çaresiz sosyal fobiler

Sosyal fobiyi yenmek için uyguladıklarınız..
KİRAZ

Mesaj gönderen KİRAZ »

ya ne kadar da erken fark etsemde tedavi olmadıktan sonra birşey değişmiyo
KİRAZ

Mesaj gönderen KİRAZ »

peki sen kaç yaşındasın
derya1906

Mesaj gönderen derya1906 »

kirazcım mutlaka doktora gitmelisin ben 24 yaşındayım bu sene
tedavi görmeye başladım bende üniversiteyi kazanmıştım edirneyi en ufak ayrıntısına kadar her şeyini alıp yatağını döşeğini geri gelmenin
ne demek olduğunu çok iyi biliyorum belki doktora gitseydim
bırakmıcaktım lütfen git eğitimini etkilemesine izin verme sf nin
kimin ne kadar acı çektiğini Allah bilir ben bazen bencilce davranıyorum
benim yaşadıklarımı kimsenini yaşayamıyacağını düşünürdümbi insan her gün ağlarmı hemde kaç kere hıçkıra hıçkıra...ama bu siteye girdiğimden
beri benim gibi bu kadar insanın olduğunu görünce çok üzüldüm
bi yandanda yalnız olmadığımı düşünmek te iyi
geldi diyebilirm.Güzel bi bölümü kazanmışsın ziyan olmasına izin verme
ne olur arkadaşım kendine iyi bak...
Kullanıcı avatarı
simdi_yada_asla

Mesaj gönderen simdi_yada_asla »

düzelir çözüm ara
Kullanıcı avatarı
gizemliinsan

Mesaj gönderen gizemliinsan »

birincisi bir psikiyatriste git hemen ilacını kullan bi sene düzenli olarak...
hukucusun sf nin agırlıgını daha fazla hissedersin bol bol sesli kiitap oku nutuk cekiyomus gibi....dik durmalısın dik durmak için özel şeyler satıyorlar taktıgın belli bile olmaz..olumlu düşünmeye çalış kendi kendine t5elkinleri tekrarla sitede var telkinler..aynaya bakıp konus kendine durmadan gülümse...gidebilirsen bi diksiyon kursuna gitt...bu arada abimler ankara hukuktan mezunlar
hmmm gizemli...
Kullanıcı avatarı
tepetaklak

Mesaj gönderen tepetaklak »

öncelikle tebrik ederim babamda hakimdir güzel bi meslek seçmişsin..
yaşadığn sorunlara gelince hemen hemen aynılarını yaşadım hakketigm yerde olmadıgı dusunurdum gerci hala biraz öyle, depresif,içine kapanık ne konuşcagını nasıl hareket etcegimi bilmeyen biriydim.
ben univ basladiğmda bu foruma yazı yazmaya bile cesaretim yoktu,düşünüyormda belki ben senden de daha kötu durumdaymışım,şimdi bitirdim bi gelişme var demekki boş geçirmemişim.
öğrendiğm en önemli şey de başkalarının benim hakkında ne düşündükleri nasıl baktıklarını önemsememek oldu beni en iyi kendim biliyorm.aklımdan gecenleri sorgulamadan direk söylemeye çalıştım başta zorlandım güldüler dalga gectiler cunku daha sesimi bile bilmiyolardı ama ben devam ettikçe gülmeler azaldı kendime guvenim arttı daha rahat konusablyorm artık.
hala aşmam gereken bir çok şey var,bunu tek başıma yapmaya kalkışırsam çok zor olcak onun için herkesten bişeler öğrenmeye çalışıyorm..
asa

Mesaj gönderen asa »

arkadaşlar aranıza bir sf li daha katıldı daha doğrusu ben bu ülkede ilk sflilerdenim ama sf li olduğumu bu sene öğrendim yaş :29
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

ama hangisi karar ver artık canım aaaaaaaaa

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

ünv. başladığımda çok aşırı zorlanmıştım kampüse ilk girdiğimde kalbim duracak gibiydi ama sonra alıştık gitti gerçi yine insanların yüzüne bakarak konuşamasamda yinede okula alıştım bir müddet sonra baya arkadaşım oldu ,hep kendime şunu söyledim kendini olduğun gibi kabul et gün geçtikçe dahada rahatladım kendini kendine kabul ettir
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

kendine arkadaşlar bul onlarla hareket et okula sınavlara onlarla git bu seni rahatlatır ben başlık açtım ünv. geliştirdiğim teknikler var oraya bir göz atıver istersen
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

birde senin avantajın hukuk fakültesinde olmak, kalabalıksa devam sorunu yok bu arada kendine teknikler geliştirsin, iyi hissettiğin zamanlarda okula gidersin, ama kendini uzk tutma ,ilk başta kendini dışarı alıştır ,sonrada kendini kampüse alıştır 1 - 2 hafta önceden git oraya ,
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
asa

Mesaj gönderen asa »

birde senin avantajın hukuk fakültesinde olmak, kalabalıksa devam sorunu yok bu arada kendine teknikler geliştirsin, iyi hissettiğin zamanlarda okula gidersin, ama kendini uzk tutma ,ilk başta kendini dışarı alıştır ,sonrada kendini kampüse alıştır 1 - 2 hafta önceden git oraya kimse gelmeden alıştır kendini ,
mutlu sayılır

mutlu sayılmaz

olmazki.................
gülizar66

Re: çaresiz sosyal fobiler

Mesaj gönderen gülizar66 »

ben 3 yıldır terapi görüyorum. şimdi daha iyiyim ama sıfırlanmadı.sfli olmak onu inkarla yada kendi başımıza çözeceğimiz bir şey değil. mutlaka profes. yardım gerek. ben öğretmenim ve yıllardırişkence çeker gibi yaşıyorum. yenmek için çok çabam oldu.sosyal çevrem çoktu bi ara.siyasetle de ilgillendim. kalabalık önünde konuşma yaptım. ama bu çabalar da çözmüyor. mutlaka terapi
wallace

Re: çaresiz sosyal fobiler

Mesaj gönderen wallace »

sen okulu biitirdikten sonra başına gelecekler daha fazla acı verecek.emin ol..