sf li olmanın avantajları nedir

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
sosyalotesifobik

Mesaj gönderen sosyalotesifobik »

demirbilek yazdı:ya sf'li olmaktan nasıl bu kadar gurur duyabiliyosunuz ya.arkadaşlar bu bir HASTALIK.kendine güvenmeme hastalığı.kendine güvenemeyen bi insan nasıl kendisiyle gurur duyabilir nasıl mutlu olabilir ?böle onu bunu bahane edip onu bunu örnek gösterip geçici mutluluklar oluşturmayın kafanızda yani biraz mantıklı olun kendinize gelin ve gurur duyup sf'li olmaya devam edeceğinize bu hastalıktan kurtulun.
tabiki haklısında son cümlen biraz komiğime gitti, sanki kurtulmanın bir yolu varmış gibi :D :oops: :roll:
Dünyanın en büyük ve en aşağılık sosyal fobiğinin yorumunu okudunuz...
BATUHAN

Mesaj gönderen BATUHAN »

nasıl bir çocuk gerçek ailesinden koparılıp başka bir aileye evletlık gidip,mutlu olmaya çalışıyorsa mecburen artık o aileye ayak uydurmaya çalışıyorsa işte sfde bu geçmiyorsa yenilmiyorsa,bu hastalıkla yaşamayı mutlu olmayı öğreneceğiz demek anlamına geliyor.
Kullanıcı avatarı
demirbilek

Mesaj gönderen demirbilek »

bu hastalıktan 100de 100 kurtulamasın tabiki ama 100de 95 kurtulabilirsin geride kalan 5lik kısım de zaten herkeste olan birşey.yani normal olan kısım.herkes bi topluluğun önüne çıkınca,insanların onlara baktığını hissedince heyecanlanır utanır kasılır ne bileyim işte biz neler hissediyorsak onu hisseder.ama bizim onlardan farkımız bu tür şeyleri kendi kafamızda büyütmemiz kendimize haksızlık etmemiz.onlar bunu yapmıyor işte bir süre sonra kendilerini kaptırıyolar olyın akışına ve unutuyorlar biz unutmuyoruz daha da endişeleniyoruz abartıyoruz büyütüyoruz.bizim yenmemiz gereken şey asıl bu işte.ve bu da inanın kurtulunabilir birşey.yani anlatmak istediğim kısacası bu sf kronik bi hastalık olmadığına göre.söylemesi kolay biraz ama isterseniz BUNU YENEBİLİRSİNİZ. :DBUNDAN KURTULABİLİRSİNİZ :D :D YAPMAMIZ GEREKEN KENDİMİZE BİRAZ DAHA GÜVENMEK ENDİŞELERİMİZİ ARTTIRMAMAK VE KENDİMİZE HAKSIZLIK ETMEMEK.OOOOOKKKKKKK?? :D :D :D
Kullanıcı avatarı
rage_againts

Re: sf li olmanın avantajları nedir

Mesaj gönderen rage_againts »

Ben sosyal fobinin avantajlarını yazdığımda çoğu arkadaş ne alaka nesi iyi dedi.

Bir kere iyileşmek lazım ki sana ne kattığını bilesin. Bir olayı tam olarak değerlendirmek için yaşayıp içinden çıkmalısın yada uzağından bakıp artı ve eksilerini sıralamalısın.

ben sosyal fobi denen şeyi artık hatırlamıyorum çok az sıkıntım oluyor oda herkes kadar. Çok zor günler gerçirdin insanlar her zaman ben aşağıladı lisede kırmızıyla ilgili espirilerin baş kahramanıydım , çekingendim. Bir kere grupla çalışılacaktı herkes birbirini seçti ve beni kimse seçmedi okadar değersiz hissettim okadar kötü oldum ki anlatamam. domates diyodu herkes sadece kızarmak değildi sorunum kendimi değersiz hissediyordum onlar başkaydı ben başka aynı dünyada değildik sanki.

Üniversitede yine bir gün konu anlatıcam aksinede listede ilk ben varım. ikinci hafta daha kimse kimseyi tanımıyor. kalktım bir ter bir kızarma herkes kendi arasında konuşuyor ağzımda kelimeler dolanıyo o hafta çektiğim acı inanılmazdı. hastalığım kızarma , terleme dışında çok değersiz hissetmem ve konuşmama olarak seyrediyordu.

Sonra bu gibi olaylar sınıfta sessizliğimden sonra bir kız arkadaşım oldu. Ben söylemedim ama bir şekilde gelişti ben hareketlerimden kızı sevdiğimi belli ettim ve 3 gün arkadaşlık ettik ama ben herkesten çekiniyorum yanaklar kıpkırmızı kıza sevdiğimi onu özel hissettirebilecek hiçbirşeyi söyliyemiyorum kızda 3. gün kusura bakma dedi ayrıldık. bu arada kız çok güzel okulda istediği birçok kişiyle çıkabilir ama beni seçti onunda baskısı var. Benim hayatımda en büyük değişim bu olayla başladı.
bu siteyi buldum araştırdım sonra doktorlarla konuştum ilk olarak ameliyat oldum.

