sf li olmanın avantajları nedir

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
nedim

Re: sf li olmanın avantajları nedir

Mesaj gönderen nedim »

SatasmaBana yazdı:Ne yazık ki öyle bir inancım yok o yüzden:

Hiç
mahsuru yoksa dini inancını öğrenebilir miyim?
ugurd

Mesaj gönderen ugurd »

Benim gözlemlediğim avantajı, boş konuşmayı engellemesidir. Sosyal fobinin ben de ne gibi durumlarda ortaya çıktığını düşününce, gerçekten konuşmaya gerektiğine inandığım konularda hastalığımın etkisinin olmadığını, ama boş gereksiz ve hatta biriyle alay, arkadan konuşma gibi durumlarda ise sosyal fobik hislerin ortaya çıktığını görmekteyim.
Sonuç olarak tabiki hastalığımız yaşamımıza dejavantaj ama avantaj getirdiği durumlar da var. Güzel bir başlık, açan arkadaşı tebrik ediyorum.
Kullanıcı avatarı
kaale alinmayan adam

Mesaj gönderen kaale alinmayan adam »

dejavantajları olduğu gibi avantajlarıda var. Şahsen bi kız arkadaşım olcaksa sfli olmasını tercih ederim
Acı en üst sınırına ulaştığında alçakçasına zayıflamaya, yerini daha önce hiç tatmadığım cinsten başka bir duyguya bırakmaya başladı. Kendini olağanca şiddetiyle hissettiren, diş ağrısına benzeyen zevkli bir duygu. / YERALTI
citizen

Mesaj gönderen citizen »

Böyle forumların üye sayısını arttırır

Buluşmalara katılım fazla olunca yalnız değilmişim duygusu hissettirir

SF üzerine kitap yazanlara&terapistlere para kazandırır
Kullanıcı avatarı
gezgin89

Mesaj gönderen gezgin89 »

Madem hayatın amacı mutlu olmak, isterse 50 tane avantajı olsun mutlu olamıyorsan ne fayda.
Do you ever dream of escaping...
Don't you ever dream of escaping?
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

- bir kişinin sf'li veya sf'ye yakın olduğunu anlama yeteneği kazandırması

- sf'li olan bir kişinin halini anlama yeteneği kazandırması

- sf'yi yendiğinde, sıradan insanların sorun olarak görmediği ama gerçekte sorun olan şeyleri de çözmeye çabalaması veya çözebilmesi ihtimali
(alınganlık falan gibi mesela, veya başkalarının görüşlerini aşırı önemseme gibi gibi)

- sıradan insanların asla içine giremeyecekleri düşünde deryalarında yüzebilme yeteneğinin ihtimalini vermesi
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
KOZALAK

Mesaj gönderen KOZALAK »

FAZLASIYLA ALÇAK GÖNÜLLÜ VE MÜTEVAZIYIZ.BASKALARINI KENDİMİZDEN DAHA ÇOK DÜŞÜNÜYORUZ. SORUMLULUK SAHİBİYİZ ALDIĞIMIZ İŞİ TAM OLARAK YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ. ÇEVREDEN NE KADAR USLU NE KADAR BEYDENDİ DİYE TAKDİR EDİLİYORUZ. YILLARCA BU ŞEKİLDE YASADIK. HEP BASKALRI İÇİN ÇABALADIK. HAKKIMIZDA NE DÜŞÜNÜRLER NE DERLER DİYE BEYNİMİZ ZONKLADI DURDU. İNSANLARA NE KADAR YAKINLAŞMAYA NE KADAR DEĞER VERMEYE KALKTIYSAK İNSANLAR HEP BİZDEN UZAKLAŞTI. HEP YANLIZ KALDIK. BASKLARI HAKKINDA NE KADAR İYİ DÜŞÜNDÜYSEK ONLAR BİZİ YANLIŞ ANLADI. SOSYAL FOBİK VE OBK KİŞİLİĞE SAHİP OLMAK ŞEY KATTI. BAŞLARINDAN HEP FARKLI DÜŞÜNDÜM.KİMİN İYİ KİMİN KÖTÜ OLDUĞUNU ANLADIM.TAM ANLAMIYLA İNSAN SARRAFI OLDUM DİYEBİLİRİM. BU OLUMLU ÖZELLİKLERİMİZE RAĞMEN TAKDİR EDİLDİK AMA HEP ARKA PLANDA HEP YANLIZ KALDIK. NE KENDİ HAKKIMIZI ARAYABİLDİK NEDE BASKLARININ HAKKINI SAVUNABİLDİK. DEĞERİMİZ ANLAŞILMADI. BUNDAN SONRA HAYATIMI PASİF OLARAK GEÇİRMEK İSTEMİYORUM. HASSIZLIK KARSISINDA SUSMAK İSTEMİYORUM. BASKALARININ NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ DÜŞÜNMEK HAYATIMI ONLARA GÖRE SEKİLLENDİRMEK İSTEMİYORUM.
YETER ARTIK, ARTIK HAYIR DEMEK İSTİYORUM. [smilie=dash2.gif]
Herkes geçer diyor . Geçer mi Olric ? Herkes
ne bilir acımı . Herkes ne bilsin acımızı . Yaşar gibi yapmaktan, özlemez
gibi yapmaktan, iyiymiş gibi yapmaktan... Nefes alıp onu içimde tutmaktan, o nefeste boğulmaktan sıkıldım .
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

