Terapide ne yapılıyor?

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
sazlıklardanhavalanan

Mesaj gönderen sazlıklardanhavalanan »

bende bundan sonra terapi görecekmişim
dr ilacımıda kesti bakalım sonuç ne olacak

ben anlamadım niye ilacımı kesti 6 senedir ilaç kullanıorum pek bir değişiklik olmadı açıkcası şu an diplerdeyim

dr bana terapi dedi bilişsel terapi demedi
terapi ile bilişsel terapi arasında ne fark var bilen varsa paylaşırsa sevinirim
enlas13

Mesaj gönderen enlas13 »

bilişsel terapi terapi şekillerinden biri. ço k değişik terai biçimleri var. çünkü piskoloji sürekli gelişiyor ve farklı yaklaşımlar ortaya çıkıyor. ve bu farklı yaklaşımlar kendi ekollerini oluşturuyor.
bilişsel terapi de freud un yaptığı ve herşeyi bilinç altına dayandıran serbest çağrışım terapileri işe yaramayınca ortaya çıkıyor. freud a göre herşeybilinçaltına bağlı bu hal tedaviyi çok zorluyor. çünkü bilinmeyen birşeyle uğraşıyorsun oysa bilişsel terapi hayata dair yanlış inançlarınız olduğunu ve bunlarınızı bilincinize hissettirme üzerine terapi çeşidi. ve etkinliği olduğu kabul görüyor. AYRINTI İSTEYEN TEKNİK BİR KİTAP OLAN M.HAKAN TÜRKÇAPAR BİLİŞSEL TERAPİ TEMEL İLKELER VEUYGULAMALAR ı okusun .
enlas13

Mesaj gönderen enlas13 »

yukarda teknik kitabı okumak çok zor değil ama sıkıcı olabilir. çünkü bu kitap bir ders kitabı..
OYSA SİZE NORMAL OKUYUCUYA BU TERAPİYİ kuran kişinin ve genel okuyucuya yönelik kitabını öneriyorum:

AKILCI YAŞAM KILAVUZU >>DR ALBERT ELLİS VE DR ROBERT A. HARPER
Kullanıcı avatarı
nurbanuu

Mesaj gönderen nurbanuu »

DUA+İLAÇ+PSİKOTERAPİ...BUNLAR OLDU MU EVVELALLAH İYİ OLURUZ...(D.İ.P)FORMÜLÜ...
ben artık ben gibi olmak istiyorum nolur yardım edin.