FARKLI ÇÖZÜMLER

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
meçhul2389

FARKLI ÇÖZÜMLER

Mesaj gönderen meçhul2389 »

ESPRİLİ OLMAK
GÜZEL ARKADAŞLIKLAR KURMAK
MUTLU BİR EVLİLİK YAPMAK
GEÇMİŞTEKİ BAŞARISIZLIKLARDAN DOLATI KENDİMİZİ YADIRGAMAMAK
HAYATA OLUMLU BAKMAK
BAŞKALARININ BENİMLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİ BENİ BAĞLAMAZ
MUTLAKA KENDİMİZ OLALIM
EĞER AVUKAT OLMAK İSTİYORSANIZ HAYALİNİZDE AVUKAT ROLÜ CANLANDIRIN TOPLULUK İÇİNDE SÜREKLİ KONUŞAMAYACAĞINI DÜŞÜNEN İNSAN İYİ BİR AVUKAT OLAMAYACAKTIR
BAŞKALARININ OLUMSUZ TAVIRLARINA KENDİMİZİ KAPTIRMAMAK
GÜÇLÜ VE SAĞLIKLIYIM
KENDİMİ İYİ HİSSSEDİYORUM
YAPTIĞIMI İYİ YAPARIM
KENDİMDEN EMİNİM
KİŞİ KENDİSİYLE İLGİLİ İNANDIĞI HAYAL ETTİĞİ BEKLEDİĞİ ŞEYLERİ GÜNÜ GELİNCE YAŞAYABİLİR...
SECDEYE KAPANAN BAŞLAR HÜRMETİNE
AŞKINLA SIZLAYAN KALPLER HÜRMETİNE
GECELERDE DÖKÜLEN YAŞLAR HÜRMETİNE
GAZABINLA BİZE BAKMA YARABBİM
CEHENNEM NARINA ATMA YARABBİM
Kullanıcı avatarı
turgut_87

Mesaj gönderen turgut_87 »

"KİŞİ KENDİSİYLE İLGİLİ İNANDIĞI HAYAL ETTİĞİ BEKLEDİĞİ ŞEYLERİ GÜNÜ GELİNCE YAŞAYABİLİR..." demiş meçhul dostum.

ewet çok doğru ben şu aralar eskiden hayal ettiğim şeyleri yaşıyorum.ve mutlu oluyorum
-YAŞANMADAN ÇÖZÜLMEYEN SIR BENİM-
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

turgut_87 yazdı:"KİŞİ KENDİSİYLE İLGİLİ İNANDIĞI HAYAL ETTİĞİ BEKLEDİĞİ ŞEYLERİ GÜNÜ GELİNCE YAŞAYABİLİR..." demiş meçhul dostum.

ewet çok doğru ben şu aralar eskiden hayal ettiğim şeyleri yaşıyorum.ve mutlu oluyorum

Ben de buna katılıyorum hulusi kalple dileyip çalışınca oluyor.
Yalnız burada çok önemli bir nokta var bunu da belirtmeden geçmeyeyim. Bir şeyi isterken deli gibi istemeyeceksiniz. Hırs yapınca da olmuyor. Genelde bir şeyler hep onu isteyen ama fazla da kafasına takmayan insanların başına gelir. Dikkat ederseniz bu böyledir. Kötü bir örnek olacak ama: Diyelim ki bir ilişkinizin olmasını istiyorsunuz. Buna çok da takılmadan "nasıl olsa bir gün olacak" diye yaklaşıp hayatınıza devam ederseniz bu oluyor ve çok da mutlu oluyorsunuz. Ama her gün her gece sevgilisiz geçen günlerinizi sayıp "neden ben nedeeen" derseniz yıllarcaaa sevgiliniz olmayabilir arkadaşlar. Her şey beyinde bitiyor. Beyninizi doğru programlarsanız istediğiniz sonuçları elde edersiniz, aşk, kariyer, hayaller, hemen her konuda bu böyledir.
Kullanıcı avatarı
sunühat

Mesaj gönderen sunühat »

aureila demişki:

Beyninizi doğru programlarsanız istediğiniz sonuçları elde edersiniz, aşk, kariyer, hayaller, hemen her konuda bu böyledir.
evet aynen doğru...
anlaşılmaz bir manayım şimdi bilmem kim çözer beni...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

aurelia yazdı:
turgut_87 yazdı:"KİŞİ KENDİSİYLE İLGİLİ İNANDIĞI HAYAL ETTİĞİ BEKLEDİĞİ ŞEYLERİ GÜNÜ GELİNCE YAŞAYABİLİR..." demiş meçhul dostum.

