Huzursuz Bacak Sendromu

Sosyal fobi ve psikoloji üzerine makaleler..(Lütfen yazının kaynağını belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
kaşif

Re: Huzursuz Bacak Sendromu

Mesaj gönderen kaşif »

bu hastalığın kolay teşhisi ve diğer adı :bacaklarımın canı sıkılıyor
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

ne hastalıkmış be. vay be. ben ilk defa duyuyorum..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
otto_rino

Mesaj gönderen otto_rino »

bi de kusursuz bacak sendromu var...akıllara zarar...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

bu sabah uyuyorum sabah sabah. kalktım. baktım sol kol yok benim. yerinde duruyo ama hissetmiyorum. felç olmuş, kıpırdatamıyorum. sonra sağ elimle sol kolumu tuttum ileri geri sağa sola hareket ettirdim, kendine geldi..birden olmadı ama 1-2 dakka öyle kolumu değilde bi odunu tutmuş gibiydim..
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

otto_rino yazdı:bi de kusursuz bacak sendromu var...akıllara zarar...
daha mı iyi yürüyormuş?
akinci

Mesaj gönderen akinci »

Ben de özellikle akşamları bacaklarımı koyacak yer bulamıyorum. Hiç durmadan hareket ettirmek zorunda hissediyorum. Öyle uykusuzluğa filan sebep olmuyor ama ileride daha büyük sorunlara neden olabilir mi diye endişe duymaya başladım.
İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır: kendisi.
''Aldous Huxley''
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

bende yok ama sinirsel olduğunu düşünüyorum,,psikolojik rahatsızlıklar hastalığın teşhisinde insanı en çok yanıltan hastalıklardır
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

bende yok ama sinirsel olduğunu düşünüyorum,,psikolojik rahatsızlıklar hastalığın teşhisinde insanı en çok yanıltan hastalıklardır
bazı doktorların araştırmak incelemek işine gelmiyor,yapıştırıveriyorlar 'psikolojiktir' etiketini. 'depresyondasın sen,git psi.ye ilaç versin kullan geçer' deyip başından savan çok doktor var.ya da bir ağrı kesici yazıp, 'psikolojiktir,iç bunu ağrın olunca geçer' demeler.. yahu ne kadar kolaylarına geliyor damgayı basıp yollamak. bir yerden sonra 'sanırım ben manyağın biriyim,nereye gitsem psikolojik deyip,yolluyorlar' filan diyorsun kendi kendine. böyle garip hallere bürünüyorsun. depresyonda değilsen bile zorla sokuyorlar adamı.

ahan da sinirlendim gene.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

ben de doktorlar gibi konuşmuşum:)
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

sana sinirlenmedim yanlış anlama olmasın da :) senin yazıyı okuyunca aklıma direkt olarak öyle söyleyen doktorlar geldi. hatta hepsi gözümün önünden film şeridi gibi geçti şöyle :)
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

yok alınmadım.. bu kadar kızılacak birşey yapmadığıma eminim,, doktorlar düşünsün:)
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

bu sendromun videosu falan olsada görsek,hiç görmedim böyle bişey,ama zayıflatır sanki :)
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

ırmak yazdı:bu sendromun videosu falan olsada görsek,hiç görmedim böyle bişey,ama zayıflatır sanki :)
bak ben sana anlatıyım anla.
mahsunkul yazdı:bu sabah uyuyorum sabah sabah. kalktım. baktım sol kol yok benim. yerinde duruyo ama hissetmiyorum. felç olmuş, kıpırdatamıyorum. sonra sağ elimle sol kolumu tuttum ileri geri sağa sola hareket ettirdim, kendine geldi..birden olmadı ama 1-2 dakka öyle kolumu değilde bi odunu tutmuş gibiydim..
benzeri his olabilir..
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

bizim burda bi amca da bu yüzden sabaha kadar ayakta. tam uyuduğunda ayağı atıyormuş (kafası atar gibi :D ) sabaha karşı uyuyabiliyor anca.
ben de tam dalacağım zaman uyanıyorum son günlerde, sonra bi 10 dk uyuyamıyorum.
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

ırmak yazdı:bu sendromun videosu falan olsada görsek,hiç görmedim böyle bişey,ama zayıflatır sanki :)
http://www.uzmantv.com/huzursuz-bacak-s ... isi-var-mi