bunları hergün okuyun

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
Kullanıcı avatarı
troya2

bunları hergün okuyun

Mesaj gönderen troya2 »

SUÇLULUK
Şimdi geçmişte yanlış yaptığını hissettiğin şeyler için kolayca kendini affedebiliyorsun.
Hatalı olan suçluluk hissetiren şeyler gerçek ya da hayali hiç farketmez.Onların bilincinde ya da bilincaltina gomulu olmasi da bir sey degistirmez.Tum sucluluk duygulari icin kendini kolaylikla affedebiliyorsun.
Normal duygulara sahip olan bir insan oldugun icin tum digerleri gibi insana ozgu hatalar yapman cok dogal.
Fakat bu hatalar gecmiste kaldi.Ve gecmisi yeniden yazmaya cabalamayi sacma buluyorsun.
Gecmiste yasananlar bizim parcamizdir ve bizi insan yapar.Hata yapmasaydik insan olmazdik.
Sucluluk duygusu hissetmekte bize insan oldugumuzu hatirlatir.
Sucluluk duygusu insancıl ve duyarlı bir insan oldugumuzu anlatir.
Hic sucluluk duygusu hissetmeseydik insan olmazdik.
Şimdi kendine karşi bir parca nazik olmanin zamani geldi.
Hissettigin sucluluk duygusunun bilincaltinin yanlis yapildigini dusundugu seyler icin kendi kendini cezalandirma bicimi oldugunu kabul et.
Fakat yapilan yanlis seylere karsilik ihtiyac duyulan cezalandirma icin daima bir sınır vardir.Her duyarli insan bunu bilir.Ve bu sınıra ulasildiginda cezalandirmanin devam etmesine daha fazla ihtiyac ve bahane yoktur. ...
Duyarli bir insan baskalarini kolaylikla hatalari icin affedebilir.Oyle ise simdi kendini smidi affedebilirsin.Tıpkı digerlerini hataları yanlış yaptıkları için bağışladığın gibi...
Cunku yanlis davrandigini hissettigin seyler sadece hataydi.Oyle ise daha fazla cezalandirmaya ihtiyac duymuyorsun.
Cogu zaman hatta neredeyse her zaman bu hatalari yapmiyorsun.Yaklasik olarak her zaman dogru seyi yapiyorsun.
Ve bu yuzden su anda su dakikada kendini kolayca bagisliyorsun.Bagisliyorsun.Bagisliyorsun.
Gecmiste yanlis yaptigini dusundugun seyler ile ilgili hissettigin sucluluk duygularinin gitmesine izin ver.
Bu hisler bilincinde ya da bilincaltinin derinliklrinde gzilenmis de olsa.
Simdi bu hislerin gitmesine musade ediyorsun.Kendini bagisladin ve butun olarak degerli bir insan oldugunu kabul ediyorsun.
EGO
Şimdi derin bir şekilde rahatlıyorsun… … aklın giderek duyarlılaşıyor… sana söyleyeceğim her şeyi kabul ediyorsun… senin zihnine koyduğum her şey… bilinç altının en derin köşesine … seni sürekli etkileyecek ve içsel gerçekliğinin bir parçası olacak olan en derin kısmına gidiyor…

Sonunda…bilinçaltının bir parçasına yerleştirdiğim bu telkinler, giderek artan bir etkiyle düşünme biçimin, hissetme biçimin… ve davranış biçimin üzerinde harekete geçmeye başlayacak…

Bu telkinler zihninin bilinçaltı kısmında gömülü olduğundan her zaman varolacak (stay yerine varolacak)… haftalar, aylar ve yıllar boyunca …aynı büyük etkiyle çalışmaya devam edecek… geleceğe olumlu adımlar atmaya devam ettikçe…. Onlar (telkinler) içsel gerçekliğinin çok daha büyük bir parçası haline gelecek.

Şimdi öylesine rahatladın ki sana söylediğim her şey gerçekleşecek, senin kendi iyiliğin için, tam sana söylediğim biçimde gerçekleşecek.

