Kalabalıkta yalnız yürümek

Çözüm önerileriniz..
Neden??

Re: Kalabalıkta yalnız yürümek

Mesaj gönderen Neden?? »

ben de kalabalıkta yalnız yürümekte çok zorlanıyorum.
aslında benim şu sıralar en en ennnn çok yakındığım konu,yüzümdeki seyirmeler.yanaklarımda,dudağımda,göz kapaklarımda biri bana baktığı zaman,yada birisi bana bişey anlatırken (bu kişi annem bile olsa) yüz mimiklerime olan hakimiyetimi tamamen yitiriyorum.gülemiyorum bile acayip bişeyler oluyorum.yani bu nedenle kara çarşafa bile girebilirim.bu sosyal fobi değil sanırım bu belirtiler yaygın anksiyete bozukluğu olabilir mi? bilen birisi lütfen cevap yazsın arkadaşlar sizden başka derdimi paylaştığım kimse yok.en azından fikirlerinizi paylaşın
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

deniz85 yazdı:domates isine yarayacagini düsünüyorsan bide benim yöntemimi dene.bi ara sIk sIk günes gözlügünle disari cikiyodum.etraftaki insanlar nereye baktigimi görmedigi icin etrafdaki insanlari süzerek dolasabiliyodum [smilie=cool.gif] . korktugunun aksine kimsenin seni izlemedigini görüyorsun...tabi bu sefer sen onlari izliyorsun ama gözlük olunca kimse fark etmiyo tabi.isani rahatlatiyo ve "izlenme" duygunun ne kadar sacma oldugunu fark ediyosun. artik gözlüksüzde pek problem olmuyo. simdi tek sorunum bakislarimi kontrol edememem.onuda asarim insallah.......
[smilie=cool.gif] Aynısını yazpıyorum ve çok güzel analiz etmişsin
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

sorma neden?? Arada banada olur, durduk yere sf moduna sokar insani
..............Resim.................~~Resim
muratmanson

Mesaj gönderen muratmanson »

ilaç kulandın mı onların faydası oluyor biraz mücadele biraz da zaman...birazda sunun etkısı olabılır kıyafetlerın sac tıpın fılan ıstedıgın gıbı olması hosuna gıden kıyafetler bunlar sana bıraz guven verır..kendını bıraz yakısıklı hıssedersen etrafındakı ınsanların sana bakması guven verır birde yolda yuruken sana baktıgını sezen kısının gozlerıne bak olmadı en azından yuzune don arkanı bak ve ya saga/soluna bak biraz bunlar sana guven verecek ...ben bıraz astım bunları denedım faydalı ;)
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

domates yazdı:Arkadaşlar sf yi yenme noktasında hayli ilerleme kaydettim. Sloganım "sf terakkiye mani değildir". Evet biliyorum aşırma bir söz, ama yerinde bir söz. Sfli insanlar öğretmen de olur avukat da olur akademisyen de olur.

Ben staja gidiyorum, kendi sınıfımda da ders anlatıyorum. Bunları aştım gitti, sfsiz birçok insandan iyi durumdayım.
Ama şu kalabalıkta yalnız yürümek en büyük derdim, yalnız bir yerde nereye bakacağını şaşırmak vardır ya, işte bir de o. Bunları üstüne ne kadar gidersem gideyim yenemedim. İlerleme olmuyor bir türlü. Bunlara bir çözüm bulamadım.

Gelin beraber tartışalım :)
tebrikler...
ben de sfyi biraz biraz atlattım sanırım. son sınıf oldum bir hoca bu yıl beni tanıdı...ismimi öğrendi. varlığımı hissettim.
tabiki de sf li olan her mesleğin üstesinden gelir. bizdeki tek sorun aşırı mükemmelliyetçi olmamız. yolda yalnız yürürken boşvermelisin herşeyi ve herkesi... sf siz insanların en büyük kazançları bunlara takılmadan hayat sürmeleri...eğer onlar da en az senin kadar akıllı olup düşünselerdi eminim onlar da yürümekte zorlanacaklardı...
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

neclaaa yazdı:
domates yazdı:Arkadaşlar sf yi yenme noktasında hayli ilerleme kaydettim. Sloganım "sf terakkiye mani değildir". Evet biliyorum aşırma bir söz, ama yerinde bir söz. Sfli insanlar öğretmen de olur avukat da olur akademisyen de olur.

Ben staja gidiyorum, kendi sınıfımda da ders anlatıyorum. Bunları aştım gitti, sfsiz birçok insandan iyi durumdayım.
Ama şu kalabalıkta yalnız yürümek en büyük derdim, yalnız bir yerde nereye bakacağını şaşırmak vardır ya, işte bir de o. Bunları üstüne ne kadar gidersem gideyim yenemedim. İlerleme olmuyor bir türlü. Bunlara bir çözüm bulamadım.

Gelin beraber tartışalım :)
tebrikler...
ben de sfyi biraz biraz atlattım sanırım. son sınıf oldum bir hoca bu yıl beni tanıdı...ismimi öğrendi. varlığımı hissettim.
tabiki de sf li olan her mesleğin üstesinden gelir. bizdeki tek sorun aşırı mükemmelliyetçi olmamız. yolda yalnız yürürken boşvermelisin herşeyi ve herkesi... sf siz insanların en büyük kazançları bunlara takılmadan hayat sürmeleri...eğer onlar da en az senin kadar akıllı olup düşünselerdi eminim onlar da yürümekte zorlanacaklardı...

