sf li olmanın avantajları nedir

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

ayrıca 6. hissi çok kuvvetki oluyor sflilerin
katre

Mesaj gönderen katre »

sf nin bazı avantajları olduğu doğru evet ama bence sf nin dibine vurmuşsanız kendinize bile hayrınız yokken o avantajları ortaya çıkarmak çok zor.avantajları ,içinizdeki potansiyeli ortaya çıkarmak için biraz sf nin getirdiği dezavantajları törpülemek gerek bence.
Kullanıcı avatarı
Ares

Mesaj gönderen Ares »

sürü olmamak, bunlar çoğunlukla başkaları tarafından güdülür. Sfli olmayan bütün insanlar sürüdür demiyorum, Ancak sfli olanlar genelde dışardan gözlemler, gözetleyici olur, ki bu sürü olmaktan çok daha iyidir.
Galiyev

Mesaj gönderen Galiyev »

Sf'li olmasaydım bu kadar okumazdım. Kendimi okumaya vermesem bilgi sahibi olamazdım. Bilgi sahibi olmasam insanın dünyaya gelme amacını düşünmezdim, Bunu düşünmesem diğer insanlar gibi boş yaşayabilirdim. Boş yaşasam tek amacım para ve ego tatmini olurdu. Amacım bu olsa kişiliğimi kazanamazdım. Kişiliğimi kazanamasam başkaları gibi yaşar gerçek duyguları tadamazdım. Gerçek duyguları tatmasam kırılmanın,haksızlığa uğramanın,ve SEVMENİN ne olduğunu tam anlayamazdım. Bunları anlamasam insanları kırar, kendi egomdan başka bir şey düşünmez, her şeyi ilgi görmek için yapardım. Bunu yapsam anlamsız bir varlık olurdum. Şu an tamamen yokluğum.
Sufizm...
Realizm...
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

Yıldız Burkovik te benimle aynı teşhiste ama kitap yazmış diyebilmektir.
Kullanıcı avatarı
düşünceli

Mesaj gönderen düşünceli »

Galiyev yazdı:Sf'li olmasaydım bu kadar okumazdım. Kendimi okumaya vermesem bilgi sahibi olamazdım. Bilgi sahibi olmasam insanın dünyaya gelme amacını düşünmezdim, Bunu düşünmesem diğer insanlar gibi boş yaşayabilirdim. Boş yaşasam tek amacım para ve ego tatmini olurdu. Amacım bu olsa kişiliğimi kazanamazdım. Kişiliğimi kazanamasam başkaları gibi yaşar gerçek duyguları tadamazdım. Gerçek duyguları tatmasam kırılmanın,haksızlığa uğramanın,ve SEVMENİN ne olduğunu tam anlayamazdım. Bunları anlamasam insanları kırar, kendi egomdan başka bir şey düşünmez, her şeyi ilgi görmek için yapardım. Bunu yapsam anlamsız bir varlık olurdum. Şu an tamamen yokluğum.
+1
benim düşüncem de aynen böyle..
mrptkd

Mesaj gönderen mrptkd »

kafası her daim karışık olmak, kukuman kuşu gibi hababam düşünmek :roll: olumlu mu olumsuz mu siz karar verin..
Kullanıcı avatarı
rage_againts

Mesaj gönderen rage_againts »

bende bu sorunu uzun zaman yaşadım şu anda büyük oranda bitirmiş biri olarak bu konuyu hiç düşünmemiştim çok güzel bir soru. sosyal fobili insanlar daha detaycı oluyorlar. bize yapılan bir hatayı biz karşımızdakine yapmıycağımız için çabuk kırılıyoruz. Bu da iletişimi zorlaştırıyor. Artık bunu önemsemiyorum bana söylenen bir çok şeyi aldırmadan geçiyorum. kendime güvenim var. bide bu sosyal fobinin bana kazandırdığı sabır var ki bu tüm sosyal fobili insanlarda çok gelişmiştir. çekingenlik ve kendini ifade edememek büyük sabır gerekiyo bazı şeyleri sineye çekmek zorunda kalıyoruz istemeden. Kimseyi neden böyle yapıyo diye sorgulamıyorum. kendimde zamanında anormal davranışlarda bulunduğum için sebebini öğrenmeye çalışıyorum.EĞER SOSYAL FOBİYİ YENERSENİZ Kİ İNANIN YENİCEKSİNİZ DİĞER İNSANLARDAN DAHA ÖZEL OLACAKSINIZ HAYATA FARKLI BİR AÇIDAN BAKMA YETENEĞİNİZ OLACAK.
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

