Özsayginizi arttirmanin yollari

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
eeliff

Mesaj gönderen eeliff »

Çetin yazdı:Ben öneri düşündüm ama bulamadım çünkü bu illeti beynimi kemirmiş durumda hayata karşı hiç yaşama isteği kalmadı..bu kadar sorun etmemin sebebide mesleğimden dolayı..ilerde mesleği yapamayacağımı düşünüyorum ve büyük bi gelecek kaygısına düştüm..beni en çok üzense ailemin ve yakın akrabalarımın benden büyük beklentiler içerisinde olmaları..
Bunları ben yazdım sanki ben de ciddi derecede gelecek kaygısı taşıyorum kendime güvenim kalmadı ve bana bunca yıl emek veren bir dediğimi iki etmeyen ailemi hayal kırıklığına uğratmaktan korkuyorum. Ben anneme geçen yaz durumumu anlatmıştım doktora gitmem gerektiğini söyledim başedemiyorum dedim ilk seferde anlıyor göründü ama sonra benim böyle bir hastalığım olmadığını benim abarttığımı söyledi belki de böyle birşeyi kabul etmek istemiyorlar onları anlıyorum tek yapmak istediğim artık şu illeti yenip kendime mutlu bir hayat kurmak ama daha çoook yolum var:(
''Sana rahatsızlık veren hiçbirşey, sana ait değildir.''
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Re: katılıyorum

Mesaj gönderen naribeyza »

SILVERHORSE yazdı:Bu insanlar sizi hayal kirikligina ugratmayi ve kendinizi kötü hissettirmeyi denerler, özellikle de sizin kolay bir hedef oldugunuzu anlarlarsa. Bunu yapmalarinin nedeni tuzaklarina düserek onlara bir üstünlük duygusu vermenizdir.

bu olayla karşı karşıya gelmiştim. adam dediki; senin muhabbetine doyum olmuyor , uzun lafın kısası o bana bu lafi söylerken mutluluk yüzünden okunuyordu.öfke duymuyorum onu mutlu hissettirdiğim için mutluyum en azından?

Belki de o da senden çekindiği için öyle demiştir.Mesela ben de az konuşan insanın yanında daha çok şaşırıyorum napıcağımı.Ne konuşsam tepki alamıyorum.Sessizlik olmasından da nefret ediyorum.O zaman daha çok kendime yönelmek zorunda kalıyorum çünkü :roll:
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
katre

Mesaj gönderen katre »

2 Yazili olmayan bir kural söyle der ; üzerinize yogunlastiginiz her sey çogalir . Baska bir kisinin iyi özellikleri üzerine yogunlasirsaniz , bu özellikler iki katina çikar . Eger hata ararsaniz çok daha fazlasini bulursunuz . Iyi özelliklerinize ve hayatinizin mutlu yanlarina konsantre olursaniz , bunlarin çogaldigini göreceksiniz.

Anahtar Düsünce
Üzerine yogunlastigim hersey çogalir
en çok bu bölümünü sevdim yazının .tüm öneriler çok güzel aslında.bazı kişisel gelişimle ilgili kitaplarda çok havada kalan önerilerde bulunluyor ama bunlar oldukça inandırıcı ve gerçekçi.bu kitabı almam gerek.
GaziErtugrul

Mesaj gönderen GaziErtugrul »

Allah razı olsun..
gerçekten buradaki bütün önerilerin dikkate alınıp hayata aktarılması gerekiyor.
Hayattan canlı ölüm, günahtan baskın rahmet;
Beyoğlu tepinirken ağlar Karacaahmet...
enise

Mesaj gönderen enise »

eline sağlık yok ama bunlar zaten bildiğimiz ama birtürlü hayatımıza aksettiremediğimiz bu sebepten dolayı da unutmaya yüz tutmuş, bişekilde belleğimizde kalan yazılar önemli olan uygulamak o da biz s.f lerde yok
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Enise bu önerileri her gün okumayi dene ya da görebilecegin bir yere as.

Bir kac gün sonra kendin ile ilgili fikirlerin degismeye basliyor.
Cok etkili bir cözüm degil belki ama iyi hissetmeni sagliyor.
enise

Mesaj gönderen enise »

deneyeceğim bakalım ne kadar işe yarıyo