Neler yapıyorum,neler yapmalıyım,önerileriniz

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

öneri için teşekkürler,deneyeceğim. ancak hata yapma korkusundan ziyade hata yapıyorum ben. bunuda aşmam gerekiyor farkındayım.. ancak bunu düşüncelerimi değiştirerek ve özgüvenimi yükselterek başarabilirim.. nede olsa yılların birikimi,bir kalemde değiştiremem..
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

devrim_ yazdı:öneri için teşekkürler,deneyeceğim. ancak hata yapma korkusundan ziyade hata yapıyorum ben. bunuda aşmam gerekiyor farkındayım.. ancak bunu düşüncelerimi değiştirerek ve özgüvenimi yükselterek başarabilirim.. nede olsa yılların birikimi,bir kalemde değiştiremem..
öle.. hepimiz için geçerli bu. seni çok istekli gördüm. bir de düşündüm neden heyecanlanıyoruz diye, hata yapma korkusunun da bunu tetiklediğinini belki de asıl bu düşüncenin sorun yarattığı sonucuna vardım.
bizde asıl yara, hata yapma korkusu ve dalga geçilme korkusu. kendimize toleranslı davranmıyoruz, bazen sinirimizi de karşıdan çıkartıyoruz.
bunları tespit etmek bir kenara uygulamak çok önemli, dediğin gibi bir kalemde değiştiremiyoruz..
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

başarılarının devamını dilerim devrim kardeşim. akşamliyin bahsetmiş olduğun programa bi bakacaım. ilginç..
Aryık yalnız değilim :)
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Bulunduğum yerin merkezinde işlek bir int.cafede işe başladım. ilk günüm berbat geçti,şuan azrail gelse canını alıcam dese, almazsan adisin derim.. neyse bakalım devam edicem nereye kadar götürebilirsem.. gittiği yere kadar.
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.