OKB için ilaç etkili değildir..

Okb li üyelerimiz ve OKB ye dair herşey..Sorularınız vs..
Kullanıcı avatarı
mavi ay

OKB için ilaç etkili değildir..

Mesaj gönderen mavi ay »

okb için düzenli meditasyon ve yoga en etkili tedavi yöntemidir. her türlü ruhsal sorunda dengeyi yakalamak için meditasyon ve yoga eğitimi veren yerlere başvurmak gerekir. kitaplardan da evde kendi kendine uygulamak mümkündür fakat kendini disipline etmekte zorlanan kişilerin parasına kıyıp bu tip güvenilir yerlere giderek öğrenmesi daha iyidir. çünkü sosyal bir ortamda bulunmakta önemlidir, motivasyonu, güdülenmeyi artırır...27 yıldır nerdeyse piyasadaki tüm antidepresanları ve dopamin düzenleyicileri kullanmama karşın tecrit yaşayan birisi olarak aynı zamanda fiziksel olarakta çürümüş birisi olarak asla genç insanların ialaca bel bağlamalarını tavsiye etmiyorum.

şunu tavsiye ederim meditasyon ve yoga dışında.. hayatınızda sizde gerilim ve strese yol açan sorunları saptayarak bu sorunların çözüm yollarını araştırıp bir an önce çözmekte etkilidir. fakat kördüğüm olmuş ve başka insanlara bağlı çözümsüz sorunlar vardır. onları yok saymakta mümkün değildir ama sizin sağlığınızı bozarlar, mesela en azından uykularınız kaçmaktadır. o sorunları yumuşatabilmek yine sizin elinizdedir....olaylara sorunlara farklı farklı açılardan yaklaşmak gerek. yani belki de sizin kendiniz de düşünce biçiminizde iletişim kurma yollarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekmektedir ki korkuların ve gerilimlerin insanlar için böyle bir iyi etkisi vardır yani değiştirmeye başlarlar bu değişiklikler kişiliğinizi güçlendirme yönündeyse siz kazanırsınız.
ben 17 yaşından beri ilaç alıyorum ve aynaya bakmıyorum artık çünkü bir enkaz görüyorum aynada. yine de direniyorum çünkü bazılarının hayatı çok daha zor yılmadan üstesinden gelebilmek gerekiyor. çok iyi doktorlar beni tedavi etmeye çalıştı 4/3 lük olmuyor ben bunu kabul ettim artık... diğer insanlar gibi hatta bu tip sorunlara yaşayan insanlara da benzemediğimi gördüm.... zaten kim kime benziyor ki....

ego insanı ciddi anlamda kudurtuyor..... hep herşeyin en iyisini siz yapmalıydınız oysa şu hale bakın takıntılar almış almış başını gidiyor işinizi gücünüzü engelliyor harcadığınız eor diğerlerinin harcadığından kat be kat fazla fakat yerinizde sayıyor hatta daha da inişe geçiyorsunuz. bu sorun nasıl çözülür. en basit yaklaşımla kendinizi olduğunuz gibi sevin ve kabul edin. saçlarınızı okşayan durup dururken. ben sıkıntılarıma rağmen yine de az bişiler başardım diyebilin..insanı kendi düşünceleri yönetir. egonuzunda farkında olun onun dost olmadığını ve onunla biraz alay etmeyi öğrenin onu dışardan izlemeyi deneyin göreceksiniz ki sizi gerçekten delirtmeye çalışıyor adına takıntı obsesyon depresyon sf mani şizofreni de diyebilirsiniz delirme biçimlerinizin...ne de olsa böyle etiketler artık günümüzün modası.

bazılarımızın ilaçlara ihtiyacı vardır fakat siz değişmezseniz ilaçlar pek birşeyi değiştiremez sadece üstünü örter sorunun beyni ve düşünceleri susturur sıkılmaya başlarsınız düşüncelerinizin nereye kaybolduğunu duygularınza ne olduğunu sormaya başlarsınız.

sizi hasta eden şeyleri ortadan kaldıramazsanız benim gibi durmunuz kronikleşir ilaçlarla bütünleşirsiniz sonra ilaçların uzun vadede ortaya çıkan yan etkileri ölümün yaklaştığını haber vermeye başlar. yine de boşvermeyi beceremezseniz vay halinize...

bence bol bol buluşun birlikte spora meditasyona yogaya gidin için ağlaşın gülün ve dayanışma yaratın aranızda sosyal bir ortam oluşuverir işte siz de kafelerde oturan kalabalığa karışın.. derken içinizden birileri paçayı kuratrıverir bi kişi bile kurtarsa kardır.
eski nick : triyandafilis
fobikisosyal

Re: OKB için ilaç etkili değildir..

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Meditasyon ve yoga benim için çok yavaş, ben karate falan yapmalıyım.
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

senin sorunun ne? pek anlaşılmıyor..
fobikisosyal

Mesaj gönderen fobikisosyal »

Bi sorunum yok çok şükür, sadece biraz sf, biraz sinir o kadarcık:)
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Mesaj gönderen mavi ay »

tebrik ederim..
xact

Mesaj gönderen xact »

Babaaannem de ben de okb hastasıyız. Antidepresanlar çok fazla işime yaramadı ancak atipik antipsikotikle kombine edince doktorum (profesör ve babaannemle aynı doktora gidiyoruz) hatırı sayılır bi ilerleme kaydedebildim. Babaannem de atipik antipsikotikle kombine kullanıyor antidepresanı ancak farklı etken maddeli ilaçlar kullanıyoruz.