KARŞINDAKİNİ UTANDIR YÖNTEMİ

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
çile

Re: KARŞINDAKİNİ UTANDIR YÖNTEMİ

Mesaj gönderen çile »

Metroda yapılabilecekler

1- uyuma numarası yapmak ( en mantıklısı)

2- kafayı öne eğmek yere bakmak ( ayak sever olabilirsin )

3- karşıdaki iki kişiye bakmak ( yumuşak mizaçlı biriysen erkeğin gözüne bakmakta sakınca yok, genç kadınsa karşıdaki göğüs ve alt tarafa bakmak potansiyel sapık imajı çizer, yaşlı teyzeyse her yerine bak, mini etekli kızsa bacaklara bakmak bence daha mantıklı ama hafif bir tebessümle bakın göz bebeklerinizide fazla büyütmeyin öbür türlü gözün arada kayar suçlu imajı çizersin kötü bi durumdur )

4- metro camından karanlık alana bakmak ( bu şair insan hassas insan düşünen insan depresif insan imajı çizmenize yol açabilir oysa camdan yansıyan yan taraftaki güzel bayana baktığınızı kimse bilmez hehe )

5- ayaktakilere bakmak ( metro kalabalıksa size dönmüş popo çiftleri görürsünüz. burdada popo kesiyorsanız yüzünüzdeki ince tebessümü ihmal etmeyin, sürekli aynı popoya bakmayın)

6- gazete dergi okumak ( burdada dikkat edeceğiniz olay derginin içine gömülmeyin, kafayı sokmayın ! )
BEN IRMAK

mutluyum-mutluyum-mutuyum-mutluyum-mutluyum-mutluyum-mutuyum-mutluyum-
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

sıkıfobik yazdı:Yanımda arkadaşım varken ulan bak bakim suratımda birşey var mı diye sorduğumu hatırlıyorum.. :D hep milleti bana bakarken yakalıyorum niyedir anlamadım. biraz boyum uzun o kadar.. :whistle:
evet hakkaten ya nedir bu milletin bakma derdi. sfli olduğumuzdan bize mi böyle geliyo? ama hakkaten çok rahatsız edici bazen. kadınlar baktığında gözünün içine bakıyorum, hele o göbekli yaşlı karılar var ya. saçını başını yolasım geliyo .... mu var bakıyosun. bu sıralar anlatırken sinirlenmeye başladım nedense...
tuzluluk

Mesaj gönderen tuzluluk »

1. genelde yabancıların diye geçer ama ben ailemden bile kimsenin gözünün içine bakamam :| zaten birinin gözünün içine bakabilenler sf'yi yenmeye başlamış ya da yenmiş kişilerdir :?
tuzluluk

Mesaj gönderen tuzluluk »

(2. maddeyi yazmayı unutmuşum :mrgreen: )

2. ağır SF'li olduğumu düşündükçe bu kadarı az bile daha çok utanmalıyım herkesten sf'liysem daha fazlasını yapabilirim diye düşünüyorum :| yani yenilgiyi kabul etmiş olmaz mıyız bende sf var diye her an düşününce :|
Kullanıcı avatarı
c_r

Mesaj gönderen c_r »

başlık güzelde içeriğini beğenmedim. metroda ve ya diğer toplu taşıma araçlarında bence yapacağnız en güzel şey muzik dinleyip hayallere dalmak kimse ile alakanız olmadığı için kızarmıycaksınız.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

2. ağır SF'li olduğumu düşündükçe bu kadarı az bile daha çok utanmalıyım herkesten sf'liysem daha fazlasını yapabilirim diye düşünüyorum :| yani yenilgiyi kabul etmiş olmaz mıyız bende sf var diye her an düşününce :|
bi süre sonra sfyi kendi kendine ağırlaştırıyosun, mademki sfliyim, neden bu konuda tavan yapmayayım diyorsun. beyin bu emri veriyor. kendini hasta olarak görmek de sf kadar tehlikeli ve rahatsız edici.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

yöntem güzel. anlatması kolay, uygulaması zor... :ugeek:
..............Resim.................~~Resim
rao_