Ve sana yaşayacağını söylediğim her duyguyu, bütünüyle sana söylediğim gibi yaşayacaksın… tüm bu şeyler sende her gün olmaya devam edecek… ve sen aynı duyguları evde, işte, okulda (ben ekledim), nerede olursan ol, her gün …çok ama çok daha güçlü bir biçimde… yaşamaya devam edeceksin…

Bu derin uyku süresince… kendini daha sağlıklı ve her duruma daha hazır hissedeceksin. kendini çok daha tetikte hissedeceksin ve hem fiziksel hem de ruhsal açıdan mutlu olmanın o mükemmel hazzını yaşayacaksın… ve şu andan itibaren, yaşama daha pozitif bir bakış geliştirmeye devam ettiğin sürece, daha fazla enerjiye sahip olacak, daha fazla istekli (veya ilgili –enthusiasm) olacaksın… ve yaşama daha pozitif bir bakış geliştirmeye devam ettikçe kendini çok daha iyimser hissedecksin…

Her gün…uğraştığın her işe ya da çevrende dikkatini çeken (odaklandığın) her hangi bir şeye karşı, çok daha yoğun bir biçimde ilgili ve istekli olacaksın…

Kendi hakkında daha fazla düşünmeyeceksin ve ilerlemeni durduracak hiçbir soruna izin vermeyeceksin. Şu andan itibaren, karşında meydan okuyan herhangi bir sorunu (problemi), üstesinden gelebileceğin bir deney olarak karşına çıkan her zorluğu… bunların tümünü…her koşulda… çok daha fazla olumlu bir yaklaşımla ele alacaksın…

Her gün sinirlerin çok daha güçlü ve hazır olacak… aklın çok daha açık ve dingin… duygu ve heyecanlarının, kontrolünün altında olduğunu giderek daha fazla hissedeceksin… kendini çok daha dingin ve duygularına hakim hissedeceksin. Çok daha bütünleşmiş (centered)… kendinle çok daha barışık hissedeceksin… ve iç gücünü ve dinginliğini, zihnini odakladığında istediğin her şeyi elde edebileceğine duyduğun inancı geliştirmeye başlayacaksın…

Ve çok daha açık bir biçimde düşünebileceksin… daha kolay konsantre olabileceksin… dağılmamış olan dikkatinin tümünü yaptığın işe … her şeyin bütün yüzeyine verebileceksin.

Bu derin uyku süresince kendini çok daha güçlü ve çok daha hazır, çok daha uyanık, çok daha enerjik hissedeceksin. Her şeyden kolayca yorulmadığını duyumsayacaksın… çok daha az bitkin hissedeceksin. Cesaretin cok daha az kırılacak… kolayca depresyona giremeyeceksin (much less easily depressed). Her gün... çevrende, seni kendinden uzaklaştırabilecek her ne olursa olsun, sen her ne ile uğraşıyorsan, onlarla çok daha yoğun ilgileniyor olacaksın… bundan böyle kendinin ve karşılaştığın/karşılaşacağın zorlukların üzerinde bu kadar durmayacaksın… ve kendin hakkında çok daha az endişeli olacaksın. Kendinle ve hissettiklerinle çok daha az meşgul olacaksın. Her gün… sinirlerin daha güçlü ve daha hazır olacak. Aklın daha dingin ve açık olacak… duygu ve heyecanlarının kontrolün altında olduklarını giderek daha fazla hissedeceksin….. daha sakin… daha huzurlu olacaksın. Çok daha az endişeli olacaksın… ruhun daha az çalkalanacak…çok daha az korkacak ve çok daha az kaygılanacaksın… kolayca üzülmelerin daha da azalacak.
Daha açık düşünebileceksin. Daha kolay konsantre olabileceksin. İşlerini dağınık bir dikkatle yapmayı bırakabileceksin… yaptığın her işe olanca dikkatini vereceksin. Sonuç olarak… hafızan hızla gelişecek… ve sen güçlükleri gözünde büyütmeden… en ufak bir orantısızlığa (uygunsuzluğa- out of proportion) izin vermeden… her şeyi doğru perspektiflerinden görebileceksin… her gün… duygusal olarak çok daha rahat…çok daha dingin olacaksın… huzurun daha az kaçacak (veya çok daha az endişeleneceksin –be disturbed)… her gün… tüm bu hissettiklerini koruyarak… yapabileceğin her şeyi gerçekleştirmek için her gün daha az gergin…daha çok rahatlamış olacaksın… öyleyse her gün kendine güvenini çok daha fazla artıracaksın…. Yeteneğine çok daha fazla güveneceksin… başarısızlıktan korkmadan… sonuçlardan korkmadan… lüzumsuz kaygılara kapılmadan… hiçbir şeyden tasa etmeden. Çünkü… her gün… kendini giderek çok daha fazla bağımsız hissedeceksin… kendini çok daha fazla savunabileceksin… kendi adımlarını destekleyebileceksin… sahip olduklarını koruyacaksın… bir şeylerin ne kadar zor ya da yorucu olduğu önemli değil.

