Düzen Hastalığı

Okb li üyelerimiz ve OKB ye dair herşey..Sorularınız vs..
ßilqe88

Düzen Hastalığı

Mesaj gönderen ßilqe88 »

gazeteler dağınık olmamalı, terlikler yamuk konmamalı, orda burda, yerde, özellikle fayans üzerinde saç kılına kıl olurum, giysiler daima katlı, odalar toplu olmalı. toplanmayan yataklar zaten ezeli düşmanım. yastıkları düzgün koymuyosunuz bi de ona kızıyorum :evil:

tüm gün evi toplamaktan yoruluyorum ya...
kyle35

Mesaj gönderen kyle35 »

bende de aynı sorun var ama allahtan annem var düzenler her şeyi sağolsun :P
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

evde herkes dağınık bi tek ben düzenliyim, düşün sen halimi :( keşke bizde de herkes öyle olsa.
selamsız

Re: Düzen Hastalığı

Mesaj gönderen selamsız »

ßilqe88 yazdı:özellikle fayans üzerinde saç kılına kıl olurum,...
saç saç saç deliriyorum. ev arkadaşlarımında saçları uzun, bir banyo ile her yerde saç bitiveriyor. :evil:
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

bizim ev o kadar dağınık ki artık alıştım... ama bazen başka bi yerlerde kalıp eve döndüğümde evin o halini görünce acaip sinirleniyorum.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
çatlakyumurta

Mesaj gönderen çatlakyumurta »

biryeri toparlayacksam,temizlik yapacaksam vs vs hep dip bucak ve ayrtıntılı yapmak istediğim için ki aksi içime sinmio hiç,bazen hiç başlamıorum ve günlerce ertediğim oluo.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

çatlakyumurta yazdı:biryeri toparlayacksam,temizlik yapacaksam vs vs hep dip bucak ve ayrtıntılı yapmak istediğim için ki aksi içime sinmio hiç,bazen hiç başlamıorum ve günlerce ertediğim oluo.
evet ben de öyle, resmen işkenceye dönüştüğünden kaçıyorum çoğu kez yapmaktan ama yapmayınca da rahatsız oluyorum, ne gıcık bi durum :)
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

ben de var düzen hastalığı..bilgisayarımda dahi herşey klasör klasör ayrılmıştır.. kitaplığımdaki kitaplar.. her şey ilgili yerlere konmalı.. mutfağımdaki tabak-çatallar..

bir hayli zor bir hastalık hele bir de ilaçsız mücadele ediliyorsa.ki son zamanlarda şiddetini arttırdı bende. insanı yıpratıyor bir hayli.. benim kriz diye tanımladığım düşünce nöbetlerim oluyor.. bir yer temizlenecekse, ya da aklıma bir şey geldi ise.. o tür zamanlarda ortamı değişmek , sevdiğim bir müziği açmak, tv izlemek vs. iyi geliyor. bu konu üzerinde psikoloğum ile görüşeceğim yakın zamanda. faydalı bilgiler edinirsem sizlerle paylaşırım.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

OverTheRainbow yazdı:ben de var düzen hastalığı..bilgisayarımda dahi herşey klasör klasör ayrılmıştır.. kitaplığımdaki kitaplar.. her şey ilgili yerlere konmalı.. mutfağımdaki tabak-çatallar..

bir hayli zor bir hastalık hele bir de ilaçsız mücadele ediliyorsa.ki son zamanlarda şiddetini arttırdı bende. insanı yıpratıyor bir hayli.. benim kriz diye tanımladığım düşünce nöbetlerim oluyor.. bir yer temizlenecekse, ya da aklıma bir şey geldi ise.. o tür zamanlarda ortamı değişmek , sevdiğim bir müziği açmak, tv izlemek vs. iyi geliyor. bu konu üzerinde psikoloğum ile görüşeceğim yakın zamanda. faydalı bilgiler edinirsem sizlerle paylaşırım.
ben de başka şeyle ilgilenmeyi deniyorum ama bazen fayda etmiyor :) kafam orada takılı kalıyor..
paylaşırsan sevinirim teşekkürler...
rao_

Mesaj gönderen rao_ »

bilge88 aynı olay bendede var. ama sende biraz daha fazla sanırım.
benimde dağınıklığa tahammülüm yoktur. içimi sıkıntı basar, başka şeye konsantre olamam. bi ara evin içindeki kabloların yarattığı dağınıklığa sinir oluyordum en çok. ama şimdi biraz daha iyiyim.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

bendede bi ara simetri hastalığı (hizalama tutkusu)vardı. sonradan bu takıntım düzeldi.

düzelmez olaydı, şimdi odan karmakarışık, hiç bi şey yerli yerinde değil
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
Laplace

Mesaj gönderen Laplace »

şu ikileme bir bakın. düzen hastasıyım herşeyim yerli yerinde ve düzenli olmalı. bunun yanında çocukken annemin bütün çabalarına rağmen hala eşyalarımı düzenli kullanıp tutmayı beceremiyorum. her gün dağıtıp topluyorum. ve çok sıkıldııııım. :)
mjojo

Mesaj gönderen mjojo »

bende dağınıklık takıntısı var, hiçbirşey düzenli olmamalı :) annem yapar ben bozarım annem yapar ben bozarım :) şaka bi yana, acayip dağını kbiriyim. Bulaşıklar eve çok önemli biri geldiğinde yıkanmalı, yataklar neden yapılır anlamam, Fransızlar yataklarını yapmazmış eskiler de ne de olsa akşam yine yatacağız diye :) mantıklı ama değil mi? Bunu anneme dediğimde ii o zaman tabakları da yıkamayalık ne de olsa yarın akşam yine yemek yiyeceğiz :) ee annemin dediği de mantıklı :) Allah yarıdımcım olusun be..