BARIŞÇIL SOĞUKKANLILAR ( İÇEDÖNÜK - OLAYLARA SEYİRCİ -KARAMS

Sosyal fobi ve psikoloji üzerine makaleler..(Lütfen yazının kaynağını belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
SILVERHORSE

BARIŞÇIL SOĞUKKANLILAR ( İÇEDÖNÜK - OLAYLARA SEYİRCİ -KARAMS

Mesaj gönderen SILVERHORSE »

BARIŞÇIL SOĞUKKANLILAR ( İÇEDÖNÜK - OLAYLARA SEYİRCİ -KARAMSAR )

Barışçıl soğukkanlılar hepimize , kafamızı taktığımız şeylerin, “Aslında o kadar da önemli olmadığını “ gösteren bir gruptur.Barışçıl soğukkanlılar tüm karakterler içinde anlaşması en kolay olanıdır.Herkes onların yakınında olmaktan memnundur.Oturtuldukları her yerde mutludurlar ve programlarının değişmesi onları rahatsız etmez.Arkadaşlarını severler ama yalnızda mutludurlar.Dengeli olmaya çalışırlar.Hayatı en uç noktalarında yaşayamazlar.İki uca da belli mesafede dururlar.Ama buu korkmadan yaparlar.Dikkati kendi üzerine çekmekten sakınır;sessiz sedasız kendisinden bekleneni, hiçbir takdir beklemeden yerine getirir.Onlar görev adamıdırlar.Barışçıl soğukkanlılar tabiri caizse bir il durumunda kimse onlardan yardım istemediği sürece arkalarına yaslanırlar.Ancak yardım istendiğinde de hiç bir şey olmamış gibi gider , sakince yardım ederler.Bu durum özellikle güçlü klorikleri kızdırabilir.Onların kişilikleride çok karmaşık değildir.Çevreleri tarafından kolaylıkla anlaşılırlar.Yumuşak başlıdırlar.Çok ileriyi düşünmeyi sevmezler.Bir kanepede oturuyorlarsa durgun derli toplu ve sessiz bir şekilde otururlar ve çevrelerini seyretmekten zevk alırlar.Popüler optimistler çığlıklar atar, güçlü klorikler tepinir, melankolikler siner ama barışçıl soğukkanlılar olay ne olursa olsun sakin kalabilirler.Sabırlıdırlar ve haytla barışık yaşarlarAncak onlarda da melankoliklerdeki kadar olmasa da bir miktar karamsarlık vardır.Ayrıca güçlü kloriklerden sonra yönetim yeteneği olan ikinci gruptur.(Ancak onların bu yetenekleri güçlü kloriklerde olduğu gibi doğuştan değildir.Öğrenmeyle gerçekleşir).İnsanlarla kolay anlaşırlar.Ayrıca onların çok da arkadaşları vardır.Son olarak ta barışçıl soğukkanlıları çok iyi dinleyiciler olarak nitelendirebiliriz.