Mesaj gönderen rao_ »

ßilqe88 yazdı:
bi süre sonra sfyi kendi kendine ağırlaştırıyosun, mademki sfliyim, neden bu konuda tavan yapmayayım diyorsun. beyin bu emri veriyor. kendini hasta olarak görmek de sf kadar tehlikeli ve rahatsız edici.

aynen öyle. sfli zaten hastalığının ismini öğrenince onun arkasına sığınıyor...

"derdi anlamak mı yoksa bilmemek mi fayda yoksa tek bi şansın olsa fişini çekememek mi
fayda nerde?" :violin:
yasmn

Mesaj gönderen yasmn »

bu yöntem çok kötü tam anlamıyla bencillik. kendiniz için karşıdakini utandırmayı çabalamayın arkadaşlar, normal bakın o da sizin gibi insan sonuçta :S
vakkavakka_ee_ee

Mesaj gönderen vakkavakka_ee_ee »

ben buna katılama neden çünkü bir ara bu fobikliğin esnemek gibi kişiden kişiye atladığını sanıyordum. şöyleki birinin baktığını gördüm bu niye beni dikizliyor ,sen görürsün paçoz diyip gözlerimi diktiğimde o kaçırıyorsa fobikliğim ona atladı diye düşünürdüm bi süre öyle idare ederdim hatta geçti sanırdım ama yok yaaaa bu bence ezmek ezilmekle alakalı mantıklı değil hatat çoğu zaman insanlr kötü n,yetli bakmıyor neden dersen ben de bakıyorum içimde kötü niyet olduğundan değil ne güzel gözleri var ya da ne gzel giyinmiş diye hatta bazen yazık burnu eğri olmasaymış iyimiş diyip ama kötü niyetli olduğumdan değil. o yüzden heleki karşılıklı oturuyorsanız millet nereye baksın kardeşim yani karşısına bakacak elbette o ona bakmasın öbürü ona bakmasın nasıl bi toplum olur çıkardık lan !!! bakan kişinin yapacak işi olmadığı için sana baktığını düşünsen iyi edersin. hatat belki gözünün takıldığını ..
vakkavakka_ee_ee

Mesaj gönderen vakkavakka_ee_ee »

çile yazdı:Metroda yapılabilecekler

1- uyuma numarası yapmak ( en mantıklısı)

2- kafayı öne eğmek yere bakmak ( ayak sever olabilirsin )

3- karşıdaki iki kişiye bakmak ( yumuşak mizaçlı biriysen erkeğin gözüne bakmakta sakınca yok, genç kadınsa karşıdaki göğüs ve alt tarafa bakmak potansiyel sapık imajı çizer, yaşlı teyzeyse her yerine bak, mini etekli kızsa bacaklara bakmak bence daha mantıklı ama hafif bir tebessümle bakın göz bebeklerinizide fazla büyütmeyin öbür türlü gözün arada kayar suçlu imajı çizersin kötü bi durumdur )

4- metro camından karanlık alana bakmak ( bu şair insan hassas insan düşünen insan depresif insan imajı çizmenize yol açabilir oysa camdan yansıyan yan taraftaki güzel bayana baktığınızı kimse bilmez hehe )

5- ayaktakilere bakmak ( metro kalabalıksa size dönmüş popo çiftleri görürsünüz. burdada popo kesiyorsanız yüzünüzdeki ince tebessümü ihmal etmeyin, sürekli aynı popoya bakmayın)

