öfkemize hakim olmanın yolları

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
cerulean

Re: öfkemize hakim olmanın yolları

Mesaj gönderen cerulean »

mahsunkul yazdı: Hedefiniz öfkenizi bastırmak değil, onu agresif olmayan bir şekilde ifade etmek. Suçlama, ithamda bulunma, tehdit etme öfkenizi saldırgan bir şekilde gösterme yoludur. Sakin ve kendinize güvenerek, düşüncelerinizi ve duygularınızı kimseyi suçlamadan belirtirmek daha güçlü bir etki yaratacaktır.
Bu bölümü özellikle beğendim paylaştığın için teşekkürler.
) O (
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

cerulean yazdı:
mahsunkul yazdı: Hedefiniz öfkenizi bastırmak değil, onu agresif olmayan bir şekilde ifade etmek. Suçlama, ithamda bulunma, tehdit etme öfkenizi saldırgan bir şekilde gösterme yoludur. Sakin ve kendinize güvenerek, düşüncelerinizi ve duygularınızı kimseyi suçlamadan belirtirmek daha güçlü bir etki yaratacaktır.
Bu bölümü özellikle beğendim paylaştığın için teşekkürler.
rica ederim :)
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

bende çok çabuk sinirlenirim .fakat o sinir anıyla yinede hislerimle değil mantığımla konuşur mantığımla ve vicdanımla hareket ederim .çünkü öfke ve his aldatır aldanır.doğruyu yanlış görür yanlış anlar .vicdan yalanda söylemez yanlış adımda atmaz.matığımı ve vicdanımı dinlerim.anında 3-5 saniye içinde kalben ne yapacağıma karar veririm.5 saniye içinde olayın olumlu ce olumsuz yanlarını gözden geçirir kendi alemimde elekden eledikten sonra söyleyeceğim sözü söyler yapacağım hareketi yaparım.bu bana + puan kazandırmışdır vede kazandırıyor...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

pek bi yararı olmasda buna ihtiyacım olacak