(OKB) Ait Örnekler

Okb li üyelerimiz ve OKB ye dair herşey..Sorularınız vs..
Kullanıcı avatarı
sawas

(OKB) Ait Örnekler

Mesaj gönderen sawas »

Temizleme seklinde zorlantılar kadınlarda, kontrol etme seklinde olan zorlantılar erkeklerde daha çoğunluktadır. Kişiler hastalıklarını gizlemeye, mantıklı açıklamalar yaparak önemsememeye eğilimlidirler. Ancak temizlik zorlantları sebebiyle temizlik maddesi harcamaları yüklü bir tutar oluşturmakta ,ayrıca komşuları ile hali silkeleme, gece yarısı temizlik nedeni ile gurultu yapmaları sonrasında tartışmalara neden olmaktadırlar.

Emin olamadığı için çok uzak yerlerden evine donup,kapısını, elektriğini, tüpünü kontrol eden kişiler bulunmaktadır.
Zarar verme zorlantısı olanlar çatal, makas, kibrit, bıçak,ip, hatta tırnak makası gibi kesici ve cinayet filmlerinde rastlanabilecek sahneleri anımsatacak araçlara dokunamazlar,bakamazlar. Çocuklar ve karşıt cinsiyetteki kişilerle ayni ortamda kalamayabilirler.

Bir diğer görünüm de istifleme ve zorlantılı satın almadır. Kişi çok ucuz olduğu için ,elinde fazla olsa da ,gereksinimi olmasa da gördüğü bir mali almadan edemez. Ev bir hurdacı dükkanına dönebilir. Kişiler tatile giderken bir araba dolusu tamir malzemesini de beraber götürebilirler öyle ki giyeceklere zor yer bulunur. Otomobili olmayan bir kişi otomobil lastikleri alıp, bir kenara koyabilir, bir gün gelip araba alırsam, lastiği patlarsa diye düşünebilir. Çok eski tarihe ait faturaları biriktirir, bir gün gelir de bana milyarlık borç çıkarırlar diye 20 yıllık senetleri atamazlar.

İçinden dine yönelik küfürler geçmesi seklinde zorlantıları olan kişiler toplu olarak dinsel ibadetlerden kaçınabilirler. Tekrar tekrar abdest alma,namaz kılma ,tövbe etme gibi girişimlerde bulunabilirler
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

Biraz once bir esyamin kirlendigine dair -ki yoktu oyle bir sey- bir saplanti yasadim ve ayni esyayi defalarca silkeleyerek kafamda kirden kurtulmaya calistim. 3 ve 3'un katlari defaca silkeledim hicbir defada rahatlayamadim. Bazen hizli bazen yavas silkeledim. En nihayetinde 25 defa filan sonra toparlandim, derin bir nefes aldim ve kendi kendime "simdi son bir kez silkeleyecegim ve sonsuza dek temizlenecek" dedim. Son defa silkeledim ve icim rahat etmedi rahatlamak icin kendi kendime "gecti." dedim. Boyle seyleri gun icerisinde defalarca yasiyorum ve nefret ediyorum bu igrenc hastaliktan.
fade to black

Beynini de kemiriyor
Bir de kimse bilmiyor ama her yere gec kalmamin asil sebebi evden cikmadan defalarca musluklari, ocagi, pencereleri, kultablalarini ve kapiyi kontrol etmem :x :(
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Bilirim violet...

Ben otelde muhasebe bölümünde bakarken rakamları sürekli kontrol ediyordum...

Beynim bitiyordu... :|
DCC
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

ben sigarayı söndürüp hatta üzerine su döküp çöpe atarım dışarı çıkarım 3 defa gelir bakarım iice sönmüş mü diye 3 olmalı ama mutlaka,ütünün fişini kontrol ederim ocağı açmasamda bakarım üzerindekileri alırım,ailem bi yere gitcek olsa kafayı yerim uyuyamam acaba bişe mi olcak diye sonra olsun derim yani kötü bişey olsun ama bu istediğim için değil sırf kendimi bitirmek için hastalık işte mesela ölsünler diyorum sonra ona karşıt bişe söylüyorum onlar benim canlarım fln diye bu 1 yıldır var bende hatta geçen yıl ramazanda namaz kılarken çok üzülürdüm çok saçma şeyler sölerdim halbuki o kadar huzurlu olurdum ki okadar isteyerek kılardım ki ama bu elde değil işte bitmiyo gitmiyo artık namaz kılmıyorum daha doğrusu kılamıyorum sonra da kendimi aşagılıyorum.birine sölesem beni asla anlamaz sen kılmak istemiyosun ibadet yapmak istemiyosun der halbuki insan ailesini Rabbi ni sevmez mi
paint it black

birde bunlar hep yasak şeyler ya doktorada anlatamadım bu kadarını buraya yazınca daha iyi hissettim kendimi.birde uzun zmndır girmiyorum siteye bu başlığıda görmemiştim çünkü bn sf bitti diye gitmişken aslında okb ağırlaşmış ama sf yine gösterdi kendini devam ediyor
naz06

