Mükemmeliyetçi Kişilik Tüm Sfb li lere

Sosyal fobi ve psikoloji üzerine makaleler..(Lütfen yazının kaynağını belirtiniz)
enlas13

Mesaj gönderen enlas13 »

takıntılı kişilerin aklı hap bir fikre takılı kalır mesela cinsellik karısının öleceği geçmişte yaşana bir olayı sürekli hatırlama gibi o fikir aklına gelir ve onu uzak tutmak için bir davranış yapar bu el yıkama hep aynı kelimeyi söyleme veya dua etme yerleri silme elektiriği 3 kez acıp kapamazsam işlerim rast gitmez gibi

o fikirden uzaklaşmak için yapılan şeyleri tedavide bir süre yaptırılmaz zamanla bu süre uzatılır. alıştırma tedavisi. bir fikri veya utanc anını veya olayı unutamayan kimse ise o fikri düşünmemek yerine o fikri ayrıntılarıyla düşünmesi yazması istenir duyarsızlaştırma yapılır...
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

usengec
Obsesif kompulsif bir kişilik tipidir.Bozukluk ise bu kişiliğin tüm işlevselliğini kaybetmesine obsesyonlarını kompülsyona dönüştürmeye zorladığı veremden,kanserden beter bir ruh halidir.
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

David Beckham uzun süre obsesif kompulsif bozukluk tedavisi görmüş.Bu haberide yeni buldum.Çok zor yaşayan bilir sadece sf olsaydım belki daha da olumlu bakabilirdim hayata.Ama okb yüzünden de bir türlü pozitif olamıyorum.
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

bende hem kisilikhem bozuklugu var bunun~ya ikisinin birbirinden ayrı olması mumkun mu acaba?
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

violet
Zaten bozukluk varsa kişiliğin öyledir kesin.Bozukluk hastalık boyutu rahatsızlığın.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Re:

Mesaj gönderen kaşif »

naribeyza yazdı:
gülşen yazdı:kova burcu kardeşim..burcuyla tamamen paralel bi karakteri var.
Bence kardeşinde başak etkisi var bir de haritasını araştır derim ben :) Ve ben bu mükemmeliyetçi titiz kişilerin çoğunu araştırdığımda başak etkisi buldum doğum haritalarında. Bu arada senin burcun ne gülşen :P
pek rastlanmasada kova burcu bazen delilik derecesinde titiz olabiliyor..bazı zamanlarımdan biliyorum :)
ßilqe88

Re: Mükemmeliyetçi Kişilik Tüm Sfb li lere

Mesaj gönderen ßilqe88 »

mükemmeliyetçi olmayı bıraktım...