ÖNCE KENDİNİ DEĞİŞTİRMELİSİN

Sosyal fobi ve psikoloji üzerine makaleler..(Lütfen yazının kaynağını belirtiniz)

Kendiniz Dışında Neleri Değitirmek İstediniz?

Evimi
3
19%
Arkadaşlarımı
5
31%
Ailemi
2
13%
Kıyafetlerimi
2
13%
Kedimi
4
25%

Toplam oy: 16

Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

.:AND_MAİYESİ:. yazdı: bu arada çinliler dünya üzerinde yaşamış ve yaşayan en cani varlıklardır..o insana benzemedik çinliler bir gün bu dünya üzerindeki tüm canlılara yaptıları eziyetlerin kat kat fazlasını görecekler zaten tek tesellimde bu.....
19-) Herhangi bir ulusun, milletin veya topluluğun manevi değerleriyle ilgili küçümser ve/veya tahrik edici mesaj göndermek yasaktır.

:!: :!: :!:
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Mesaj gönderen UNUTTUM »

dünden beri kendimi eleştirmekle meşgulüm.. öyle ki belki de hiç bu kadar abartmadım... kendimi eleştirmenin gözünü çıkardım ki normalde kendimi gerçekten sevdiğimi düşünürüm :roll: :( kendimi değiştirmek istemem.. belki şu eleştirel yönümü değiştirsem herşey normale döner!
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
Kullanıcı avatarı
murat112

:| :| artılarımız

Mesaj gönderen murat112 »

UNUTTUM yazdı:dünden beri kendimi eleştirmekle meşgulüm.. öyle ki belki de hiç bu kadar abartmadım... kendimi eleştirmenin gözünü çıkardım ki normalde kendimi gerçekten sevdiğimi düşünürüm :roll: :( kendimi değiştirmek istemem.. belki şu eleştirel yönümü değiştirsem herşey normale döner!
Günlüğede böyle yazmissin.....
hiç bi artısı olmayan insanların kendine olan saygısını gördüm...

Öncelikle insanların kendilerine olan güvenleri artilari oraninda mi olmali :!:
Bunu tartismaya acalim..
Eğitimi kültürü,fiziksel ozellikleri,işi gücü...

Belki sevgiyi kosullu vermektir asil sorun..Hiç bir şey olmasada hiç bir şey yapmasanda yinede seni seviyorum diyebiliyormuyuz..
Yoksa sevgiyi artiya eksilere mi bagliyoruz..

Önce bir barisalim kendimizle..Su ana kadar ne olduysa ne yaptiysak yada yapamadiysak sismansak, zayifsak,kültürümüz eğitimimiz ne olursa olsun,zenginsek fakirsek...

Bir 0 noktasina gelip..Evet koşulsuz seviyorum diyelim...

Sonra zaten o muhtesem varlik bize cevaplari verir..Soyle soyle yapcan der bize rehberlik eder... :roll:

Ama kizarsak ona o dahada küser bize :cry:

Artılarımızı eksilerimizi bilip ona gore hareket edelim...
Kullanıcı avatarı
murat112

kotuler

catastrophic yazdı:
.:AND_MAİYESİ:. yazdı: bu arada çinliler dünya üzerinde yaşamış ve yaşayan en cani varlıklardır..o insana benzemedik çinliler bir gün bu dünya üzerindeki tüm canlılara yaptıları eziyetlerin kat kat fazlasını görecekler zaten tek tesellimde bu.....
19-) Herhangi bir ulusun, milletin veya topluluğun manevi değerleriyle ilgili küçümser ve/veya tahrik edici mesaj göndermek yasaktır.

And Maiyesinin genel yazisinda elestirdigi bu davranis sekli.İfadesi belki yanlis anlasilmaya müsaitti bende bu noktaya vurgu yaptim.
Yoksa 1 milyar cinli varsa 950 milyonu saf masum koyludur elbet..
50 milyonu kotu olsa bol bol goruntu cikar youtube luk...
Kullanıcı avatarı
UNUTTUM

Re: :| :| artılarımız

Mesaj gönderen UNUTTUM »

murat112 yazdı: Günlüğede böyle yazmissin.....
hiç bi artısı olmayan insanların kendine olan saygısını gördüm...

