OKB Bilmem ne melet Hk. :P

Okb li üyelerimiz ve OKB ye dair herşey..Sorularınız vs..
nereyekadar

OKB Bilmem ne melet Hk. :P

Mesaj gönderen nereyekadar »

Arkadaşlar 1 haftaya yakın süredir burada nasıl SF'den kurtulunur diye acayip derin konularda yazılarımı beğeniyle karşıladığınız için öncelikle teşekkür ederim :D

OKB ile ilgili başlığa daha önce kayıt tarihimden itibaren hiç bakmamıştım çünkü EFT gibi saçma sapan bir şey olduğunu sanmıştım. Şimdi bakıyorumda OKB ile benim dediklerim arasında hiç bir fark yok.

Ben diyorum ki olayları kafasına takan insanlar SF li olur. Herkesin yüzü kızarır, herkes yolda tökezleyebilir, herkesin marketten bir şey almadan çıktığında garip hissettiği olur, kimse karşısında 10larca kişi ona bakarken o da onlara bakmaz vb. hadiseler herkeste var ancak yanlızca siz kafanıza takıyorsunuz.

OKB'nin açılımı "Olayları kafanızda büyütme" yada bunun gibi ?!! :D Bir şey ise yerden göğe kadar haklı bu OKB.. :P

Bunu aşmak içinde her insanın sizin duygularınızı yaşadığını anlamanız lazım. Bunun içinde insanların topluluk halinde barındığı yurt/öğretmen evi/askeriye/öğrenci evi/ çalışan evi/ işyerleri gibi ortamlarda insanlarla iç içe yaşamalısınız. İşte o zaman herkesin sizin gibi bazı şeylerde utanıp sıkılma getirdiğine şahit olur ve kendiniz utanıp sıkıldığınız zamanlarınızı kafaya takmazsınız.

Çözüm hakkaten çok basit ya.. Bizim zamanımızda yoktu böyle yazılar :cry: :cry:
fade to black

Mesaj gönderen fade to black »

Dediklerin sf tedavisinde geçerli olabilir ancak OKB (obsesif kompulsif bozukluk; bir tür nervoz) için maalesef işe yaramaz. Çok kalabalık bir ortamda olsan veya kalabalık bir ailede yaşasan bile ki benim hep öyle oldu, gene de obsesyonlar oluşur.