Bir SF buluşması,bir yazı,bir övgü cümlesi ve mutluluk :)

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
Kullanıcı avatarı
domatesbiberpatlican

Bir SF buluşması,bir yazı,bir övgü cümlesi ve mutluluk :)

Mesaj gönderen domatesbiberpatlican »

22 ocak/Matrock kafe buluşmasındaki yaşadıklarım;

Türk kahvesi içtim [smilie=beach.gif] çok beğendim,genç beyin dergisinde bir yazı okumuştum,"Övmenin değeri,tıpkı altın ve pırlantada olduğu gibi az olmasındandır-Samuel Johnson" .

İşte o yazı aklıma geldi,alt katta hesabı ödedim,sonra çıkarken SF'ye karşı koyup,tekrar üst kata çıktım, mutfağa girdim(ana ,ben ? evet ben yaptım :D ),bi abla vardı.

-Merhaba kolay gelsin dedim:Çok tatlı bi ablaydı canım yaa,meraba ,hoş geldiniz dedi gülerek.
-ben Türk kahvesi içtim,siz mi yaptınız?
1,2 saniye duraksadı,(heralde kötüliycem zannetti ,her boku kötüleriz ya,bi boku beğenmeyiz ya milletçe,kimse bi halta eyvallah demez ya ondan belkide direk o moda geçti) sonra -evet ben yaptım dedi,böle hafif düşmüş bi suratla.
-Süper olmuş dedim,bugüne kadar dışarda içtiğim en iyi kahveydi,elinize sağlık.. [smilie=angel.gif]

Yine bi duraksadı ,güldü sonra ,Şaşırdı garibim :D ,çok teşekkürler,sağol,afiyet olsun dedi.Belkide kafe tarihinde ilk defa ben yaptım bunu ,ayrıca 25 senelik hayatımda da benim için ilk oldu bu...Lan dedim anan bişey yaptığında eline sağlık anne diyosun,bi kerede şu kahveyi yapan garibana de nolcak dedim içimden,o da insan sonuçta..

Yüzündeki o ifadeyi görmek gerçekten çok mutluluk vericiydi,o kadar sevindiki anlatamam.

Belki de annem yaşındaydı,cumartesi günü,biz rahat koltuklara gömülmüş,hahahi hohoha yaparken,sevgililer yayılmış öpüşürken,çaya çorbaya para saçarken,concon lar kolasını,tabağını yarım bırakırken,o ayakta essek gibi çalışıyordu,geçim derdindeydi.Belkide asgari ücrete,sigortasız çalışıyordu orada ,bi kahveye 3.5 TL verecek durumu bile yoktu belkide,garibim. Kendisi o yaşına rağmen akşama kadar bizim gibilere hizmet ediyordu..Beyaz önlüğünü giymiş, tıpkı anneminki gibi kahve yapmıştı bana.Ama yinede ,bana gülerek merhaba demişti,sanki hiç şikayetçi değildi durumdan,helal olsun.

Şimdi bunları yazarken bile ulan iyiki söylemişim diyorum,belki kadının o gün içinde,belki de hafta yada ay içinde duyduğu ilk ve tek övgüydü,iltifattı.
Şimdiye kadar müşterilerden hiçbiri kimse o mutfağa bi bakış bile atmamıştı belki,o kapıdan yanından -iğrenç böğk ıy kokuyo- şeklinde laflar ederek geçmişte olabilirlerdi...

Bir insanı tebrik etmek,onu övmek ,teşekkür etmek o kadar güzel birşeyki.Sanki o insanı mutlu ettiğinizde Yüzde bilmem kaçı size bonus olarak geri dönüyor,en azından bugün o kadına söylediğim 1 cümle,bana şimdi yarım sayfa yazı yazdıracak heyecanı,mutluluğu verdi..

Bu konuya bu kadar önem vermemin sebebi sanırım,bazen 12-13 saat yemek yemeye ,işemeye bile vakit bulamayacak şekilde essek gibi çalışıp,1 Allah'ın kulundan "aferin lan iyi çalışıyosun,iyi iş çıkardın,bravo süper işti,helal olsun yaa yemek bile yemedin işi bitirdin" tarzı 1 nefeslik sesler duyamadığım içindir.Bu o kadar güzel bişeyki,size 1 maaş ikramiye verilmesinden bile daha motive edici,mutlu edici..Ama nerdeee,bunlar ne anlar motivasyondan,övgüden,sevgiden,odun geldik odun gidiyoruz bence.Hiçbişeyi beğenmeyip,kadere razı olmayıp,her boka muhalefet ediyoruz,tersliyoruz,beğenmeyip,tu kaka diyoruz,onçün milletçe hep negatifiz,yol vermedi diye adam bıçaklıyoruz,yan baktı diye sülalesiyle ilişkiye giriyoruz,kimseyi şeyimize takmayıp,paso bencil takılıyoruz,ve ondan dolayıda koskoca ülke bi b.o.k. olamıyor, neyse ya.
SF'li arkadaşları seviyorum,kralsınız,adamsınız.
thealone

Re: Bir SF buluşması,bir yazı,bir övgü cümlesi ve mutluluk :)

Mesaj gönderen thealone »

Bu davranışın için tebrik ederim. O gün kahveyi yapan ablanın mutlu bir gün geçirmesini sağlamışsındır eminim ve artık yaptığı her kahve senin içtiğin kadar güzel olur belki.
inadinahuzur

Mesaj gönderen inadinahuzur »

Davranışın güzel de önceki buluşma başlığında aynısını yazmıştın; neden yeni başlık açma ihtiyacı duydun *
Kullanıcı avatarı
domatesbiberpatlican

Mesaj gönderen domatesbiberpatlican »

onu bulusma hatırası olarak oraya,bunuda uygulamalar kısmında örnek olsun diye buraya yazdım.
SF'li arkadaşları seviyorum,kralsınız,adamsınız.
revnaknuma

Mesaj gönderen revnaknuma »

merak etme o kadın hepimizden daha mutludur. fakirler mutludur. elitler depresyondadır.
depresyon bir elit hastalığıdır.