OKB'li Ünlüler

Okb li üyelerimiz ve OKB ye dair herşey..Sorularınız vs..
fade to black

OKB'li Ünlüler

Mesaj gönderen fade to black »

http://en.wikipedia.org/wiki/Zach_Braff

Yukarıdaki link'te "Scrubs" adlı komedi-hastane dizisinin başrol oyuncusu Z. Braff'a daha 10 yaşındayken OKB teşhisi konulduğu yazıyor.

Tanrı'm ne kötü ya ben hiç olmazsa çocuklukta normaldim. :(
fade to black

Yazar Nihat Genç de bir diğer OKB'li. Bir TV programında anlatmıştı, yapılan bir deney için bunları F tipi hücrelere koymuşlar ve neler hisettiklerini yazmaları amaçlanmış. Nihat Genç'in içerideyken baskı sonucu obsesyonları iyice artmis.
Kullanıcı avatarı
tdurden

Mesaj gönderen tdurden »

howard hughes da okbliydi. the aviotor ı izleyenler bilir.
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Evet tdurden hemde aşırı OKB vardı onda...
DCC
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

violet yazdı:Yazar Nihat Genç de bir diğer OKB'li. Bir TV programında anlatmıştı, yapılan bir deney için bunları F tipi hücrelere koymuşlar ve neler hisettiklerini yazmaları amaçlanmış. Nihat Genç'in içerideyken baskı sonucu obsesyonları iyice artmis.
bende izledim söylediği programı hatta yazmıştım.Ayrıca OKB den midir bilmem tam kafa dengim.Görüşlerini çok beğeniyorum
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
fade to black

sawaskingcole yazdı:
violet yazdı:Yazar Nihat Genç de bir diğer OKB'li. Bir TV programında anlatmıştı, yapılan bir deney için bunları F tipi hücrelere koymuşlar ve neler hisettiklerini yazmaları amaçlanmış. Nihat Genç'in içerideyken baskı sonucu obsesyonları iyice artmis.
bende izledim söylediği programı hatta yazmıştım.Ayrıca OKB den midir bilmem tam kafa dengim.Görüşlerini çok beğeniyorum
aynen!
fade to black

tdurden yazdı:howard hughes da okbliydi. the aviotor ı izleyenler bilir.
evet kısa bir bölümünü izledim gerçekten okb'liydi. kendimi gördüm :) böyle bir adam var mıymış yoksa kurgusal bir karakter mi bu arada?
Kullanıcı avatarı
Ricardus

Mesaj gönderen Ricardus »

howard hughes gerçek.
kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum , kendimi seviyorum...
fade to black

Twilight yazdı:howard hughes gerçek.
vay be... demek ki o yuzden okb'yi o kadar iyi anlatmislar
ozellikle leonardo'nun tabaginda 5 tane, ayri ayri simetrik yerlestirilmis bezelye istemesi ve oradaki biri elini uzatip bezelyelerden birini alinca sinir olusu cok guzeldi... kendimi hatirlatti :lol:
global

Mesaj gönderen global »

Öyle biri beni kızdırırsa misket gibi bezelyeyi hızla yuvarlardım :D
fade to black

demin Hughes'un biyografisine şöyle bir göz attım. Bayağı ünlü filmleri var. OKB'ye sahip olmasının nedeni annesinin mikrop fobisiymiş deniyor.
fade to black

Savas'in gonderdigi makaleye gore (kendisine tekrar tesekkur ediyorum)- ulkemiz yazarlarindan Abdülhak Şinasi Hisar ve Hüseyin Rahmi Gürpınar da OKB'lilerdi.
Kullanıcı avatarı
Gentoo

Mesaj gönderen Gentoo »

Nicola Tesla da OKB'li
fade to black

David Beckham'da da var ben asil O'nun karisinda oldugunu dusunuyordum cunku cok takintili bir tipe benziyor. Ama Beckham'da her seyi kaldirma, cifter cifter istifleme huyu varmis ve evde once mobilyalari mukemmel duzene koymadan oturamiyormus (birara bende de vardi buna simetri veya uyum takintisi deniyor) hatta real madrid'de takim arkadaslarindan saklamaya calismis; ama birsure sonra gene esyalari dagiliyormus ve en bastan dolaplari toplamak zorunda kaliyormus. 30 yasini gecmis ama tedavide basari saglayamamis.

Bu arada yaptigim arastirmada bir cok unlu "ben cok okb'liyim" veya "ben de biraz okb var" gibi sacma ifadeler kullanmislar. Bu insanlarin okb oldugunu sanmiyorum. Yatmadan once bulasik yikamanin veya benzer basit seylerin okb oldugunu sanan insanlar yuzunden hastaligi uydurmus insanlar gibi gorunecegimizden cekiniyorum. Cunku insanlar genelde anlamadiklari seylerin varolmadigi sonucunu cikarirlar ve saire.
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

ben rahmetli zeki müren in obsesif kompulsif kişiliği olduğunu düşünüyorum.Her haliyle çok iyi bir örnek oturması kalkması,hal ve hareketleri,herşeyden önce diğer insanların konuştuğu türkçeden çok çok üstün bir türkçeyi konuşma çabası hatta bunun için 4 sene osmanlıca dil eğitimi alması mükemmeliyetçiliğe verdiği önemi apaçık gözler önüne seriyor sizce öyle değilmi?
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir