değişen birşey yok

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
Kullanıcı avatarı
kadir_187

değişen birşey yok

Mesaj gönderen kadir_187 »

öncelikle gösterdiğin ilgiden dolayı çok teşekkür ederim.ben kişisel gelişim kitaplarını çok okudum.kendimi olumlu yönde geliştirmeye çabaladım.değiştiğimi zannettiğim zamanlar oldu ama 1-2 gün sonra baktım gene aynıyım.şimdi sizin bu önerinizi uygulayacağım ama birşey değişeceğine inanmıyorum.yada ben mi beceremiyorum o da muamma.
psıko_rehber_danısman

Mesaj gönderen psıko_rehber_danısman »

Kadir merhaba

Hangi öneriden bahsettiğinizi anlamadım "değişim" başlıklı yazıyı diyorsan o sadece kendinle yüzleşmeni sağlayacak bir araç

Yani o çalışmayı yaparsan hemen değişirsin gibi bir vaatte bulunmuyor kimseye Uzun seneler sonunda oluşan kişilik ve alışkanlıklarımızın birkaç saat içinde değişmesini beklemek mantıklı olmaz herhalde Keşke olabilse o zaman psikiyatrik tedaviyelere seneler harcamanın ne anlamı kalır ki ?

Amaç bir şekilde içgörü kazanmak ve hayatımıza sahip çıkmak Doğru yöntem ve yaklaşımları seçmek Sizi sizden daha iyi tanıyan kimse yok Psikiyatriye ve doktorlara %100 belbağlamayın Kendin mücadele etmelisin
pirayegiz

Mesaj gönderen pirayegiz »

merhaba psiko_rehber_danışman.. önerileini okudum oldukça mantıklı geldi.. yalnız bende daha çok kasılma problemi var yani rahat hissettiğim anlarda bile farkında olmadan gerildiğimi anlıyorum buda birşey yer içerken ortaya çıkıyor yani terleme yok kalp atışı yok gayet rahat oturuyorum sohbet ediyorum ve tam bardağı ağzıma götürürken ortaya çıkıyor nedir bu yaa?? çözüm yollarına uzunca yazdım okursan sevinirim...
Kullanıcı avatarı
kadir_187

Mesaj gönderen kadir_187 »

psıko_rehber_danısman yazdı:Kadir merhaba

Hangi öneriden bahsettiğinizi anlamadım "değişim" başlıklı yazıyı diyorsan o sadece kendinle yüzleşmeni sağlayacak bir araç

Yani o çalışmayı yaparsan hemen değişirsin gibi bir vaatte bulunmuyor kimseye Uzun seneler sonunda oluşan kişilik ve alışkanlıklarımızın birkaç saat içinde değişmesini beklemek mantıklı olmaz herhalde Keşke olabilse o zaman psikiyatrik tedaviyelere seneler harcamanın ne anlamı kalır ki ?

Amaç bir şekilde içgörü kazanmak ve hayatımıza sahip çıkmak Doğru yöntem ve yaklaşımları seçmek Sizi sizden daha iyi tanıyan kimse yok Psikiyatriye ve doktorlara %100 belbağlamayın Kendin mücadele etmelisin
hızlı cevabın için teşekkürler. sizin verdiğiniz hani evde tek başımızayken yapmamız gereken uygulamalardan bahsetmiştim. ben gerçekten değişmek istiyorum ama bu değişimi sürekli kılmak lazım. İçsel iletişimimizi mükemmelleştirmemiz gerek. söylemek, nasihat vermek çok kolay ama geçerliliği ve sürekliliği sağlamak çok zor.benim takıldığım nokta burası.Şu yüz kızarması, terleme, bakış zoluğu gibi konuları ilaçla tedavileştiremeyizmi.sizden bu konuda yardım istiyorum.şimdiden teşekkürler.(ilaç ismi söylerseniz sevinirim.gerçi doktorlar muayene etmeden ilaç vermezler ama canınız sağolsun.)
psıko_rehber_danısman

Mesaj gönderen psıko_rehber_danısman »

kadir_187 merhaba

İlaç tavsiye etme yetkim yok malesef ve sizin dediğiniz gibi doktorlar muayene etmeden ilaç vermezler
Kullanıcı avatarı
By_Ey

Mesaj gönderen By_Ey »

KiTap Okuyyrak Kim NEyini Düzeltmiş KArdeşim 11 YIldır Okuldayım dahahiç bişe öğrnemedim :smt065 Biraz Kendine Müsadde ver zamanla Sf yi yakarlarsın :smt117