Peki Bizi Bizden Kim Koruyacak?

Sosyal fobi ve psikoloji üzerine makaleler..(Lütfen yazının kaynağını belirtiniz)
Kullanıcı avatarı
troya2

Mesaj gönderen troya2 »

Bilinçaltini Affet
Sabah uyandigimda insanlari cift gormeye basladim. :partyman:
Dikkatle baktigimda onlarin bilincaltlari ile iletisimlerini gordugumu farkettim.
Ve dehsete kapildim.
O sakin sakin yuruyen insanlar gitmis ortalik kan revan icinde kalmisti.
Kavga edenler tekme tokat bilincaltini dovenler hatta tukurenler bile vardi.
Bazilari ise sadece sirtlarinda tasiyorlardi bilincaltlarini.Hani bazi kadinlar yeni dogan cocuklarini sirtlarina alirlar ya.Koskaca insanlari bu sekilde gormek bana bunu hatirlatti..
Biraz daha yurudugumde..
Bir adamin bilincaltina tekmeler savurdugunu gordum. :smt021
Hemen araya girdim.
-Beyefendi neden kendinize karsi bu kadar kotu davraniyorsunuz?
Bir tekme daha savurdu yerde yatan minik cocuga ve tukurdu..
-Daha ne olsun isyerinde rezil oldum arkadaslarimin yaninda.Bir sey soylediler cevap veremedim sesim bile cikmadi.Herkes bana garip garip bakti.
-Beyefendi dedim bu cevaplar bilincaltindan gelir onu boyle tekmelerseniz nasil cevap verir size.Baksaniza yuruyecek hali bile kalmamis.
-Ben onun bunu anlamam kardesim.Sorgularim elestiririm her seyi kolay kolay inanmam.En basta kendimi elestiririm.Bir kere mutevaziyim.
-Bakin beyefendi sanirim sucluluk duygulariniz var gecin aynanin karsisina kendinizi ve diger insanlari affedin...
:smt058 -Arkadasim ben oyle her seye inanmiyorum daha once denemistim bir ise yaramadi.Ne aynasi allasen.
-Hem ben bilincaltimi elletmem.Zarar gormesin aynadan etkilenmesin...
-Elletmediginiz belli zaten beyefendi zaten nakavt olmus yerde yatiyor.
:smt073 -O baska ben doverimde severim de...
Neyse anlatamadigimi anlayinca yoluma devam ettim.O beyefendinin bilincaltini sirtina yukledim isine dogru gitti.Bilincatli o kadar korkmustu ki agzindan akan kan beyefendinin ceketine bulasmisti.Bunu sadece ben gorebiliyordum.Bilincalti ile goz goze geldik.O kadar mutsuz ve bezmisti ki..Bakiyordu caresizce etrafa... :smt102
Yoluma devam ettim....

Bir kiz gordum.O da bilincaltini yere indirmis ve tirnaklarini yuzune gecirmisti.

-Hizla kostum ne yapiyorsunuz birakin onu canini acitmayin artik..

Kiz dondu ve konustu...

-Ben 4 senedir universiteyi kazanamiyorum.O kadar calisiyorum ancak ne zaman sinav salonuna girsem ellerim titriyor heyecandan kalbim carpiyor.Sorulari gormuyorum.Bunlarin hepsi bu geri zekali şapşal yuzunden...
-Bakin kendiniz suclamayin!!!
Kiz bakti bana..
Ben cok sorgularim bakin kendimi hep elestiririm.soyle bir Bakin benim kimseye zaraim yoktur.Sorgularim.Bu kiz niye boyle diye.Bana oneriler uymaz.Sorgulamak uyar.Direncliyim.
Yolda yurumeye devam ettim..
Bir insanlara baktim..
Hepsinin sirtinda bilincaltlari yuklenmis gidiyorlar.
Mutsuz.
Kendini elestiren insanlar..
Bir sure sonra birisi kendini sevmek nasildir dedi?
Dedim ki hem herseydir hem hic bir seydir.
Her seydir cunku tum kainati kapsar.Ve hic bir sey her sey dir basittir.Ne cok abart ne kucuk gor.
Galiba sinirlisin sen dedi..
Hayir ne munasabet dedim..
Yok yok sinirlisin sinirlisinnnnnnnn..
Biraz sakin ol...
Evet dedim ben kendi icimde barisigim asil sinir asil harp disarida.Ne vahsetler var onu gorebilene askolsun.Belki tepkim bunadir..
Yola devam edince..
Sonra geri dondum eve.Kapida girerken son kez baktim caddeye...
Son kez gordum insanlari sirtlarina aldiklari bilincaltlari ile..
Yahu insan insanin en buyuk dusmani..
Hayvanlari koruma dernegi var.
Peki insani insandan kendisinden kim koruyacak dedim..
Hic bir kanun yok insanin kendi kendisini bilincaltini hirplamasini engelleyen.Bir de bunun uzerine cevreden aileden muziklerden alinan olumsuz telkinlerde cabasi...
Ve apartmana girdim..
Ertesi gun her sey normale dondu ve insanlar da artik tekdi.Sevindim daha fazla bu vahseti gormedigime...
YAŞAMAK İSTEMEK ÖLMEK İSTEMEKTEN DAHA ÇOK CESARET İSTER.
Mal sahibi Mülk sahibi hani bunun ilk sahibi ,Malda yalan mülkte yalan gel birazda sen oyalan. ...herkes kendi hayatının kahramanıdır..tırmanmak istediğimiz bi dağ,kurtarmak zorunda olduğumuz bi hayat vardır,bu kendimizinki bile olsa..