Kalabalıkta yalnız yürümek

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
domates

Kalabalıkta yalnız yürümek

Mesaj gönderen domates »

Arkadaşlar sf yi yenme noktasında hayli ilerleme kaydettim. Sloganım "sf terakkiye mani değildir". Evet biliyorum aşırma bir söz, ama yerinde bir söz. Sfli insanlar öğretmen de olur avukat da olur akademisyen de olur.

Ben staja gidiyorum, kendi sınıfımda da ders anlatıyorum. Bunları aştım gitti, sfsiz birçok insandan iyi durumdayım.
Ama şu kalabalıkta yalnız yürümek en büyük derdim, yalnız bir yerde nereye bakacağını şaşırmak vardır ya, işte bir de o. Bunları üstüne ne kadar gidersem gideyim yenemedim. İlerleme olmuyor bir türlü. Bunlara bir çözüm bulamadım.

Gelin beraber tartışalım :)
sosyalfobi : geçici çekingen zar
tonyukuk

Re: Kalabalıkta yalnız yürümek

Mesaj gönderen tonyukuk »

Kalabalıkta yalnız yürürken bacaklarında kasılma veya mide krampı gibi psikosomatik şeyler yaşıyor musun ?
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Öyle şeyler yaşamıyorum. Hafif bir kasılma, herkes bana bakıyor hissi. Gözlerde yaşarma, göz kaçırma, dikkatli davranma, nereye bakacağını bilememe.

Aslında sıraladağım belirtilerin hepsi "herkes bana bakıyor" düşüncesinin doğal sonucu. Herkes sana bakarken zaten rahat olamazsın ki?
tonyukuk

herkes bana bakıyor olayı bende de vardı ama bunu anlattığım bazı kişiler megalomanlıktan dolayı böyle hissediyorum sanırlardı Yani böyle sanki ilgi toplamak için algıda seçicilik gibisinden alakasız şeyler Yaşadığım gerginliği anlayamazlardı ve üstüne de kibirli birisi gibi algılanırdım Zamanla azaldı ve kayboldu Sana nacizane tavsiyem şuna benzer sessiz telkinler yapabilirsin Kalabalık içinde yalnız yürürken çevrendeki insanların da birgün öleceklerini düşün;sana baktığını zannettiğin kişileri cansız şekilde yere uzanmış olarak hayal etmeye çalış Böyle yapardım ve işime yarıyordu Şunu da unutma hocam çevremdekiler bana bakıyor hezeyanını çok ciddiye alırsan ve kendini kasarsan bir süre sonra bunu farkeden kişiler cidden sana bakmaya başlarlar Özellikle de böyle cafe vs. sabit bir konumda oturuyorsan. Şimdiden geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

Cevabın için sağol. Telkin yöntemini denerim sürekli ya da başka şeyler düşünmeye çalışırım. Fazla da işime yaradığını söyleyemem bunların.
tonyukuk

:=) Matematikte okuyacak kapasitede birisi için bu türden sorunları aşmak kolay olacaktır
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

[smilie=bomb.gif] BEN SANIRIM BU DURUMU AŞTIM
[smilie=bomb.gif]
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
tonyukuk

Nispet olsun diye yazmadıysan nasıl aştığını öğrenmek isteriz
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

Benim için kalabalıkta yürümek sf açısından pek dert olmadı. Yalnız hızlı hızlı yürürüm, kalabalık caddelerde yavaş yürüyenlere de sinir olurum. Genelde kaldırımın en kenarından ortalama hızın yaklaşık 2,5 katı hızda, sağa sola kıvrılarak yoldakileri geçerim.
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

yok estafirullah
bunu <<İYİLEŞME SÜRECİ 1. ADIM>> da gerçekleştirdim.
sürekli kendimi kalabalıkların içine attım. alışveriş merkezlerinde gezdim.
ben süreci ilaçsız devam ettiriyorum.
bu süreç sonucunda %100 başarı hedefliyorum.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

daha fazla bilgi için İYİLEŞME SÜRECİ 1. ADIM başlıklı kısıma bakabiliirsiniz
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

işim gereği her gün, her 2 andan biran kalabalıklarda yalnız yürüyorum..yalnızlığı sevdiğim gibi kalabalılarıda severim, fakat beni tanımıcaklar ve kalabalık kuru olmayacak..
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

tanımadıkları zaman yürümesi kolay oluyor dimiiii.
önemli olan bütün gözler sana çevrildiği zaman yapabilmek
Kullanıcı avatarı
Fluperson

Mesaj gönderen Fluperson »

Ortam tanıdıkların olduğu yer değilse (örneğin mahallemiz) biraz rahat olurum.ama daima çok hızlı yürürüm.
deniz85

Mesaj gönderen deniz85 »

domates isine yarayacagini düsünüyorsan bide benim yöntemimi dene.bi ara sIk sIk günes gözlügünle disari cikiyodum.etraftaki insanlar nereye baktigimi görmedigi icin etrafdaki insanlari süzerek dolasabiliyodum [smilie=cool.gif] . korktugunun aksine kimsenin seni izlemedigini görüyorsun...tabi bu sefer sen onlari izliyorsun ama gözlük olunca kimse fark etmiyo tabi.isani rahatlatiyo ve "izlenme" duygunun ne kadar sacma oldugunu fark ediyosun. artik gözlüksüzde pek problem olmuyo. simdi tek sorunum bakislarimi kontrol edememem.onuda asarim insallah.......