Öncelikle insanların kendilerine olan güvenleri artilari oraninda mi olmali :!:
Bunu tartismaya acalim..
Eğitimi kültürü,fiziksel ozellikleri,işi gücü...

Belki sevgiyi kosullu vermektir asil sorun..Hiç bir şey olmasada hiç bir şey yapmasanda yinede seni seviyorum diyebiliyormuyuz..
Yoksa sevgiyi artiya eksilere mi bagliyoruz..

Önce bir barisalim kendimizle..Su ana kadar ne olduysa ne yaptiysak yada yapamadiysak sismansak, zayifsak,kültürümüz eğitimimiz ne olursa olsun,zenginsek fakirsek...

Bir 0 noktasina gelip..Evet koşulsuz seviyorum diyelim...

Sonra zaten o muhtesem varlik bize cevaplari verir..Soyle soyle yapcan der bize rehberlik eder... :roll:

Ama kizarsak ona o dahada küser bize :cry:

Artılarımızı eksilerimizi bilip ona gore hareket edelim...

murat... hiç bi artısı olmayan insanların kendine saygısını gördüm.. evet böyle yazdım... doğrusu bu çünkü... biz kendimizi sevmeye çalışıyoruz , sevsek bu kadar mükemmelliyetçi olup pireleri deve yapmazdık... ben herşey için mutlu oldum ki şükür iyi bir hayata,eğitime vs vs güzelliklere sahibim , bunları görüyorum ve her zaman şükrediyorum... ama kendimi sevdiğimi sanarak kendimi kandırıyor muyum çelişkisini yaşadım dün ilk kez !!! berbat bi duygu bu ! neden eksikler buluyor yeni bilgiler yenilikler değişiklikler katmaya çalışıyoruz hayatımıza?! kendimizi çok sevdiğimiz için mi bunca eleştiriyi uygun görüyoruz kendimize ?! bi çelişki yok mu ?.. neden hiç bişeye ihtiyaç duymaksızın kendimizi sevmiyoruz... neden bi adım daha atmak bi artı daha katmak için çabalıyoruz... insanları sevmek için bu kadar çaba gösteriyor muyuz,bu kadar sınıyor muyuz onları?! hayır en çok acımasızlığı kendimize yapıyoruz.. çünkü kendimizi sevdiğimizi sanıyoruz....
ben kendimi sevmediğimi söylerken buna inanmıyorum hemen iyi bişeyler buluyorum kendimle ilgili... ama gerçek bu olsaydı,daha rahat olmaz mıydık ruhen?! neden insan hayatını süsler başarılarla neden insan gögsünü kabartacak meziyetlere sahip olmak ister?bunların hepsi mutluluk için,kendimizi sevmek içinmiş... eksiğimiz yok sorun bu,bir çok ciddi problemleri olan insanlar kendini eleştirmezken yine de biz bişeylere takılıyorsak bi gariplik var ortada.. eksik yokken hem de... herşeye rağmen neden sevemiyoruz kendimizi..dediğim gibi yazarken de kendime haksızlık ettiğimi düşünüyorum ben daima kendimi sevdim ya da sevdiğimi sandım..şuan bu ayrımdayım.. ben de bilmiyorum yıllarca kandırdım mı kendimi yoksa şu düşüncelerin geçici bi buhran ve abartı mı.. gerçekten bilemiyorum.. ama haksızlık ediyorum kendime galiba..
Her hayal gerçek,her istek emir oldu hayata...
Mutluluk sen hissettiğin her an yanında :)
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

evet aslında hep hata olarak algılamamak lazım...eksikleri,olumsuzlukları yada beğenmediğimiz eleştirdiğimiz her ne varsa önce en yakından başlamalı iyileştirmeye.......... ;)

bu arada çinliler dünya üzerinde yaşamış ve yaşayan en cani varlıklardır..onların çoğuna insan demeye gücüm yok çünkü bende sizin gibi çinliler tarafından yapılan bir sürü işkence,eziyet ve zulüm videosu izledim...izlediğimede bin pişman oldum........o videoları izleyene dek hiç öyle hissetmemiştim..ve o videoları izledikten sonra bir daha gözümün önünden hiç gitmedi..uzun bir süre etkisinde kaldım halene etkisindeyim..zaten çok hassas ve kırılgan bir yapıya sahip olduğumdan beni çok kötü etkiledi....o insana benzemedik çinliler bir gün bu dünya üzerindeki tüm canlılara yaptıları eziyetlerin kat kat fazlasını görecekler zaten tek tesellimde bu.....

