşadım ve bu kitapda bu tür durumlara karşı ne yapılıcağı tarif ediliyor.Sosyal fobili falan değilsin sadece bir özgüven kaybı yaşıyorsun o kadar.İster bu kitapla veya bir terapistle durumu lehine çevirebilirsin.Yani korkulucak bir şey yok ama son tavsiyem şudur ki bazı şeylerin yolunda gitmediğini hissediyorsan hemen önlemini al sakın bekleme.
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

savaş..kabuklarımızdan bir şekilde çıkmak lazım..yoksa gittikçe dibe götürüyor bu sf denen illet ..
Kullanıcı avatarı
umutmelih

..LaViNYa.. yazdı:savaş..kabuklarımızdan bir şekilde çıkmak lazım..yoksa gittikçe dibe götürüyor bu sf denen illet ..

katılıyorum lavınyacım dısa donuk olmamız lazım ayakta kalabılmemız ıcın kendımızı dıger ınsanlara ezdırmemek ıcın :(
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

..LaViNYa..
söyledim zaten dibe vurmuş durumdayım.Dış dünya ile irtibatı kestim.Ama bi şekilde denemeye çalışacağım ama o gücü bulamıyorum kendimde
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

"kendini ezdirmek"

"iyiliğinizin sabote edilmesi"

son zamanlarda sabrım deneniyor bu konularda..hem de şiddetlice..

bugün ufak bir patlama yaşadım ama yine yanlış kişiye oldu...asıl haykırmam gereken yerde içime atıp susmayı tercih ediyorum ve bu beni daha kötü yapıyor..

insanların saçma sapan kıskançlık ve bencilliklerinden miğdem bulanıyor artık..

birgün herşeyi olduğu gibi bırakıp gitmek geçiyor aklımdan ama neden kaçan hep ben oluyorum? asıl gitmesi gerekenlere kalıyor meydan...hayır! mücadeleye devam..
Kullanıcı avatarı
umutmelih

sawaskingcole yazdı:..LaViNYa..
söyledim zaten dibe vurmuş durumdayım.Dış dünya ile irtibatı kestim.Ama bi şekilde denemeye çalışacağım ama o gücü bulamıyorum kendimde
eger bızı bır dostum olarak goruyorsan dostum elımızden gelenı yapıcagımızdan suphen olmasın ;)
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

umutmelih
ben içedönük değilimki sadece aşırı mükemmeliyetçiyim.Tüm Olanların başında mükemmeliyetçilik baş rol oynuyor.Sfb nin 1 numaralı nedenide bu
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

savaş..zararın neresinden dönülürse kardır...sen de bir yerden başla..bak ben o kadar mükemmelliyetçi ve takıntılı bir insandım ki anlatamam sana..geçen süre içinde kendimi çok geliştirdim...önemli olan farkında olmak ve mücadele etmek..

imkansız diye birşey yoktur unutma...imkansız denen şeyleri sen yarattın,onları zihninde aşmak da senin elinde..

ben başardıysam sen haydi haydi başarırsın..çünkü ben çok kötü şeyler atlattım hayatımda..bu sözler boş sözler değil yani...
Kullanıcı avatarı
umutmelih

sawaskingcole yazdı:umutmelih
ben içedönük değilimki sadece aşırı mükemmeliyetçiyim.Tüm Olanların başında mükemmeliyetçilik baş rol oynuyor.Sfb nin 1 numaralı nedenide bu
işte sorun burda dostum sana mukemmellıyetcılıgını hafıfletmek ııcn yardımcı olmak ıstıyoruz ;)

tabı kabul edersen
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

..LaViNYa..
Yani bu dışarı çıkamamamıda mükemmeliyetçiliğe bağlıyorum çünkü depresyon yüzünden kendimi çok değersiz hissediyorum.Dışarda kendimi böcek gibi görüyorum.O yüzden de kaçınıyorum çünkü böcek olmayı asla kabullenemem.Ama yinede denemeye çalışıyorum.Ben sana bir şey söyleyim hem sfb hem okb nasıl zor biliomusun anlatamam.Bu sitedeki çoğu kişi sadece sfb li o yüzden beni anlayacak bi sen varsın galiba.sende okb de var değilmi