kararlılığımı nasıl sürdürebilirim?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
sefa_kilic19

kararlılığımı nasıl sürdürebilirim?

Mesaj gönderen sefa_kilic19 »

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.umarım iyi anlaşırız. sf nin beni bulduğu tarih doğum tarihim diyebilirim.çünkü ben küçük yaştan beri bu hastalıkla uğraşıyorum.hayatıma çok büyük etkileri oldu.etki derken olumsuz etkileri.insanı hayatından nefret ettirecek kadar çok iğrenç bir hastalık.çoğu zaman kendimi ifade edemiyorum.çoğu konuda bilgim olduğu halde tartışma konusu açıldığında kendimi yeterince ifade edemiyorum.tabi çok boyutları var ama bunlar yalnızca birkaç tanesi.öss ye hazırlık döneminde sf yüzünden iki sene üniversiteye giremedim.sadece suçlusu sf.ama başkalarına anltamıyorsunuz tabi.ailem bile anlamıyor.benim çalışmadığımı düşünüyor.oysaki öyle değil.sf den kurtulmak istiyorum.kendi çapımda kurtulmayada çalışıyorum ama yeterli olmuyor.bir gün savaşıyorum ertesi gün yeniliyorum.kararlılığımı sürdüremiyorum.bu konuda yardım talep ediyorum teşekkürler...
sefa
spawn

Mesaj gönderen spawn »

burdaki herkes senin yaşadığın sorunları yaşıyor sefa :) sakın olaki yenilgi bayrağını çekme hemen, azimli olarak devam et ben öyle yapıyorum ve kendimde yavaş yavaş gelişmeler görüyorum kendini seversen ve sayarsan başarımıyacağın şey yok :P
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Kendini tanımakla tedavi yolundaki ilk adımını atmaya başlıyorsun..Ardından bu yolda seni iki seçenek bekliyor:

*Ya mücadale yolunu seçip,zayıf yönlerini geliştirmeye,yapamadıklarını yapmaya çabalayacaksın..

*Ya da yenilgiyi baştan kabul edip,hiçbirşeyin değişmeyeceğini,ömrünün sonuna kadar sf li olarak yaşamak zorunda olduğunu kabullenecek ve hiç çaba sarfetmeyeceksin..

Seçim senin..
Kullanıcı avatarı
sefa_kilic19

ilgilendiğiniz için teşekkürler
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Sürekli beyninin içinde seni engelleyen bir ses olacaktır...Onu duymamaya çalış...İşlerini erteleme,kendini salıverme..

Bu şekilde tedavi olma yolundaki kararlılığını sürdürebilirsin diye düşünüyorum..
Kullanıcı avatarı
sefa_kilic19

evet aynen dediğiniz şey oluyor.devamlı herşeyin olumsuz yanını düşünüyorum.olumlu düşündüğüm çok azdır
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Sürekli olarak içindeki olumsuz sefa ile mücadale etmek zorundasın....Eğer başarılı çıkarsan, sf yi de büyük ölçüde yenmiş olacaksın...Umarım başarılı olursun...
Kullanıcı avatarı
sefa_kilic19

olumsuz sefa yı bazen yenebiliyorum bazende yeniliyorum.yenildiğim durumlar çoğu zaman karşı cinsle iletişim kuramama ve okul derslerinde başarısızlık olduğunda olumsuz sefa hemen harekete geçiyor ve bilirsiniz işte gerisi malum kendime hiç olmayacak hakaretler başlıyor ve devam ediyor taki durum düzelinceye kadar...
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Zamanla değişeceksin ve bu gibi durumlara alışacaksın...Ama çaba göstermen lazım..Ve mutlaka profesyonel destek de gerekiyor..