6- gazete dergi okumak ( burdada dikkat edeceğiniz olay derginin içine gömülmeyin, kafayı sokmayın ! )
ben bişi daha anladım belliki bütün sfliler baya bi takıntılı ve de ayrıntıcı ... bunca ayrıntıya girilmeyip sadec basit bi hayat yaşasaydık , bu bana şunu dedi beni kırdı ben de bişi diyemedim diye düşünüp o insanı hayallerinde yüz kez ayrı şekilde öldürdüğünü düşünüp rahatlamak falan bunlar olmayaydı korku diye bişe kalmazdı yau.. özellikle herkesin öleceğini düşünüp öleceğim korkusuyla insan gaza gelip hayat ne güzel diyor bu şekilde de bir yıl hiç fena zaman geçirmedim . ara sıra düzeldim ama tökezleyerek ilerleyen çocuk gibiyim uzun vadede bişi olsa bi hap olsa yutsak geçse şu anı yaşama olayını deneyince oluyor ama ben zaten hep tembeldim, saldım çayıra ... diyince bi anda kopup başa dönüyorsun offf offf . hayat bir mücadele der babam bunlarla mücadele edeceğime kurtuluş savaşında mücadele edeyim dediğim çok an vardır. oysa ne şanslıyım , acaba diyorum türk genci yaapcak bir şey bulamdığından mı bu durumda yani bi görüş bi uğraş bi amaç yok , ne bileyim sanki yaşamaktan çok özgürlük ya da daha dolu şeyler için mücadele edebilseydik kendi durumumuza üzülüp durmaktan kurtulur toplum için bir şeyler yapmanın zevkini , haklı eylemimizi tartışırdık!
thealone

Mesaj gönderen thealone »

Ben genelde metro camından karanlık alana bakarım. :) ama Karanlık ayna görevi gördüğü için aslında içeri bakmış oluyorum.
loivart

Mesaj gönderen loivart »

Bence iyi bir yöntem, eğer topluluk içinde kafamı önüme eğip hiç kimseye bakmıyorsam, herkesin bana baktığını, incelediğini falan düşünürüm.
Ama kafamı kaldırdığımda herkesin kendi işiyle meşgul olduğunu görüyorum..
İnsanların yüzlerine bakarken kendimi daha rahat hissediyorum..

Ayrıca bunun bencillikle ne alakası var?
Artık etrafınızdaki insanları kendinizden fazla düşünmeyi bırakın da, biraz da olsa kendiniz için bir şeyler yapmaya başlayın.

İnsanların bir çoğu onların size baktığındaki utangaçlık duygusunu yaşamıyor, o yüzden rahat rahat bakabilirsiniz.
* Utangaçlığın içinde kendini beğenmişlik vardır; görüntümüzün ve tavırlarımızın başkaları için çok önemli olduğunu düşünürüz.
slayerx

Mesaj gönderen slayerx »

Ya olay basit aslında: Biri gözünü dikmiş sana mı bakıyor sen de ona bak :D O gözlertini kaçırana kadar ona bak :D Önce o kaçırıyor emin olun hehehehe :D En krosu da kavga etmeye isteklisi de veya en hmm nasıl desem ''flörtöz'' bakanı da aynı şey ona yapılınca geri çekilir :D Gözünü dikip normal bakan biri ise zaten gözünü kaçırır hemen ;)
tekinya

Mesaj gönderen tekinya »

Şu sıralar yolda,toplu taşıma araçlarında,okulda kısacası kamuya açık tüm alanlarda kimseyle gözgöze gelmemeye çalışıyorum.Özellikle bayanlara bakmıyorum bile.Arada göz kayıyor ama o kadar da olacak.Sırf bir gün bu yüzden 30 dakikalık yolu ayakta gitmek zorunda kaldım.Güzel bir kızın yanına oturmaktan kendimi mahrum bıraktım:)Akşam bir de camlar ayna vazifesi görüyor o zaman iş daha da zorlaşıyor.Buna da bir çözüm bulacağım.Gerçi cep kitapçıklarım var onlardan birini değişmeli olarak yanıma alırsam hem bu sorunu çözerim hem de bu zamanı olumlu değerlendirmiş olurum.