bu çinliler konusuna değinmeniz çok iyi olmuş çünkü bu konuda gerçekten çok doluyum ve çok sıkıntılıyım..tabi bu kadar abartmamam gerekir aslında ama ben böyleyim işte üzüntülerimi evrensel yaşıyorum çoğu zaman....elimde gücüm olsa gerçekten ama gerçekten onlara yaptıklarının cezasını fazlasıyla çektirebilmeyi ve onların bu zulüm düzenlerini değiştirebilmeyi çok çok isterdim...eğer konuyu dağıttıysam ve çok uzattıysam özrü dilerim ama ne yapayım kiyazmam grekiyordu tüm içimdekileri............. :( :|
Ben insanlara yaptiklarini izlemedimZaten bence bir ulusu milleti tümüyle boyledirler diye yargilamak dogru degil..
Orada ki yonetim sekli kanunlardan dogan bosluklar neden ile insanlar bu tür seyler yapma firsati bulabiliyor..
Ayni kanuni bosluklar bizde olsaydi benzer goruntuleri yapacak insanlar olabilirdi..

Kotu davranislari bir ülkeye bir irka mal edemeyiz..
Zaten dünya nufusunun 5 te biri orada yasiyor ve ne yazik ki insanin degeri yok ki hayvanlara deger versinler...

:|
.:AND_MAİYESİ:. yazmış:

bu arada çinliler dünya üzerinde yaşamış ve yaşayan en cani varlıklardır..o insana benzemedik çinliler bir gün bu dünya üzerindeki tüm canlılara yaptıları eziyetlerin kat kat fazlasını görecekler zaten tek tesellimde bu.....

evet yine bir yanlış anlaşılma olşmuş düzeltmekte gecikmişim.....dikkat ettiyseniz eğer ben ..onların çoğuna diye başlayan bir cümle kurmuşum..yani hepsini kasdetmemişim...ayrıca ben hangi ulus veya topluluk olursa olsun buna çinlilerde dahil manevi değerleriyle ilgili küçümseyen bir mesaj yazdığımı sanmıyorum....çünkü bu düşünceyle asla yazmadım belirttiğim gibi biraz sert olmuş birazda konudan sapmış olabilir o ayrı...ben bu konudan murat112 söz etmiş diye bahsettim....yani bir şeyleri değiştirmekle ilgili kendimce bir şeyler örneklemeye çalıştım galiba ama olmadı sanırım...neyse umarım anlatabilmiş ve anlaşılabilmişimdir...yine kafam dağınık bu günlerde üzgünüm özür dilerim...galiba ilk önce kendimi bu konuda değiştirmeliyim................ :|
Kullanıcı avatarı
murat112

Re: :| :| artılarımız

quote]

