Beyin o kadar aptal ki ...

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
kaşif

Beyin o kadar aptal ki ...

Mesaj gönderen kaşif »

merhaba herkese.. beyinmiz o kadar aptalki arkadaşlar; rüya ile gerçeği farkedemiyor beyin bir düşünün..rüyada denizde yüzerken mesela kollarınıza "kulaç at" komutlarını göndermeye devam ediyormuş beyin, rüyayı gerçek dünya sanıyor yani..şimdi bu kadar aptal bir beyinde basit önyargılarımızı endişelerimiz korkularımız hala nasıl da barınabiliyorlar değilmi? hemde bütün endişelerimizin asılsız ve gereksiz olduğunu hep biliyoruz, bunu binlerce kez kendimize ıspatlamışızdır içimizden..ama hala o engeller orda duruyor işte..geceleyin gördüğümüz 3-5 saniyelik bir rüya bile bütün kuralları yıkıp herşeyi değiştirebiliyor ve beyne emredebiliyor ama biz yapamıyoruz..

peki biz rüyadayken beyin madem bize " kulaç at" dediği halde neden biz yatakta kulaç atmıyoruz? bu akla geliyor..evet beyin gerçekten bize o komutu veriyor ve vucudumuzun savunma sistemininin bir gereği olarak vucut kendi kendini kitlemese eğer gerçekten kulaç atarmişiz yatakta, ruyada attığımız gibi..beyin bu kadar aptal işte..fakat beynimizi, korkularımızın yersiz olduğuna ikna edemediğimiz için ondan bile aptalız burasıda bir gerçek=)
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Re: Beyin o kadar aptal ki ...

Mesaj gönderen Bornfobik »

Hacı aynı aptal beyin mark zuckerbergte de var mesele son cümlede dediğine geliyor..
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Beynin aptal olduğunu anlayan nedir ?
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

Bornfobik yazdı:Hacı aynı aptal beyin mark zuckerbergte de var mesele son cümlede dediğine geliyor..
illaki evt..ben beynin dahi tarafı yok demiyorm illaki var..bir o kadar aptal yönleride var

dahi yönünü kullanmayı bilirsek çığırlar açıp kapar dünyayı değiştiririz .aptal yönünü kullanmayı bilirsek de yıkamadığımız tabu kendimizi ikna edemediğimiz olay kalmaz..ben ikisinede varım
Beynin aptal olduğunu anlayan nedir ?
bilinç
catatonic20

Mesaj gönderen catatonic20 »

yeminle söylüyorum ergenken rüyanın rüya olduğunun farkındalığıyla hareket ederdim zaman zaman.garip bişeydi.camdan bakardım dışarıya bi anormallik varsa rüya olduğu fikrine varıyordum ve atıyordum kendimi dışarıya süzülüyodum mükemmek bişeydi.bana hep matrix filmini hatırlatır öyle rüyalarım :)
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

sarışınım ama aptal değilim.. desemde az bi salaklık var gibi estağfrullah, sabahları özellikle ofiste sf yi belli etmeme çabası ile yaptığım hareketler dışarıdan komik, avanakça görünebilir..Şükür ki, işimin günlük sadece 1 saati ofiste geçiyor...

Gerçi diğer elemanlarında pek normal olduğu söylenemez, bu durumda benim işime geliyor, daha rahat oluyorum..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
juanpr

Mesaj gönderen juanpr »

kaşif yazdı:merhaba herkese.. beyinmiz o kadar aptalki arkadaşlar; rüya ile gerçeği farkedemiyor beyin bir düşünün..rüyada denizde yüzerken mesela kollarınıza "kulaç at" komutlarını göndermeye devam ediyormuş beyin, rüyayı gerçek dünya sanıyor yani..şimdi bu kadar aptal bir beyinde basit önyargılarımızı endişelerimiz korkularımız hala nasıl da barınabiliyorlar değilmi? hemde bütün endişelerimizin asılsız ve gereksiz olduğunu hep biliyoruz, bunu binlerce kez kendimize ıspatlamışızdır içimizden..ama hala o engeller orda duruyor işte..geceleyin gördüğümüz 3-5 saniyelik bir rüya bile bütün kuralları yıkıp herşeyi değiştirebiliyor ve beyne emredebiliyor ama biz yapamıyoruz..