Yalnız burada çok önemli bir nokta var bunu da belirtmeden geçmeyeyim. Bir şeyi isterken deli gibi istemeyeceksiniz. Hırs yapınca da olmuyor. Genelde bir şeyler hep onu isteyen ama fazla da kafasına takmayan insanların başına gelir. Dikkat ederseniz bu böyledir. Kötü bir örnek olacak ama: Diyelim ki bir ilişkinizin olmasını istiyorsunuz. Buna çok da takılmadan "nasıl olsa bir gün olacak" diye yaklaşıp hayatınıza devam ederseniz bu oluyor ve çok da mutlu oluyorsunuz. Ama her gün her gece sevgilisiz geçen günlerinizi sayıp "neden ben nedeeen" derseniz yıllarcaaa sevgiliniz olmayabilir arkadaşlar. Her şey beyinde bitiyor. Beyninizi doğru programlarsanız istediğiniz sonuçları elde edersiniz, aşk, kariyer, hayaller, hemen her konuda bu böyledir.
hulusi kalple isteyince para pul mevki yat kat kariyer geliyoda bitek ask gelmiyooo :)
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

deagolbrandybuck yazdı:
aurelia yazdı:

hulusi kalple isteyince para pul mevki yat kat kariyer geliyoda bitek ask gelmiyooo :)
aşırı bir istek duyunca senden kaçar ama. hulusi kalp derken kastım buydu pek doğru terim olmadı belki de. yani bir gün olabilir diye istersin bu arada işine bakarsın yani ingilizler diyorlar ya bir kap suyun kaynamasını ocağın başında bekleyip durursan o asla kaynamaz... ama sen içeri gidersin birşeyler yapıp dönersin hemen kaynayıverir gibilerinden bir şeyler. tam aynısı olmasa da böyle bir şeyler.
petek2006

katılıyorum!

Mesaj gönderen petek2006 »

kesinlikle birşeyi çok isterseniz sürekli bundan bahsederseniz olmuyo..evet isteyeceksiniz ama çok da umrunuzda değilmiş gibi davranacaksınız en azından..ve birşeyi istiyorsanız çok bunu en yakınınızla bile paylaşmayın..ve onun olma ihtimali yükseldiyse ama yine de daha tam olmadıysa(olmak üzereyken) bile heycanlanıp paylaşmayın kimseyle..içinizde kalsın..zaten isteğiniziz olması en doğal şeymiş gibi davranın..olunca sevincinizi paylaşabilirsiniz...benden sizlere küçük bir tavsiye....
deagolbrandybuck

Re: katılıyorum!

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

petek2006 yazdı:kesinlikle birşeyi çok isterseniz sürekli bundan bahsederseniz olmuyo..evet isteyeceksiniz ama çok da umrunuzda değilmiş gibi davranacaksınız en azından..ve birşeyi istiyorsanız çok bunu en yakınınızla bile paylaşmayın..ve onun olma ihtimali yükseldiyse ama yine de daha tam olmadıysa(olmak üzereyken) bile heycanlanıp paylaşmayın kimseyle..içinizde kalsın..zaten isteğiniziz olması en doğal şeymiş gibi davranın..olunca sevincinizi paylaşabilirsiniz...benden sizlere küçük bir tavsiye....
cok istedigim biseyi neden istemiyormus gibi davranayim.. o zaman kendi icimde celiskiye dusmus olmazmiyim??
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

petek2006 yazdı:kesinlikle birşeyi çok isterseniz sürekli bundan bahsederseniz olmuyo..evet isteyeceksiniz ama çok da umrunuzda değilmiş gibi davranacaksınız en azından..ve birşeyi istiyorsanız çok bunu en yakınınızla bile paylaşmayın..ve onun olma ihtimali yükseldiyse ama yine de daha tam olmadıysa(olmak üzereyken) bile heycanlanıp paylaşmayın kimseyle..içinizde kalsın..zaten isteğiniziz olması en doğal şeymiş gibi davranın..olunca sevincinizi paylaşabilirsiniz...benden sizlere küçük bir tavsiye....
Hm Petek aslında sana katılıyorum bir tek paylaşmamak konusunda katılmıyorum mesela seneler önce benim bir projem vardı heyecanlandım olma ihtimali yükselmişti ama henüz tam olmamıştı ben gene de online olan bazı arkadaşlara haber vermiştim sevinmişlerdi benim adıma... Sonra da oldu o olay gayet de güzel geçti. Şimdi başka projelerim var umarım&dilerim gerçekleşir salim bir şekilde8 bu arada kesinlikle hırs yapmamak konusunda sanakatılıyorum yani isteyeceksin çalışacaksın ama sürekli saplantı ve hırs haline getirmyeceksin yoksa istediğin şeyi elde edemezsin... ben de bunu gördüm...
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

hımm haklısın belkide..
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

petek2006'ya katılmıyorum.

Genelleme yapmış... Ne istediğine bağlı bir durum. Kader kısmet işleriyse birşey diyemem, onun bir formülü yok ama istediğimiz şey çalışılarak kazanılacak bir şeyse hedef koymak ve o yolda ilerlemek çok önemlidir...
İnanmak ve o uğurda köpek gibi çalışmak, o yola baş koymak...
Kendi bileğinin hakkıyla iyi yerlere gelen insanlara baktığınızda (sadece düz meslek olarak düşünmeyin sanatta da bu böyle) o uğurda yılmadan, yıllarca it gibi çalıştığını görürsünüz.

Paylaşmamak konusundaki teorini ise şöyle yorumluyorum:
1- Ya nazardan bahsediyorsun / ayak kaydırma, kıskançlık da dahil
2- Ya da başarısızlık durumunda lafların altında ezilme korkusu

Bilmem yanılıyor muyum... İki türlü de katılıyorum paylaşmama yorumuna, büyük konuşmamak lazım, her zaman tükürdüğünü yalama olasılığını göz önünde bulundurmalı...
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...