rage_againts yazdı:bulunduğum için sebebini öğrenmeye çalışıyorum.EĞER SOSYAL FOBİYİ YENERSENİZ Kİ İNANIN YENİCEKSİNİZ DİĞER İNSANLARDAN DAHA ÖZEL OLACAKSINIZ HAYATA FARKLI BİR AÇIDAN BAKMA YETENEĞİNİZ OLACAK.
Umarım o gün çabuk gelir.Yaşadıklarım da bana tecrübe ve bu hastalığın olmadığı bir hayatın kıymetini bilmek olarak kalır.Ama hayatımdan bu hastalığın bütün izlerini silmek istiyorum.Şu anki halini ne faydasıyla ne zararıyla istemiyorum artık. :roll:
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
aragorn

Mesaj gönderen aragorn »

bence sf'li olmanın en büyük avantajı güvenilir insan olmak.
AlleinMann

Mesaj gönderen AlleinMann »

insanlar senin için iyi efendi çocuk kimseye zararı dokunmaz der
GaziErtugrul

Mesaj gönderen GaziErtugrul »

kimseye saygısızlık etmek istemem ama bu başlığı görünce sinirleniyorum

şu sfnin avantajları!!! birazda bize vursa bari
Hayattan canlı ölüm, günahtan baskın rahmet;
Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet...
Çetin

Mesaj gönderen Çetin »

Bu şey demeye benzer hani çinlilerin bi felsefesi varya her iyinin içinde bi kötü her kötünün içinde bi iyi vardır..böyle düşünürsek buda böyle bişey ama hayat o kadar acımasızki malumunuz kimse kimsenin gözünün yaşına bakmıyor..bende sf li olduğum için insan davranışarında iyi bi gözlemciyim olayları davranışları kötü yada iyi konuşmaları çok iyi dinler gözlemlerim..ama ben insanların davranışlarını iyi biliyorum gözlemliyorum diye kimse bana madalya takmıor madalyayıda geçtim saygı görmüyorum bu yüzden saygıyı bile geçtim insanlar bunun farkında bile deiller ? :shock: :P e hal böyleyken ben diyememki fs nin sosyal açıdan faydasını gördüm ama diyebilenler varsa bilemem nitekim bir elin 5 parmağı aynı deildir...ama son bir hafta öncesine kadar (çünkü sfli olduğumu 1 haftadır biliyorum :P ) yanlız olduğumu düşünüyorumdum ve görüyorumki yanlız deilim ve şunuda eklemek isterim fs liyi fs liden başkası anlamaz...iyiyi kötüyü ayırt edebiliyosunuz diye benden saygı görürsünüz ama normal bir insandan göreceğinizi zannetmiyorum( dost aile yakın akraba hariç) saolun konu için birazda uzun oldu k. bakmayın :lol:
mrptkd

Mesaj gönderen mrptkd »

güzel yazmışsın çetin, tamamen aynı fikirdeyim.. ama çok yakın, 2li illişkilerde bu dediğin türden şeyler gerçekten avantaj olabiliyo! :|
Kullanıcı avatarı
rage_againts

Mesaj gönderen rage_againts »

sosyal fobinin faydasını kızlarla iliişkilerde çok fazla görüyorum (şu an sosyal fobili değilim). eskiden kızların yanında pancar gibi kızarırıdım. şimdi kızlar ne kadar anlayışlısın çok akıllısın gibi laflar ediyor. bu konuda iddaalıyım sosyal fobinin bana bıraktığı bir hediye eskiden herşeyi çok büyütürdüm şu an koyver gitsin hayat felsefem tabiki salak insanlar için geçeli bu. Eskiden bir kızla konuşmamak için yol değiştiriyorum. kendim gidip çok az tanıdığım kızlarla muhabbete başlıyorum. açıkası muhabbeti özlemişim. görüntümüde değiştirdim vucut geliştirme 15 kilo aldım sakal falan amacım esi kafa yapımla beraber görüntümüde değiştirdim. İNŞALLAH sizlerdende bu sözleri duyarım. bu sitedeki herkesi ayrı seviyorum çünkü beni en iyi siz anlarsınız. :)