ARKADAŞLAR

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
sfmyok

ARKADAŞLAR

Mesaj gönderen sfmyok »

Sitede okuduguma gore bırcok kişi doktara gitmege çekiniyo, ama her isinde bi başlangıç noktası olmalı. mutlaka bı dr dan yardım alın ben aldim 3 ay sonra 1 yıl dolacak ve suan cok yol almış durumdayım. sf dahada buyumeden vakit kaybetmeyin
kalıcısıkıntı

Re: ARKADAŞLAR

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

ben gittim 2 ay sonra sen normalsin ben tatile gidecem 1 ay sonra kontrole gel dedi.oysa şerefsize ben bütün gizli korkularımı açtım,kimseye açamayacağım.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
Kullanıcı avatarı
Erdinç Gür
İletişim:

Mesaj gönderen Erdinç Gür »

Bende doktora gittim. Tam manasıyla sosyal fobik olduğumu düşünmüyordum. Doktorda aynı şeyi söyledi. Evlen dedi :D
Facebook :http://www.fb.com/rdncgr
Web Site : http://www.erdincgur.net
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Mesaj gönderen ahyalandünya »

Evet doktora gitmeye bile çekinenler var.
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]
osmangazi

Mesaj gönderen osmangazi »

Otobüste geliyorum, en arkaya oturdum. 25 yaşlarında bir çocuk bindi yanıma oturdu. Karşımdaki adam hissediyor hareketlerimden zayıflığımı. Bacağını dibime kadar yanaştırıyor, hemen üstünlük mücadelesine giriyor insanlar. Morakim bozuldu sabah sabah.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

osmangazi yazdı: 27 May 2021, 10:26 Otobüste geliyorum, en arkaya oturdum. 25 yaşlarında bir çocuk bindi yanıma oturdu. Karşımdaki adam hissediyor hareketlerimden zayıflığımı. Bacağını dibime kadar yanaştırıyor, hemen üstünlük mücadelesine giriyor insanlar. Morakim bozuldu sabah sabah.
Bence yanılıyorsun. Nasıl anlayabilir ki tavırlarından zayıd olduğunu.
osmangazi

ahyalandünya yazdı: 27 May 2021, 10:47
osmangazi yazdı: 27 May 2021, 10:26 Otobüste geliyorum, en arkaya oturdum. 25 yaşlarında bir çocuk bindi yanıma oturdu. Karşımdaki adam hissediyor hareketlerimden zayıflığımı. Bacağını dibime kadar yanaştırıyor, hemen üstünlük mücadelesine giriyor insanlar. Morakim bozuldu sabah sabah.
Şefime anlattım az önce olayı, dışarıdan nasıl görünüyorum diye. Çekingen çıkıyor sesin dedi. Çay ocağındakilere net gür sesle konuş mesela dedi. Hakikatten aşırı nazik olma, korkak olma durumu var. İnsanlar da bunu anlayıp aynı şekilde nazik davranmıyor, üstüne geliyor daha fazla. Benden 5 yaş küçüklere abi çeken stajerler bana yağlı ballı rahat konuşuyorlar. Bunlar da bir sonraki sosyal durumlarda öğrenilmiş çaresizliğe yol açıyor.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

osmangazi yazdı: 27 May 2021, 11:06
ahyalandünya yazdı: 27 May 2021, 10:47
Şefime anlattım az önce olayı, dışarıdan nasıl görünüyorum diye. Çekingen çıkıyor sesin dedi. Çay ocağındakilere net gür sesle konuş mesela dedi. Hakikatten aşırı nazik olma, korkak olma durumu var. İnsanlar da bunu anlayıp aynı şekilde nazik davranmıyor, üstüne geliyor daha fazla. Benden 5 yaş küçüklere abi çeken stajerler bana yağlı ballı rahat konuşuyorlar. Bunlar da bir sonraki sosyal durumlarda öğrenilmiş çaresizliğe yol açıyor.
Peki nazik davranmamayı hiç deniyor musun. Bahsettiğin şeyler bende de var. Ama bilmiyorum belkide mizacımızla alakalıdır ve hiç değiştiremeyiz
osmangazi

Genelde nazik olmadıklarım yanında rahat olabildiğim insanlar oluyor.
osmangazi

Dün bime gittim mesela kasiyer bir tanıdığıyla konuşuyor kredi kartını hazırladı. Eşyaları alırken kenara çarptım pardon dedim. Çocuk kredi kartını dışa çekerken uç kısmını vurarak şık diye ses getirtti, normalde her gittiğimde kasiyerler iyi günler der çıkarken bimden, demedi, siz ne kadar çenkingen korkak olursanız o kadar üstünüze geliyorlar, adamına göre davranma insan ilişkilerinin kuralı olmuş.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Bence biz bazı şeyleri gözümüzde büyütüyoruz. Sonuçta senin yaptığın çok doğal ve olması gereken bir şey. Belki de unuttu iyi günler demeyi belki de çok dalgındı. Kafamızda kurmamak en iyisi. Yoksa işin içindem çıkamayız
osmangazi

şu psikolojik problemler olmasa hayat mükemmel olacak. Tanıdığım kaç kişi var ki mükemmel hayatı olan.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Okulda birisi vsr tanımadığı kimse yok. Asistanından hocasına herkes onu tanıyor. Ağzı çok iyi laf yapıyor. Sanırım bazı şeyler doğuştan geliyor. Biz de doğuştan şansızız