Savunma için dövüş sporları ile özgüven arttırma

Çözüm önerileriniz..
Cevapla
Kullanıcı avatarı
_İsyankar_
Mesajlar: 358
Kayıt: 21 Mar 2010, 12:47

Savunma için dövüş sporları ile özgüven arttırma

Mesaj gönderen _İsyankar_ »

Kadın veya erkek farketmez, MMA + Kick Boks eğitimi alırsanız ve bodybuilding yaparsanız kendinizi savunmasız hissetmeyeceğiniz, kavga etmeyi, kaybetmeyi öğreneceğiniz için mükemmeliyetçiliğiniz de kırılacak ve bu sayede özgüveniniz de yükselecektir. Başarı şansı yüksek bir yöntemdir ancak işin yalnızca fiziksel boyutudur.

Yalnızlık anksiyeteyi arttırır, hayatta kendinizi güvende hissedeceğiniz bir arkadaş çevresi ya da topluluğun da olması gerekir. Bu bir siyasi parti, tiyatro topluluğu vs. her şey olabilir.

İşin zihinsel kısmına gelirsek, doğada önemli olan şey diyalektik dengedir ve bu konuda diyalektik farkındalığın yüksek olması gerekir. Diyalektik tüm bilim ve felsefe alanlarında geçerli bir bilimsel usul ve yöntemdir. Ve her şeyin bilimsel tespitinde ve çözümünde etkilidir. Diyalektik farkındalığınızın yüksek olması gerekir ki bu bir denge mekanızması sağlayacaktır, tüm psikolojik tahatsızlıklar psikolojik bir dengesizlik halidir, sorunun tespiti ve çözümü için de diyalektik dengeyi iyi anlamak ve uygulamak gerekir.

Günlük meditasyon ve içsel terapi de ruh sağlığınızı iyileştirmede ve tecrübe kazanmada yardımcı olabilir.

Burada bir örnek verdim;
viewtopic.php?f=4&t=34090

Bilimle çözülemeyecek bir problem yoktur o yüzden bilimi hayatın her alanında kullanmamız gerekir.
Order66 begins! I'm You because The Dark Lord of the Sith and this is Revenge of The Sith!

Resim
Cevapla