ilteriskagan yazdı:FAZLASIYLA ALÇAK GÖNÜLLÜ VE MÜTEVAZIYIZ.BASKALARINI KENDİMİZDEN DAHA ÇOK DÜŞÜNÜYORUZ. SORUMLULUK SAHİBİYİZ ALDIĞIMIZ İŞİ TAM OLARAK YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ. ÇEVREDEN NE KADAR USLU NE KADAR BEYDENDİ DİYE TAKDİR EDİLİYORUZ. YILLARCA BU ŞEKİLDE YASADIK. HEP BASKALRI İÇİN ÇABALADIK. HAKKIMIZDA NE DÜŞÜNÜRLER NE DERLER DİYE BEYNİMİZ ZONKLADI DURDU. İNSANLARA NE KADAR YAKINLAŞMAYA NE KADAR DEĞER VERMEYE KALKTIYSAK İNSANLAR HEP BİZDEN UZAKLAŞTI. HEP YANLIZ KALDIK. BASKLARI HAKKINDA NE KADAR İYİ DÜŞÜNDÜYSEK ONLAR BİZİ YANLIŞ ANLADI. SOSYAL FOBİK VE OBK KİŞİLİĞE SAHİP OLMAK ŞEY KATTI. BAŞLARINDAN HEP FARKLI DÜŞÜNDÜM.KİMİN İYİ KİMİN KÖTÜ OLDUĞUNU ANLADIM.TAM ANLAMIYLA İNSAN SARRAFI OLDUM DİYEBİLİRİM. BU OLUMLU ÖZELLİKLERİMİZE RAĞMEN TAKDİR EDİLDİK AMA HEP ARKA PLANDA HEP YANLIZ KALDIK. NE KENDİ HAKKIMIZI ARAYABİLDİK NEDE BASKLARININ HAKKINI SAVUNABİLDİK. DEĞERİMİZ ANLAŞILMADI. BUNDAN SONRA HAYATIMI PASİF OLARAK GEÇİRMEK İSTEMİYORUM. HASSIZLIK KARSISINDA SUSMAK İSTEMİYORUM. BASKALARININ NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ DÜŞÜNMEK HAYATIMI ONLARA GÖRE SEKİLLENDİRMEK İSTEMİYORUM.
Bunu okuyunca birilerine kötü davranasım geldi.Yarın okul başlıyor, bakalım.
bulantı
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

ilteriskagan yazdı:FAZLASIYLA ALÇAK GÖNÜLLÜ VE MÜTEVAZIYIZ.BASKALARINI KENDİMİZDEN DAHA ÇOK DÜŞÜNÜYORUZ. SORUMLULUK SAHİBİYİZ ALDIĞIMIZ İŞİ TAM OLARAK YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ. ÇEVREDEN NE KADAR USLU NE KADAR BEYDENDİ DİYE TAKDİR EDİLİYORUZ. YILLARCA BU ŞEKİLDE YASADIK. HEP BASKALRI İÇİN ÇABALADIK. HAKKIMIZDA NE DÜŞÜNÜRLER NE DERLER DİYE BEYNİMİZ ZONKLADI DURDU. İNSANLARA NE KADAR YAKINLAŞMAYA NE KADAR DEĞER VERMEYE KALKTIYSAK İNSANLAR HEP BİZDEN UZAKLAŞTI. HEP YANLIZ KALDIK. BASKLARI HAKKINDA NE KADAR İYİ DÜŞÜNDÜYSEK ONLAR BİZİ YANLIŞ ANLADI. SOSYAL FOBİK VE OBK KİŞİLİĞE SAHİP OLMAK ŞEY KATTI. BAŞLARINDAN HEP FARKLI DÜŞÜNDÜM.KİMİN İYİ KİMİN KÖTÜ OLDUĞUNU ANLADIM.TAM ANLAMIYLA İNSAN SARRAFI OLDUM DİYEBİLİRİM. BU OLUMLU ÖZELLİKLERİMİZE RAĞMEN TAKDİR EDİLDİK AMA HEP ARKA PLANDA HEP YANLIZ KALDIK. NE KENDİ HAKKIMIZI ARAYABİLDİK NEDE BASKLARININ HAKKINI SAVUNABİLDİK. DEĞERİMİZ ANLAŞILMADI. BUNDAN SONRA HAYATIMI PASİF OLARAK GEÇİRMEK İSTEMİYORUM. HASSIZLIK KARSISINDA SUSMAK İSTEMİYORUM. BASKALARININ NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ DÜŞÜNMEK HAYATIMI ONLARA GÖRE SEKİLLENDİRMEK İSTEMİYORUM.
Bunu okuyunca birilerine kötü davranasım geldi.Yarın okul başlıyor, bakalım.
bulantı
Kullanıcı avatarı
KOZALAK

Mesaj gönderen KOZALAK »

kimse bizden daha değerli değil. herkese hakettiği kadar...
Herkes geçer diyor . Geçer mi Olric ? Herkes
ne bilir acımı . Herkes ne bilsin acımızı . Yaşar gibi yapmaktan, özlemez
gibi yapmaktan, iyiymiş gibi yapmaktan... Nefes alıp onu içimde tutmaktan, o nefeste boğulmaktan sıkıldım .