kızarma büyük oranda geçti.Bu arada ameliyat olacak arkadaş varsa önce kozmetik ürünlerini düşünsün kremleri düşünsün. Ameliyat % 100 sonuç vermeyebilir ve vucutta terleme artıyor bunuda iyi düşünün ameliyat son çözüm ama ben ilk denedim pişmanda değilim ama iyi kremler var. Ben şu anda sprey fondoten kullanıyorum kimse hafif bir kızarıklığımı bile fark edemiyor. Bu da benim kızarınca yüzümün tuhaf bir şekil almasını önlüyor rahatım yani.

tabi kızarma geçince hemen süper olmadım çünkü ruhumda kapalı kalmış çok çekingenim onları yenmek içinde bu forumdan ve diğer normal insanlardan yararlandım. Normal derken insan ilişkilerinde sıradan sade örnekleri inceledim ne yapamıyorum insanlar nasıl iletişim kuruyor. hayır demek o kadar zor mu? Bunları iki yıl gözlemledim ve çok iyi oldu benim için şu an rahatım.

Garsonluk yaptım. fast food firmalarında çalıştım sırf insanlarla iletişimi rahatlatmak için büyük faydasını gördüm.
şu an büfede çalışıyorum son aşamayı tamamlamak için eskiden olsa çok sorun yaşardım ama şimdi gayet mutlu mesut yaşıyorum.büfe arkadaşımın yeri geliyo kavga ediyoruz (insanca) yeri geliyo güzel geçiyo ama uyurken artık hiç düşünmüyorum daha önce düşünmekten uyuyamıyorum.

erkek arkadaşlar için söyliyim kendinize güvenmesseniz kızlarla aranız düzelmez pek. Şu an normal olarak konuştuğum arkadaşlık sitelerinde konuştuğum kızlar var hepsini karşı cinsi tanımak için bir nevi sömürüyorum (kötü anlaşılmasın:)). çünki 23 yaşına kadar bir kız eli değmemiş adam hemen süper bir insan olamıyor.

Ben size böyle olun şöyle yapın demiyorum ama bazı insanlardan ders çıkarın. Yapamıyorum diye salmayalım çok zor olabilir ama genede bu hastalık beynimizde bizi hazırlanmış ufak bir kafesten ibaret hayatın tadını çıkarmak bizim elimizde benimde param yok şu anda ama hayatı bir şekilde yakaladım.

Benim gelişimimi ezilmem dışlanmamda payı olan insanlar sağladı. Sosyal fobini faydaları var daha düşünceli empati yeteneği daha iyi ben hayatta kimseyle dalga geçmem yanlışını söylemem nedeni o insanı anlıyor olmam bunu diğerleri yapamıyor neredeyse.

Bu sitedeki umutsuzlara lafım yok. 80 yaşında hasta yatağında yatarken şu an boğuştuğumuz şeylerin o kadar aşılamaz olmadığını anlıycaksınız ama 80 yaşında. iyileşme umudu taşıyanlar her zaman soru sorabilir özel mesaj atabilirsiniz. Yeterki olmaz demeyin. çaba neleri başardı bunu da yapabiliriz ama kendi zayıf yönlerinizi yazıp hergün bakın ve azaltmaya çalışın senelerce deneyin bazı şeyler değişicek görebilirsiniz ama ne olur umutsuz olmayın. sevgiler:)
şu sitedeki bir kişiye yardımcı olsam dünyanın en faydalı insanı benimdir.
IRMAK_

Mesaj gönderen IRMAK_ »

yemeyin insanı ya,hiçbi getirisi yok...
İŞTE ÖYLE BİR KESİT...
sarımsak

Mesaj gönderen sarımsak »

Sos.fob.lu olmanın avantajları bu forumda yazabilmektir.
Kullanıcı avatarı
rage_againts

Mesaj gönderen rage_againts »

Sosyal fobinin insanı kısıtlayanan tek yönü karamsarlık iyi yönünü göremessin çünkü sosyal fobi senin için sadece bir kabus.
şu sitedeki bir kişiye yardımcı olsam dünyanın en faydalı insanı benimdir.
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

Hiçlik, depresyon, yıkılan hayaller, sinir krizleri. Gerçekten çok avantajlı bir hastalık.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
rüzgar gülü

Mesaj gönderen rüzgar gülü »

404 not found
nedim

Mesaj gönderen nedim »

Ahiret inancı olanlar için sosyal fobinin şöyle bir avantajı var.Allah dünyada çok acı çeken ve şükreden insanların birçok günahını bağışlarmış.Dolayısıyla sosyal fobik olduğumuz içln belkide çektiğimiz sıkıntılardan dolayı Allah biçok günahımızı bağışlayacak ve ahiret hayatımızda mutlu olacağız.Unutmayın dünya hayatı geçici ama ahiret hayatı ebedidir.
gölgee

Mesaj gönderen gölgee »

asosyal oldugun icin fazla masrafin olmuyor.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

bu forumdaki mükemmel insanlarla tanışabilme potansiyeline sahip oluyorsun :D
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
Bashful

Mesaj gönderen Bashful »

Hiçbirşey.
nedim

Mesaj gönderen nedim »

Arkadaşlar biz bilemeyiz ama her işte bir hayır vardır.bize Allah bu musibeti verdiyse hiç şüphesiz bildiği bir şey vardır.her zaman söylediğim gibi bizden dahada zor durumda olanlarda var şükredelim
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Ne yazık ki öyle bir inancım yok o yüzden:

Hiç
bulantı