Her gün… uzun, çok uzun bir zamandır hissettiğin duygulardan çok daha büyük bir his olan, kişisel mutluluk duygusunu özgüven duygusunu… ve güvende olma duygusunu hissedeceksin. Çünkü tüm bu hisler gerçekleşmeye başlayacak… kesinlikle söylediğim gibi, bunlar olacak… çok ama çok büyük bir hızla, çok daha güçlü bir biçimde ve bütünüyle olacak. Sana sunduğum çözümlerle kendini… çok daha mutlu hissedeceksin… her gün çok daha hoşnut her koşulda çok daha iyimser olacaksın… sonuçta, kendine… kendi çabalarına… kendi kararlarına…. Kendi fikirlerine çok daha fazla güvenebiliyor olacaksın.. başka insanlara güvenmeye ya da bağlanmaya çok daha az gerek duyacaksın
Mal sahibi Mülk sahibi hani bunun ilk sahibi ,Malda yalan mülkte yalan gel birazda sen oyalan. ...herkes kendi hayatının kahramanıdır..tırmanmak istediğimiz bi dağ,kurtarmak zorunda olduğumuz bi hayat vardır,bu kendimizinki bile olsa..
sessiz gemi

Mesaj gönderen sessiz gemi »

Bizim forumda böyle uzun yazılar pek rağbet görmüyor hacım. Kendim de benzer yazılar eklemiştim de oradan biliyorum :=) Sen yine de yılma ve böyle güzel paylaşımlar yapmaya devam et troya2

=D>
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

troya kardeş saol ..bunlar yıllar önce okuduğum kendini geliştirme kendine güven başarı içerikli ismini hatırlamadım şimdi yabancı bir yazarın''%100 düşünce gücü '' isimli kitabındaki bilgilere benziyor..güzel olmuş
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
sevsek

Mesaj gönderen sevsek »

bunları okuyunca bi dişiklik hissedicekmiyim :D
eeliff

Mesaj gönderen eeliff »

çok güzel bir yazıydı ilk planda insana umut veriyor bunların gerçek olmasını çok isterdim
''Sana rahatsızlık veren hiçbirşey, sana ait değildir.''
Kullanıcı avatarı
troya2

Mesaj gönderen troya2 »

eeliff yazdı:çok güzel bir yazıydı ilk planda insana umut veriyor bunların gerçek olmasını çok isterdim
bu yazıları yazıcıdan bastırıp cebinizde taşıyın sabah kalkınca hemen okuyun ve gün içinde sık sık bunları okuyun.

unutmayın 40 gün deli dersen o insan deli olur. bunlar kendinize vereceğiniz en güzel akıllı desteklerdir....
Mal sahibi Mülk sahibi hani bunun ilk sahibi ,Malda yalan mülkte yalan gel birazda sen oyalan. ...herkes kendi hayatının kahramanıdır..tırmanmak istediğimiz bi dağ,kurtarmak zorunda olduğumuz bi hayat vardır,bu kendimizinki bile olsa..
devrim_

Mesaj gönderen devrim_ »

Harika bir yazı.. Emeğine sağlık arkadaşım,herkes okumalı..
Karanlıktan korkan bir çocuğu elbet hoşgörebiliriz. yaşamdaki asıl trajedi, yetişkinlerin aydınlıktan korkmasıdır.
Kullanıcı avatarı
gamze_bjk

Mesaj gönderen gamze_bjk »

güzel . saolun
Kullanıcı avatarı
sfsiz

Mesaj gönderen sfsiz »

gamze_bjk yazdı:güzel . saolun
sağolun .. bu telkinler wwww.mickeymouse.com dan alıntıdır... daha çok bilgi isteyen e alıntının merkezini vereyim........dedim
SFSİZ
divid

