Sf ile yavaş hareketlerde bulunma arasında bağ var mı??

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
betterthangood

Sf ile yavaş hareketlerde bulunma arasında bağ var mı??

Mesaj gönderen betterthangood »

Arkadaşlar demek istediğimi başlıkta tam anlatamadım aslında şunu demek istiyorum:
Mesela kendi üzerimden örnek vericek olursk ben inanılmaz yavaş hareket eden biriyimdir,bir yere otururken yavaş yavaş otururum yavaş yavaş kalkarım,ya da yemek yerken ağır ağır hareket ederim.Ama esasnında hiç uyuşuk bi insan değilimdir.Yan, sanki bu sf hareketlerimi ağırlaştırıyor gib.Caddeden kaldırıma çıkarken bile zorlanıyorum adeta.Ama geçende bi sporcu atikliği vardı sanki bende.İnanılmaz seri hareketlerle dolaştım dışarıda.Ve ne ne nefesim kesildi ne de başka birşey oldu.Tabi durum benim dikkatimi çekti ben nasıl böyle oldum şimdi diye,tabi dikkatimi o konu üzerinde yoğunlaştırınca hemen eski halime döndüm.Böyle olunca da bu durumumun sf ile bir ilişkisi mi var acaba diye düşünmeye başladım.Aslında demek istediklerimi pek iyi açıklayamadım ama böyle birşey yaşayan varsa anlayacaktır eminim.
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Dikkat çekmek istemediğimiz, insanların dikkatini çekmek istemediğimiz zaman yavaş hareket ederiz.

Bence SF'yle oldukça ilgili bir durum seninki.
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

olabilir bana da tutarli geldi.
fobikali

Mesaj gönderen fobikali »

alakası yok bence
SFli olmayanlarda bile var bu tip şeyler
Kullanıcı avatarı
usengec

Mesaj gönderen usengec »

bilmem boyle bişey ben de farketmedim. bazen bişey koyarken alırken falan dikkatli olurum yavas olurum ya da yururken okulda falan da ses cıkmasın diye sadece.
---
Büyümeye özenme çocuk
İnsanlar büyüdükçe küçülürler
Üstleri temizlendikçe içleri kirlenir
Büyümeye özenme çocuk
Bir büyürsen küçülemezsin
Büyüme çocuk..
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Olabilir dolayli yoldan bir iliski olabilir mantikli geldi bana
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

bu konuyla ilgili bir yazı yazmıştım Obsesif yavaşlık diye onu okursan sevinirim
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
Kullanıcı avatarı
pedimu

Mesaj gönderen pedimu »

ben tam tersine aceleci.fazla hareketli biriyim.yavaşlık bence sosyalfobiyle ilgili değildir.sfli olmayan insanlardada ağır hareket edenler olabiliyor.
belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir.
-------------------------------------------------------
ROCK bir YAŞAM felsefesidir SAÇ uzatıp ROCKCI takılmak DEĞİL özgür OLMAK özgün OLMAKTIR ...
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

ortam ve mekana göre birçok kişi hata yapma riskini minimuma indirmek için normalde olduğundan daha yavaş ve temkinli konuşmalarda ve hareketlerde bulunur. sf ile doğrudan ilişkilendirilebilir mi bilmiyorum ama sflilerde bu temkinli olma, hata yapmamaya çalışma halinin daha fazla olduğu bir gerçek...
betterthangood

Ya bişey farkettim dışarı çıktığımda aşırı heyecandan nefes nefese kaldığımda istesemde hızlı hareket edemiyorum zaten,yorgun düşüyorum.
Kullanıcı avatarı
caddy

Mesaj gönderen caddy »

Bence de pek alakalı diil sf ile. Ben de bi sf liyim, sfm depreştigi zaman yavas hareket etmenin aksine, bi hiperaktiflik gelir, bi kaç kişinin dikkatini de cekmişti hatta. yavas hareket etmenin sf ile alakalı oldugunu pek sanmıyorum.
freezee

Mesaj gönderen freezee »

Yavaş hareket etmenin, mükemmelliyetçilikle ilgisi olabilir. SF ile direkt ilgili olduğunu düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Ben de SF`liyim, bende de yok boyle birdurum, AMA bende olmamasi SF`yle alakadar bir durum olmadigini gostermez bunun.

SF`ye bagli tum davranislarimiz ortak degil biliyorsunuz ki, hepimizin hastalik yorumumuz 8) farkli...

Bu ne demek?
Bu demek oluyor ki, asiri yavaslik ve ihtimam SF`nin bir belirtisi ve ozelligi olmasa da, SF`nin getirdigi bir yan ozellik olabilir arkadasimizda. Dikkat cekmekten korkmak... Hele ki bu yavaslik durumu, yabanci, tedirgin ortamlarda artiyorsa savim daha da gucleniyor demektir :)
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
betterthangood

Evet işte yalnızken olmuyor bu yavaşlık sosyal ortamlarda oluyorionun için sf ile alakalı olduğunu düşünüyorum.Dışarıda bile kalabalık olmayan ortamlarda olmuyor.
rengin99

Mesaj gönderen rengin99 »

Depresyondada oluyor yavaşlık.Psikiyatri sitesindede okumuştum.Depresyonlu insanlar hareketlerini uzay boşluğundaymış gibi yavaş yapmaya başlıyormuş.Yani beynin kimyasıyla ilgili.................