Topluluk içinde

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
PaSSiVe AgGReSSiVe

Re: Topluluk içinde

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

useless yazdı:ben de göz teması kuramam. yani bunu hep yapamam bi anlık bakarım daha sonra başka yerlere bakarım..ani bir soru sorduklarında kalırım öyle ne diyeceğimi de bilemem, sanki bu dünyaya ait değiliz gibi.
fıssss aynen
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

bir teşekkür de ben edeyim:)
önemli bi konu ve bence sf nin başarısızlıga sebep oldugu durumlar da bundan kaynaklanıyor...
kendine odaklanmak ve onunla birlikte anksiyeteler yaşamak zihni donduruyo,tutukluğa sebep oluyo..
ben mesela okulda,dersanede vs. her an tedirginlik içinde oldugum için derslere adapte olamıyodum.

bi de şöyle bişey var topluluk içinde herhangi bi konudan konuşulurken ben rahat olabiliyorum hatta konuya katılıyorum baya konuşuyorum falan ama eğer ortamda konuşulan şey ben olursam bana özel ,benle ilgili bi konu olursa yani bütün dikkatler benim üzerimde olursa işte ozaman cok kötü oluyorum..
başka bi konudan bahsederken herkes bana bakabilir sorun yok çünkü o anda benden cok söyledigim şey önemli,
ama hem konuşan hem de konuşulan ben olursam kopuyorum orda..
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Yav yere bakıp yürüyünce yanımdan geçen insanlar belaltına bakıyorum sanıyor.Tip tip bakıyor.Düz bakınca yüzüne serseriymişsin gibi bakıyorlar.İnsanların yüzünü görmek istemedigim içinde düz bakmak istemiyorum.O yüzden çogu zaman ya sagıma ya soluma bakarak yürürüm.Birisi sagımdan geçiyorsa ben soluma çeviriyorum kafamı.Birde tipim serseriyi anımsatıyor onunda etkisi oluyor.Kafanda şapka varsa kaşın tek kaş gibiyse yüzün asıksa ve sakalında varsa ya serserisindir ya baleci.Cahil insanlardan bıktım.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
dans_etmek_istiyorum

Mesaj gönderen dans_etmek_istiyorum »

Ben kendim için tam sf diyemem ama avuçlarımın terlediği, nabzımın yükseldiği bazı durumlar oluyor: Bir restorana, bara vs. yalnız girmekte zorlanırım, yanımda birileri olmalı ve kapıdan mekana ilk giren ben olmamalıyım. Dans edemiyorum, düşünmesi bile korkutuyor. Her yerde insanlar bana bakacak diye korkuyorum. Göz temasında zorlanıyorum ve suçluluk duygum var. Bunlar yaşamımı çok zorlayan durumlar değil, o yüzden belki kolayca şu ukalalığı yapmama izin verin: Bizler farklıyız, farklı olmak kötü bir şey değildir aksine toplumu renklileştirir, tek tiplilikten kurtarır, bizler yaşamın başka bir rengiyiz. Kendimizle daha kaliteli zaman geçirebildiğimiz için sosyal ortamları sıkıcı bulabiliyoruz (ki bu bence bir güç). Ve incinmekten korktuğumuz için inciten olamayız gibi geliyor. Şunu da not düşeyim: Arkadaşlarıma yukarıdaki zorluklarımı samimiyetle söylüyorum ve bu durumlarda bana anlayış gösteriyorlar.