Mesaj gönderen divid »

sevsek yazdı:bunları okuyunca bi dişiklik hissedicekmiyim :D
manyak herif seni! :D
Kullanıcı avatarı
tradewind

Re: bunları hergün okuyun

Mesaj gönderen tradewind »

bizim toplu akıllıyı bile hasta eder .nerde o hoş görü
sen ne güzel şeysin laleağacı!!
sigmund

Mesaj gönderen sigmund »

Aşağıda yazılanları yaşamaya başladım... Tarif şekli aynen uyuyor... Gerçekten her insanın ihtiyacı olan bir durum... Değişik enteresan hisler içerisindeyim... Tanrım sana şükürler olsun...

[smilie=crazy_pilot.gif]
troya2 yazdı:SUÇLULUK
Her gün… uzun, çok uzun bir zamandır hissettiğin duygulardan çok daha büyük bir his olan, kişisel mutluluk duygusunu özgüven duygusunu… ve güvende olma duygusunu hissedeceksin. Çünkü tüm bu hisler gerçekleşmeye başlayacak… kesinlikle söylediğim gibi, bunlar olacak… çok ama çok büyük bir hızla, çok daha güçlü bir biçimde ve bütünüyle olacak. Sana sunduğum çözümlerle kendini… çok daha mutlu hissedeceksin… her gün çok daha hoşnut her koşulda çok daha iyimser olacaksın… sonuçta, kendine… kendi çabalarına… kendi kararlarına…. Kendi fikirlerine çok daha fazla güvenebiliyor olacaksın.. başka insanlara güvenmeye ya da bağlanmaya çok daha az gerek duyacaksın[/b]
vakkavakka_ee_ee

Mesaj gönderen vakkavakka_ee_ee »

evet "olumlu düşünmek" başarılı yönlenmedir. benim de bir kaç yazıyı alıp okuduğum zamanlar oldu .
mesela birincisi , derlerki insanlrın ne düşündüğü değil senin ne düşündüğün önemlidir ( burda zaten sorun sensin, ben öyle şeyler düşünüyorum ki milletten daha çok yıpratıyorum kendimi bana kalırsa bu yazdığımı tümden görmezden gelin iki tarafada çeksen yine sorun çıkıyor)

benim kitaplardan bulduğum birkaç cümle :
1. bir şarkı söylüyorsan sahibi sen olmalısın.yani kendince söylemelisin , senin ağzından çıkınca insanlar şarkının senin olduğunu düşünmeli .
2. insan ruhunun sahipleri korkusuzca "kaybedenlerdir"! her şeyi "riske" atarlar . kaybederler çünkü, mahcup olma korkularını , engellenme endişesini, başka insanların ne düşüneceği kaygısını "yitirmişlerdir".

3. bana kalırsa sf yi bütün bu sorunları unutun çünkü sorun olduğunu düşünmek bile insanı ürkütüyor . bi format çekin , eskiden nasıl rahat mesut gidiyordunuz yol değişmedi hala ölmediniz , siz hala sizsiniz ne kadar değiştiğinizi sansanızda özünüz neyse o sunuz hala bütün bunlar olmadan önce nasıl gidiyorduysanız öyle gitmeniz lazım. bi yere giderken plan yapmayın , kafanızda geleceğe dair kurgu olmasın buna engel olun o an etrafta ne görüyorsanız ona odaklanın , çünkü insan yaaşrken öyle şeyleri gözden kaçırıyorki "keşke " dememek için anı yaşayın ve size tavsiyem köpeklere fısıldayan adamı izleyin köpek olsaydım o amca ne rehabilite ederdi beni!!! [smilie=crazy.gif] ordaki çoğu şey sf için yararlı valla billa! "köepeklere fısıldayan" adamı zileyin köpeklerin krokularını nasıl yendiğini görün amca hep der ki " anı yaşayın " çözümler türlü tülrüdür , herkesinki uyuşmaz ama bence anı yaşamak herkese uyan bi cümle [smilie=derisive.gif] ayrıca köpekler bi anı aştıktan sonra bi daha hiç eski duruma dönmüyor bunun nedeni de işte " anı yaşamaları" ben kendimde bunları denediğim de hep güzel şeyler aldım bendeki şey biraz değişik ama bunları yapın işe yarıyor o programı da kaçırmayın