bendeki takıntıya bakın

Okb li üyelerimiz ve OKB ye dair herşey..Sorularınız vs..
Kullanıcı avatarı
pinokyo

Mesaj gönderen pinokyo »

gözdekeli lekelerin en bilinen adı göz uçuşmalarıdır sağlıklı gözlerde bile az da olsa görülür bilgisayar ekranı televizyon gibi elektronik aletlerin göz uçuşmalarında en önemlie tmen odluğunu duymuştum gözlerimi hafif kısınca çok belli oluyolar
hatta bazen kafayı bitanesine takıp takip ediyorum
ne kadar takip etsemde bi türlü yakalayamıyorum :D:D:D
Körün isteğine karşılık verilen lensti hayat...
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Re: bendeki takıntıya bakın

Mesaj gönderen beyazbulut »

ata yazdı:bendede kulak çınlamasına ve gözde uçuşan lekelere taktım kafayı.bu kulak çınlaması çok hafif fakat sanırım pskolojik olarak güzsüz oldumdan beni çok rahatsız ediyo gene bu gözdeki lekelerde belli belirsiz şeyler eskidende vardı takmazdım ama son 2 senedir baş belam oldu resmen kpss de onlara odaklanmaktan soruları zamanında yapamadım kurtulamıyorum bi türlü napmalıyım sizce
hiç durmayan kulak çınlamasından bahsediyosan o bende de var.hastalığın adıda tinnütus.bu hastalığın en iyi tedavisi hastalığı iplememek.

gözün önünde uçuşan o şeylerden bendede var.çok fazla bilgisayar başında durmaktan oluyo galiba.
burali

Mesaj gönderen burali »

Çocukken o uçuşan şeylerle çok oynardım. Gözümü açıp kapardım. İlerlerlerdi. Hoşuma giderdi. Bir de ışıklardan çıkan ışınlar vardı. Onlarla da çok oynardım. Bazısı uzun bazısı kısa...Bunlar biraz kızdırırdı ama...

Kendinle fazla başbaşa kalmamanı öneririm. Konuşurken, birşeyle meşgulken kayboluyordur. Sürekli evde duranlar daha çok hasta olurlar. En ufak sorunu hissederler. Ama çalışanlar öyle olmaz.
ırmak

bbbbbu

Mesaj gönderen ırmak »

takıntılarında yalnız değilsin dostum :cry:
kyle35

Mesaj gönderen kyle35 »

direkt bi noktaya bakarsan lekeler yavaş yavaş kayboluyor,bi de düşünmemek lazım tabi.göz hızlı hareket ederse daha belli oluyor.çoğu insanda var bu lekelerden.
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Benim gözümde de siyah lekeler var. Bazen bir yere dikkatli bakınca farkediyorum. Gözüm oynayınca sürekli hareket ediyorlar. Lise döneminde kafama çok takardım da artık umursamıyorum.ata sen de fazla düşünme.
Kullanıcı avatarı
genki

Mesaj gönderen genki »

bende de vardı bole garip sekiller cıkıodu doktora solemiştim taa nezman arada kulkata cınlıyordu gecti şimdilik
olgunluğun gercek olcutu kişinin yası değil, sehrin gobeğinde iç çamasırlarıyla uyandığında nasıl davrandığıdır / vudi elın
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

Özellikle gökyüzüne baktığımda böyle minik,yuvarlak lekeler.Uçuşup duruyorlar,yakalaması çok güç.Hey allahım nedir bunlar diye dertlenirdim küçükken.Yalnız değilmişim demek.SEvindim : )

Gerçekten,bu gördüğümüz lekelerin adı nedir,bilen varsa ve söylerse çok sevineceğim. :)
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Tam nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama onlar sanırım ışığın gözün retina tabakasına zarar vermesinden kaynaklanan bir şey. Ama endişelenecek bir şey yok, uzun süre güneş gibi güçlü bir ışık kaynağına bakmadıkça bu tip şeyler geçici oluyor.
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

Artık cevabımı buldum ya çok sevinçliyim :)
Kullanıcı avatarı
philo_sophy

Mesaj gönderen philo_sophy »

bence kulak ardı etmeyin ve hemen bir doktora gidin,Gözünüzdeki göz tansiyonun belirtileri olablir ayrıca kulak çınlaması çok ciddi bir mesele ve onun içinde hemen bir kbb ye gidin.Mutlaka gidin bence...
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

arkadaşlar size birşey danışmak istiyorum ben hem sf hem okb hastasıyım ara sıra sf alevlenir ara sıra okb her zmn takıcak birşeyler bulurum.aldatıldım bn ama tekrar beraberim beni aldatan kişiyle ve sevgilimin beni aldattığı kızın resmi yüzü şekli şemali aklımdan çıkmıyo sabah uyandığımda o akşam o her an gözümün önünde kafayı yicem bu da okb ile mi ilgilidir çünkü iştahımı bile kesiyo bu durum
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Seni aldattığı halde sevgilini affettin yani. Öyle mi ?
paint it black

Mesaj gönderen paint it black »

benimde olmuştu hatalarım bide seviyorum diye affettim ne yapabilirim ki pişman mıyım onuda bilmiyorum
sanguine

Mesaj gönderen sanguine »

belli bir noktaya odaklandığımda bende de gözümün önünde uçuşan lekeler oluşuyordu sonra kendiliğinden kayboluyordu artık azaldı.