peki biz rüyadayken beyin madem bize " kulaç at" dediği halde neden biz yatakta kulaç atmıyoruz? bu akla geliyor..evet beyin gerçekten bize o komutu veriyor ve vucudumuzun savunma sistemininin bir gereği olarak vucut kendi kendini kitlemese eğer gerçekten kulaç atarmişiz yatakta, ruyada attığımız gibi..beyin bu kadar aptal işte..fakat beynimizi, korkularımızın yersiz olduğuna ikna edemediğimiz için ondan bile aptalız burasıda bir gerçek=)
güzel bir konuya değinmişsin:)
kulaç atmak kadar olmasa da rüyada görülenlerin etkisi mutlaka yansıyo,kalp çarpıntısıyla uyanmak,sayıklamak,gülmek bunlar olan şeyler..
rüyayı gercek sanmamız cok dogru,uyanana kadar rüyada oldugumuzu anlamıyoruz baska bi alemde yaşıyoruz sanki..
tıpkı şuanda rüyada oldugumzu bilmedigimiz gibi,ölünce anlıycagmız gibi...

senın de dedigin gibi beyin komutlarla calışıyo,bir bilgisayar gibi,bilgisayar ne çok iş yapar ama aslında aptal bi makina oldugunu söyleriz..
biz de zihnimizi verdigimiz komutlarla çalıştırıyoruz ,yanlış komutlar verirsek sonuclarını görürüz..
endişelerin asılsız ve gereksiz olduugnu biliyoruz evet ama bilinçaltı verilen komutları iyi kötü diye ayırt etmez bilgisayar gibi yani..
bazen abim pc bozuldugunda düzeltmeye calışırken bazı kodlar yazıyo işte olmuyo tek tek denıyo dogru komutu bulana kadar,
vay be dıyorum keşke beynimize verecegimiz dogru komutu bulmak da bu kadar kolay olsa...
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara;
canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin..
[ Neyzen Teyfik ]
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

benim beynim aptal degil, genelleme yapmayın.
BEN BENİM
rüzgar

Mesaj gönderen rüzgar »

evren tek boyuttan ibaret değil. yüzlerce boyut var. insanın dünya algısıyla sınırlı değil bu boyutlar. rüyada öbür boyutlarda insan bedeni kulaçta atıyor sevişiyor da koşuyorda vs....düpedüz yaşıyor. diğer boyutlarda da görevleri var ve onları da yerine getiriyor. dualite yani dünya boyutundaki beyin tüm bunlara inanmakta zorluk çekiyor mesele burada.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

teşekkürler juanpr

pc benzetmesi tam uydu bu konuya, düşüncelerine katiliyorum

bilgisayar insandan çok çok hızlı olsada, basit hatalarla insanlari kudurtabiliyor, tecrübe konuşuyor
deniz85

Mesaj gönderen deniz85 »

beyni pc le karsilastirmak kessinlikle yerinde olmus
nasilki bir bilgisayar sadece onu programlayan sahaibi kadar "akilli" olabiliyorsa biz de beynimiz ne kadar iyi kullanmasini biliyorsak okadar basarili olabiliriz
yanliz beynimizin pc den farki tekrarlar ile ögrenip calismasi. Bu yüzden önyargilarimizin, endiselerimizin ve korkularimizin gereksiz oldugunu bilmek yetmez.
Ancak bunlarin gereksiz olduklarini bir cok kez tecrübe ederek onlardan kurtulabiliriz.
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

beyin aptal değildir aptal olan biziz [smilie=crazy.gif]