hayatı kabullenmek

Çözüm önerileriniz..
vhisky

hayatı kabullenmek

Mesaj gönderen vhisky »

işte bütün mesele bu!hayat çok enteresan,olan bitene müdahale edemiyosun,herşey senin dışında gelişiyor,hoşuna gitse de gitmese de.bizim derdimiz de bu değil mi,kontrol.herşey kontrolüm altında olsun istiyorum ancak o zaman kendimi güvende hissediyorum.sürprizlerden nefret ediyorum çünkü kontrolüm dışında,hazırlıksız yakalanmak en büyük korkum.sokakta 200 metre uzaktan kimin geldiğini görürüm çünkü karşılaştığımda şaşırmamalıyım.sfliler kimsenin yüzüne bakamazmış.bugün migrosa gitmek zorunda kaldım en sosyal yer,hep herkesin yüzüne baktım tanıyormuyum diye.hep bakarım.dışarda kontrolsüz bir ortamda tanıdık biriyle karşılaşmak felaket bir durum.herşey kontrol altında olmalı,tabi kendim de.bazen kendimi boğduğumu hissediyorum,rahat bırakmak istiyorum,doktorlar da öyle söylüyor ama mümkün değil.tek bir şekilde rahat bırakıyorum kendimi,alkol aldığımda.bir ara nerdeyse alkolik olacaktım.ancak o zaman kendimi rahat bırakıyorum,sorumluluk yok,korku,kaygı,yok.sadece ertesi gün korkunç bi vicdan azabı war ki tahammül sınırlarını aşıyor.rahatlamak için alkol almıyorum artık,bu bir çözüm değil daha büyük bir sorun.kendini ve hayatı rahat bırakırsan,kontrolü bırakırsan rahatlıyorsun,ama nasıl????
tonyukuk

Re: hayatı kabullenmek

Mesaj gönderen tonyukuk »

:roll: Yaşama bakışımızda benzeyen çok nokta var seninle.Tek başıma yaşama kararı aldığım günler ben de alkolizm sınırına çok yaklaşmıştım. Aslında bu kontrol duygusundan kurtulmanın karşı cinsle alakalı bir çözümü var.Kendi çapımda böyle düşünüyorum.Çünkü iki şekilde de aradığın temel duygu gerilimi boşaltmak ve uyarıcı fırtınasına direnmek.Veya şu an sadece saçmalıyorum.
vhisky yazdı:tek bir şekilde rahat bırakıyorum kendimi,alkol aldığımda. bir ara nerdeyse alkolik olacaktım.ancak o zaman kendimi rahat bırakıyorum,sorumluluk yok,korku,kaygı,yok.sadece ertesi gün korkunç bi vicdan azabı war ki tahammül sınırlarını aşıyor.rahatlamak için alkol almıyorum artık,bu bir çözüm değil daha büyük bir sorun.kendini ve hayatı rahat bırakırsan,kontrolü bırakırsan rahatlıyorsun,ama nasıl????