Mesaj gönderen naz06 »

bnde dua ederken aklıma sacma sapan seyler gelior yok fatihayı ailenin ölmesi için okucan flan töbe ya halbuki böle bisey aklımın ucundan bile gecmez ama gelior iste.sonra bırak sacmalamayı oku duanı ne alakası var diorum yok biseyi iki kere yaparsa seytan gelecek bilmem ne sonra 3 defa yapıorum bnde her sayının bi anlamı var gibi 2-seytan 3-Allah 4-mezar o yüzden herseyi 3 kere yapmaya calısıorum bzen düsünüorum bn dlimiyim baskasına anlatsam güler heralde deli der
Kullanıcı avatarı
dicle

Mesaj gönderen dicle »

bende de aynı sorunlar titizlik kumandayı elime alınca telefon vs birisinin el sıkışınca vs vs elime yıkıyorum sandelyeye dokunamıyorum dokunsamda yıkıyorum çok kötü bişey ya bir tv kanalında böyle olan kişilerin toprağa el vurması üstüne gitmesi söyleniyordu yapsamda fayde etmiyoki aileme bişey olacak diye korkuyorum şu oldu bu oldu ALLAH göstermesin hep dua ediyorum
**Doğru bildiklerim yanlış yanlış bildiklerimde doğru olabiliyor yanlışlara odaklanmısken doğrular elimden kayıp gidiyor....**

sahte gülümsemenin arkasında yatan hüzünlü yüz DicL€
paint it black

sf de olduğu gibi insanın bazı sorunları sadece kendinin yaşamadığını bilmek biraz da olsa rahatlatıyor kendini keşke hiç kimse bu tür şeyler yaşamasa yani dışarda o kadar farklı probllemleri var ki insanların ne ilginç.Ben tedaviye başladım doktor prozac verdi 2 aydır kullanıyorum beynime dur diyemiyorum hala şunu söleme bunu düşünme diyemiyorum o benden önce davranıp beni alt üst ediyor
fade to black

ne kadar çok okb'li varmış forumda. takıntılarımız bile aynı. keşke ben de dr.'a gidebilsem ama ne para var ne zaman ne de yakında bir doktor
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Namaz olayı bende de var paint... :|

Offf insan bide iyice bunalıyor öyle olunca... :?
DCC
Kullanıcı avatarı
AYYNA

Mesaj gönderen AYYNA »

SLM HERKESE.Benim problemim de mesela 2 bardak su içmek istiyorum ama 1. bardağı içtikden sonra bardağı elimden bırakırsam aynı bardakla su içemiyorum.mutlaka dolaptan yeni bardak almam gerekiyor.tabi ki sadece bu değil mutfakda kullanacağım eşyayı(tencere,tabak,bardak,kaşık vs...) mutlaka sudan geçiriyorum.KURTULAMIYORUUUM.Zehirlenceğim endişesi duyduğumdan yapıyorum tüm bunları.Yanlışlıkla çamaşır suyu tuz ruhu falan içeceğimi sanıyorum. :cry:
fade to black

AYYNA yazdı:SLM HERKESE.Benim problemim de mesela 2 bardak su içmek istiyorum ama 1. bardağı içtikden sonra bardağı elimden bırakırsam aynı bardakla su içemiyorum.mutlaka dolaptan yeni bardak almam gerekiyor.tabi ki sadece bu değil mutfakda kullanacağım eşyayı(tencere,tabak,bardak,kaşık vs...) mutlaka sudan geçiriyorum.KURTULAMIYORUUUM.Zehirlenceğim endişesi duyduğumdan yapıyorum tüm bunları.Yanlışlıkla çamaşır suyu tuz ruhu falan içeceğimi sanıyorum. :cry:
tamam işte bu anlattigin tipik okb. vakit gecirmeden bir uzmana gorunmen lazim (uzman psikiyatr)
Kullanıcı avatarı
AYYNA

Mesaj gönderen AYYNA »

DİCLE AYNI ŞEYLER BENDE DE VAR MALESEF.YEMEK MASASINA OTURANA KADAR ELLERİMİ 10 DEFA YIKIYORUM NERDEYSE.ARTIK BABAMLA KAVGA EDİYORUZ SABUN KONUSUNDA (SABUNLAR BENİM YÜZÜMDEN ÇABUK BİTİYOMUŞ :D )
Kullanıcı avatarı
AYYNA

Mesaj gönderen AYYNA »

FADE TO BLACK SAOL YAA İÇİMİ AÇTIN.DOKTOR FOBİSİ VAR BEN DE. DAHA ÖNCE DOKTORA GİTMİŞTİM AMA VERDİĞİ İLAÇLARI YAN ETKİLERİNDEN DOLAYI İÇMEDİM.YANİ İLAÇLARI İÇMEMEM DE TİPİK BİR OKB ÖYLE DEĞİL Mİ. :roll: