okb ve sf kardeş

Okb li üyelerimiz ve OKB ye dair herşey..Sorularınız vs..
ırmak

Mesaj gönderen ırmak »

ılgın daha önceki nickimdi forumda..... politika söylemlerim yüzünden kapatılmış girişim engellenmişti ...
sevgili azra tanışalımmı demiş temmuzda yeni farkettim azracıım sevgiler tanışalım :P
papatyam

Re: okb ve sf kardeş

Mesaj gönderen papatyam »

ikisi kiyaslanmicak kadar farkli hastaliklar, ve bence okb hastaliginin yaninda sf cok hafif kaliyor. ben bu durumu bir kez yasadim hayatimda düsüncelerimi kontrol edememe, cinnet gecirmek gibi, aklimi yitircem sandim Allah kimseye yasatmasin. cok zor.
scary
İletişim:

Mesaj gönderen scary »

sevgili paint black bende de benzer şeyler var ama aman ellerimi yıkadım mı aman işığı kapattım mı, dış kapıyı kitledim mi gibi değil.benimkisi daha çok yanlış anlaşılma korkusu..yani kızarıyorum sürekli biçok olayda halbuki benimle hiç bi ilgisi olmadığı halde..bu korkunç bişey yaa.takıntı denen şey ne kadar iğrenç...
Ey sf, benden aldıklarını senden geri almazsam senden alçak olayım.
alucard06

Mesaj gönderen alucard06 »

bende hem sf hemde okb var..aslından ilk önce bende sf çıktı ve bende pekçokları gibi bunun bir hastalık oldugunu ve tedavisi oldugunu bilmiyordum..yıllarca bununla yaşadım sonra her nasılsa psikologa gittim ve kadın hemen sf oldugumu anladı..bana ilaçlar felan verdi ve daha ilaçları kullandığım gün kendimi çok rahat hissettim..bir süre o sevinçle gezdim ama tam sf geçti derken bu sefer daha kötüsü ortaya çıktı..obsesiv kompulsiv bozukluk ki hemde en kötüsünden..sonra sf li halimi arar oldum..hala okb var bende..bencede sf ve okb birbiriyle çok yakından ilişkili hastalıklar..bende cinsel okb varki en kötüsü bu herhalde..Allah hepimize şifa versin..
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

OKB zaten sosyal fobinin de tetikleyicisi. Bende de genlerden geçen doğuştan OKB var. OKB SF'yi tetikler. Bu yüzden sosyal fobisi olan biri okb'yi atlatamadıkça sf de ortadan kalkmaz. Bunu uzantısı olarak da ortaya depresyon çeşitlerinden biri çıkar.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
loivart

Mesaj gönderen loivart »

okb ben de var(mış), yeni fark ettim bunu.
ama şu an yok.

takıntılarım vardı benim de.
mesela şunu 3 kez yaparsam bu olcak, odaya 4 kez girip çıkarsam günüm iyi geçicek.
Daha çok sayılarla ilgili takıntılarım vardı.

Ama bunu kontrol edebiliyordum.
"Şu günden sonra artık buna bir son ver" demem yeterli oluyordu.
istediğim zaman başlatabilip, bitirebiliyordum.
Ve bunu başardığım zaman sf'nin de azaldığını görüyorum.

Kardeşler, evet.
İki kötü kardeş.
* Utangaçlığın içinde kendini beğenmişlik vardır; görüntümüzün ve tavırlarımızın başkaları için çok önemli olduğunu düşünürüz.
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

aslında sosyal fobi bir okb türü olarak da değerlendirilebilir.
sosyal ilişkilerde, başkalarının kendimiz hakkında düşündükleri ile ilgili gerçek dışı takıntılara sahibiz. bu düşünceler saplantılı düşünceler.
de te fabula narratur
psikosomatik

Mesaj gönderen psikosomatik »

caferali haklısın. sosyal fobide okbnin bir çeşidi. her insanda çok az okb ve sf vardır. bizde bu ikisi fazla ve ikisi birbirini tetikliyo bi de depresyon eklendimi ohh dadından yenmez artık.
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

OKB Lİ İNSANLARDA SF GÖRÜLEBİLİR AMA SF Lİ İNSANLARDA OKB OLMASI COK AZ RASTALANIR BİR DURUMDUR BENCE..
OKB İLLET BİŞEY,ALLAH YARDIM ETSİN BU DERDİ CEKENLERE.. AMİN..
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
psikosomatik

Mesaj gönderen psikosomatik »

amin
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

anksiyete ve sf'de kanka oluyor
..............Resim.................~~Resim
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

sf,okb,anksiyete,panik,kaygı hepsi aynı kapıya çıkıyoya sonuçta daha ne...
xact

Mesaj gönderen xact »

Bende hem sosyal fobi, hem de okb var. Zaten İngilizce Wikipedia'da sosyal fobinin obsesif kompulsif spektrumda bir hastalık olduğu yazıyor.

Buyrun bakın obsesif kompulsif spektrumdaki hastalıklara:

Body dysmorphic disorder[1][5][6]
Some forms of delusional disorder[1]
Eating disorders, including anorexia nervosa,[1][7] bulimia nervosa[1][7] and binge eating disorder[1]
Hypochondriasis[1]
Impulse control disorders in general[1]
Olfactory reference syndrome[8]
Paraphilias[1][9]
Pathological gambling[10]
Pica[11]
Non-paraphilic sexual addictions[1]
Tourette syndrome[1]
Body-focused repetitive behaviors, such as trichotillomania[1][12]
Asperger syndrome (autism spectrum)[13]
Social phobia[13][14]
Compulsive hoarding
LanetliAdam23

Re:

Mesaj gönderen LanetliAdam23 »

fade to black yazdı:
troya2 yazdı:sf okb depresyon üçüz arkadaşlardır.sık sık beraber dolaşırlar pek ayrılmak istemezler,sf li aileler genelde kuralcı takıntılı temizlik hastalıklı eleştirel dir. sf bu eleştirel aşağılayıcı tutumlardan oluşur. yani önce okb sonra sf sonrada depresyon. bu arkadaşlar birbirini çok sever hiç ayrılmaz. hele depresyon ziyarete gelince çok yüzsüzdür size eziyet eder. sürekli size boşver sen battın senden bişey olmaz gibi güzel destekleyici sözlerle sizi ihya eder.
Ahah çok güzel açıklamış arkadaş..
Bende de okb az olmakla birlikte var ama sf çok daha baskın. Kardeş örneğinden yola çıkarsak sf büyük dominant erkek kardeş, depresyon sürekli onunla gezen ortanca erkek kardeş, okb de abilerinin sözünü dinleyen küçük kız kardeş modellemesi yapabilirim. Okb bazen oluyor. Örneğin son ses müzik dinlerken emin olmak için birkaç kez tekrar bakıyorum sesine full olduğundan emin olmak için. Yazilida optiğe geçirirken defalarca kontrol edebiliyorum. Ara ara tutuyor ama sık değil yani.