SİZE DE BÖYLE Mİ OLUYOR ??

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
baguvix

Re: SİZE DE BÖYLE Mİ OLUYOR ??

Mesaj gönderen baguvix »

bu utangaçlık ve çekingenlik yüzünden bir çok kızdan hoşlanmama rağmen sadece arkadaş kalabildim.Dediğin gibi arkdaşım,aynı şeyler bende de birebir mevcut.Ortamda benden yaşça olgun insanlar varsa ne vücut dilimi kullanıp espri yapabiliyorum ne de konuşulan konuya katılabliyorum.Benimle yaşıt biri şakır şakır konuşurken ben suskunluğum ve cümle yokluğum sebebiyle kendimi çocuk gibi hissediyorum.Ve bundan acaip derecede sıkıldım.Bende sokaklarda bas bas şarkı söylemek istiyorum ve bir ortamda kendimi ifade etmek istiyorum espri ya da takit yapıp " Bende buradayım" demek istiyorum.Ama geçmiyor lanet olası şey [smilie=cray.gif]
delifisek

Mesaj gönderen delifisek »

ne konuşacağım diye düşünmen sorununun sebebi. sen aklıma birşey gelmeli diye bekliyorsun. bekleyince gelmez. basit bir şeyi kendine zorunluluk haline getiriyorsun. zihnin onu bir tehdit olarak algılıyor ve bunun yarattıgı kaygı beynini durduruyor adeta. akışına bırak, hatta saçmala.. insanlar ile iletişimi atır, tanımadıgın kişilerle telefon görüşmeleri yap, zihnini ne konuşacagım moduna geçtiği anda yakala. zihnindeki oyunları farket. üzerine git. sonra herşey sıradanlaşmaya normalleşmeye başlayacak. beynin fabrika gibi çatır çatır konuşacak şey üretmeye başlayacak. muhabbet adamı bile olabilirsin. ayrıca hergün en az yarımsaat dışarıda vakit geçirmeye çalış. yürüyüş yapabilirsin mesela. spor yapmak kaygıları azaltıyor seratonin hormonunu artırıyor. ve şunu aklından çıkarma senden daha kötü durumda olanlar var. gerçi zaten bunu söylemişsin.
En son delifisek tarafından 29 Eyl 2011, 20:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
özüpek

Mesaj gönderen özüpek »

evet aynen böyle oluyor, sanırım konuşacak bişeyimiz olmadığı için değil o an farkında bile olmadığımız bir ketlenme yaşadığımız için böyle oluyor.
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Bizdeki sorun konu bulamamak değil.Bulamazsan bulamazsın.Ben haber bültenini sunmaya geldim senin yanına.Ya da laf olsun diye fiyakalı sözlerle takılıcam,sessizliği bozmaya çalışıcam.

Ya da senin açtığın her konuda fikir belirtecem.Bir şeyler söyleyecem.

Sus da otur iki dakika.

Bizim yapamadığımız,boş konuşanı başımızdan savamamak."Tamam âbisi kes artık "diyememek.
bulantı