Psikoz

Sosyal fobi ve psikoloji üzerine makaleler..(Lütfen yazının kaynağını belirtiniz)
AğırSF

Psikoz

Mesaj gönderen AğırSF »

BUNLARIN BİRÇOĞU BENDE VAR NE YAPIYIM? ANTİDEPRESAN VE ANTİPSİKOTİK İÇİYORUM VE GEÇMESİNİ BEKLİYORUM ÇÜNKÜ BAŞKA ÇAREM YOK.

Psikoz ve bipolar bozuklukların erken teşhisi
Bir psikozun ilk belirtileri nelerdir?

abbildungAkut bir psikozda ortaya çıkan çok sayıda semptom daha zayıf bir biçimde daha önce görülebilir ve bunlar önemli erken uyarı belirtileridir. Ancak bir psikozun ilk belirtisi çok zor teşhis edilir. Ancak birçok insan olağan dışı bir davranışın psikozun ortaya çıkmasından çok önce başladığını tespit etmektedir. Bu ilk belirtiler genellikle gencin (ergenin) uyuşturucu kullanımına veya tembelliğine, kibirli oluşuna veya eksik kooperasyonuna yorulur. Aşağıda bir psikozun tipik erken semptomlarının listesi bulunmaktadır:
Bir psikozun olası erken belirtileri

Huyun değişmesi

Huzursuzluk, sinirlilik, aşırı duyarlılık
Yükselen duygululuk, aşırı hassasiyet, rahatsız edilebilirlik
Uyku bozuklukları (aşırı uyku veya uykudan kaçınma)
İştahsızlık
Kendini bırakma, tuhaf giyinme
Ani ilgi, insiyatif, enerji kaybı

Duyguların değişmesi

Depresyon, sığlaşmış duygular veya ruh hali dalgalanmaları
Korkular – özellikle zarar görme/tehdit edilme korkusu

Verimliliğin değişmesi

Düşük dayanıklılık, özellikle stres altında
Konsantrasyon bozuklukları, aşırı dikkatsizlik
Performans düşmesi

Sosyal alanda değişiklik

Güvensizlik
Sosyal geri çekilme, izolasyon
İlişkilerde sorunlar, ilişkilerin kesilmesi

İlgilerin değişmesi

Aniden ortaya çıkan olağan dışı ilgiler, örneğin dini veya doğaüstü nesnelere, büyüye ve benzerlerine ilgi.

Algı ve idrakin değişmesi

Olağan dışı algılamalar, örneğin gürültü ve renklerin yoğunlaşması veya değişmesi; kendisinin veya çevresinin değiştiği duygusuna kapılmak; Başka insanların algılamadığı nesneleri görme, tatma veya koklama duygusu
Kendine özgü tasavvurlar, olağan dışı idrakler, örneğin kendiyle ilgili (başkalarının yaşantılarının, davranışlarının veya sözlerinin kendine mal edilmesi); İzlenme duygusu, etkilenme algılaması (başkalarının kendisinin düşüncelerine müdahale ettiği, kendisini kontrol ettiği duygusu).

http://www.psikoz-bipolar.com/psikozlar ... si-06.html
tonyukuk

Re: Psikoz

Mesaj gönderen tonyukuk »

Sende psikoz olsaydı doktorun zaten söylerdi Bende de psikoz var ve öyle anlaşılmayacak bir hastalık değil kendine has belirtileri var
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

Bu hastalığın en önemli özelliği hezeyanlar ve buna bağlı kendini öldürmeye varabilecek akıl dışı davranışlardır. Ve psikozlu bir insan, bunun asla farkına varamaz. Psikoz ciddi bir akıl hastalığıdır.

Bir örnek vermek gerekirse, kişi annesinin kendisini öldürmek istediğini düşünüp annesine düşman olabilir hatta zarar verebilir. Aynadaki yüzü, kendisinin değilmiş gibi gelebilir ve kendini tanıyamaz. Aynı şekilde en samimi olduğu insana bile bir anda yabancılaşabilir. Sağ eli sol elinden daha büyükmüş gibi veya sağ eli hiç yokmuş gibi hissedebilir.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
Kullanıcı avatarı
Diren

Mesaj gönderen Diren »

_İsyankar_ yazdı:Sağ eli sol elinden daha büyükmüş gibi .

aslında ben böyle düşünüyorum. Gerçek mi değil mi bilmiyorum ama öyle geliyor. İki elimde anatomik olarak olarak birbirinden farklı bu beni psikoz yapmaz tabi :D
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

psikozdan başlangıcından çıkmak üzereyim. oldukça heyecan vericiydi..ilaçları iki katına çıkarınca son buldu..
eski nick : triyandafilis