murat... hiç bi artısı olmayan insanların kendine saygısını gördüm.. evet böyle yazdım... doğrusu bu çünkü... biz kendimizi sevmeye çalışıyoruz , sevsek bu kadar mükemmelliyetçi olup pireleri deve yapmazdık... ben herşey için mutlu oldum ki şükür iyi bir hayata,eğitime vs vs güzelliklere sahibim , bunları görüyorum ve her zaman şükrediyorum... ama kendimi sevdiğimi sanarak kendimi kandırıyor muyum çelişkisini yaşadım dün ilk kez !!! berbat bi duygu bu ! neden eksikler buluyor yeni bilgiler yenilikler değişiklikler katmaya çalışıyoruz hayatımıza?! kendimizi çok sevdiğimiz için mi bunca eleştiriyi uygun görüyoruz kendimize ?! bi çelişki yok mu ?.. neden hiç bişeye ihtiyaç duymaksızın kendimizi sevmiyoruz... neden bi adım daha atmak bi artı daha katmak için çabalıyoruz... insanları sevmek için bu kadar çaba gösteriyor muyuz,bu kadar sınıyor muyuz onları?! hayır en çok acımasızlığı kendimize yapıyoruz.. çünkü kendimizi sevdiğimizi sanıyoruz....
ben kendimi sevmediğimi söylerken buna inanmıyorum hemen iyi bişeyler buluyorum kendimle ilgili... ama gerçek bu olsaydı,daha rahat olmaz mıydık ruhen?! neden insan hayatını süsler başarılarla neden insan gögsünü kabartacak meziyetlere sahip olmak ister?bunların hepsi mutluluk için,kendimizi sevmek içinmiş... eksiğimiz yok sorun bu,bir çok ciddi problemleri olan insanlar kendini eleştirmezken yine de biz bişeylere takılıyorsak bi gariplik var ortada.. eksik yokken hem de... herşeye rağmen neden sevemiyoruz kendimizi..dediğim gibi yazarken de kendime haksızlık ettiğimi düşünüyorum ben daima kendimi sevdim ya da sevdiğimi sandım..şuan bu ayrımdayım.. ben de bilmiyorum yıllarca kandırdım mı kendimi yoksa şu düşüncelerin geçici bi buhran ve abartı mı.. gerçekten bilemiyorum.. ama haksızlık ediyorum kendime galiba..[/quote]

Aslında burada sorunun temelinde yatan bir ne olacak da olacak bakış açısı..
Diyelim ki başardık yada çok güvenli olduk o zaman ne olacak...

Her şey boş aslinda...

Bir şeylerin saçma gelmesi...E hadi okuduk işe girdik evlendik yaşlandık peki ya sonra...

Tüm bu insanlar neden mücadele ediyorlar...

Ne olacak..Saçmalik...

İşte herkes hayat ile ilgili bir şeye inaniyor inanmali..
Bahsettiğim dini inanç değil...İlle bir dine inanmak gerekmiyor.Ancak sonsuz yaşam olduğuna inanmaktan bahsediyorum..
O zaman yani o düşüncelerde oturduğundsa huzur bulunacak...
Birde sabir gerekiyor tabii ki...

:|
Kullanıcı avatarı
catastrophic

Mesaj gönderen catastrophic »

.:AND_MAİYESİ:. yazdı:
evet yine bir yanlış anlaşılma olşmuş düzeltmekte gecikmişim.....dikkat ettiyseniz eğer ben ..onların çoğuna diye başlayan bir cümle kurmuşum..yani hepsini kasdetmemişim...ayrıca ben hangi ulus veya topluluk olursa olsun buna çinlilerde dahil manevi değerleriyle ilgili küçümseyen bir mesaj yazdığımı sanmıyorum....çünkü bu düşünceyle asla yazmadım belirttiğim gibi biraz sert olmuş birazda konudan sapmış olabilir o ayrı...ben bu konudan murat112 söz etmiş diye bahsettim....yani bir şeyleri değiştirmekle ilgili kendimce bir şeyler örneklemeye çalıştım galiba ama olmadı sanırım...neyse umarım anlatabilmiş ve anlaşılabilmişimdir...yine kafam dağınık bu günlerde üzgünüm özür dilerim...galiba ilk önce kendimi bu konuda değiştirmeliyim................ :|
evet, anlıyorum hepsini kastetmediğini ama alıntıladığım o iki cümle çok rahatsız edici geldi bana. neyse bundan sonra daha biraz dikkat edelim yazdıklarımıza...
Kullanıcı avatarı
murat112

bir kediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim bileeee yokkkkkkkkkkkk

Sezen Aksu bile demişse...Bir kedim bile yok hadi gülümse diye ki onun çevresi insanla doludur...
Yada bu kizi büyütmeliyim dediyse...

En mutlu en artısı cok basarili görünen insanlar bile zaman zaman düşerler.Kötü hissederler..
Ancak buna rağmen o bilge duruş değişmez..
Doğru olanda bu sanirim ..Ne olursa olsun ayakta durmak..
Kuyruğu dik tutmak...
;)