+1 ..imzanda çok şey anlatıyor...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
zeynep___

Mesaj gönderen zeynep___ »

hepsi hikaye bunların,ii tarafından bakamıyorum artık."varr bunda da bi hayır"diyeemiyorum.vasat bi lise hayatı,aynı şekilde monoton bir üniversite hayatından sonra öğretmenliğimin ilk yılnda da aynı yerde olmasam da sf adına olmak istediğim yerden çok uzağım.ufak adımlar mutlu etmiyor beni.bir mucize olsun istiyorum.ama olmayacak biliyorum.üni hayatım boyunca uğraştım bu hastalıkla,okuldaki hocalarımdan yardım istedim,ilaçla tedaviyi denedim olmadı.şimdi çalıştığım yerde özgüven konuşma merkezi diye bir yer var 14 günlük tedavi sonucunda garanti veriyorlar,ama ya bu da fos çıkarsa diye korkuyorum,o zaman hiç umudum kalmayacak.lanet olsun!
kumru

Mesaj gönderen kumru »

Allah bizi daima görüyor, izliyor. bu bizi rahatsız etmiyor. fakat kulları bakınca izleyince rahatsız oluyoruz. garip çelişki...
kumru

Mesaj gönderen kumru »

zeynep___ yazdı:hepsi hikaye bunların,ii tarafından bakamıyorum artık."varr bunda da bi hayır"diyeemiyorum.vasat bi lise hayatı,aynı şekilde monoton bir üniversite hayatından sonra öğretmenliğimin ilk yılnda da aynı yerde olmasam da sf adına olmak istediğim yerden çok uzağım.ufak adımlar mutlu etmiyor beni.bir mucize olsun istiyorum.ama olmayacak biliyorum.üni hayatım boyunca uğraştım bu hastalıkla,okuldaki hocalarımdan yardım istedim,ilaçla tedaviyi denedim olmadı.şimdi çalıştığım yerde özgüven konuşma merkezi diye bir yer var 14 günlük tedavi sonucunda garanti veriyorlar,ama ya bu da fos çıkarsa diye korkuyorum,o zaman hiç umudum kalmayacak.lanet olsun!

Siz öğretmensiniz, geldiğiniz nokta kendinize güvenmeniz hem de herkesten daha çok güvenmeniz için yeterli.

Unutmayın ki sosyal fobi, yakın çevremizin, ailemizin, yanlışları kadar öğretmenlerimizin yanlışları sonucu da karşımıza çıktı.Fakat sizin önemli böyle bir deneyiminiz ve farkındalığınız var. İşinize, görevinize sıkıca tutunun.

Yaşadığınız toplumu tanımaya çalışın. Dünyada olup bitenleri, yanıbaşımızda olup bitenleri sıkı takip edin.
Kendinize odaklanmaktan da böylece kurtulacaksınız. Dünyayı merkez alın dünyanın ortasında, bir tek kendinizi hissetmeyin, kendinizi merkez alma yanlışına düşmeyin!!!

entellektüel, aydın kimliğinize uygun yaşayın, kendinizi her bakımdan geliştirin. Öğrencilerinizle güncel konuları, onların ilişkilerde yaşadıkları (her türlü ilişkide anne baba kardeş sevgili) sorunları biliyorsunuz,siz de yaşadınız, bunları paylaşın bol bol.

ilkokulsa yeni şarkılar, yeni masallar öğrenin. Paylaşın...

Kuru bilgileri ezberletmek bir yana dursun... Onlar her halükarda öğrenilir unutmayın bunu.

Öğretmek diye bir şey yoktur. siz sadece öğrenme yollarını gösterebilirsiniz, göstermelisiniz. Örnek almak vardır. Öğrencileriniz sizi örnek alırlar. Bu noktayı hele hiç unutmayın. Düşünün...Zor değil.

Hani göreviniz misyonunuz önemli sorunlarınızı yenmeniz için de iyi fırsat görebilmeniz için yazdım bunları size. bırakın gitsin sf vs...
newlife

Mesaj gönderen newlife »

Sadece yürümek..Şuan ihtiyacım olan şey..Hiçbi şey düşünmeden..Yada sünger bob izlemek.
kumru

Mesaj gönderen kumru »

Bol bol yürüyün, güzel bir istek, sevgili newlife. Ben de çözümü uzun yürüyüşlerde buluyorum.
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

benimde yürümem lazım.çok kilo aldım vermem lazım.yapabileceğim tek spor ise yürümek.ama yürümek bile zor geliyor bana.aynı gerilimi bende yaşıyorum.gözlerim yaşarıyor,gözlerimi kaçırıyorum,dik yürüyemiyorum,yürüyüşüm değişiyor,dengem bozuluyor,kaşlarımı çatıyorum,insanlara sataşıyorum falan.. bir sürü şey işte yaşayan bilir anlar...ama ben hiç dışarı çıkmıyorum..hele sıcak yaz mevsimi hiç mi hiç!
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

günüm kalabalıklarda yalnız yürümekle geçiyor işim gereği.. hiçte zorlanmıyorum. etraflarda tanıdık birileri olmadığı sürece problem yok, herşey yolunda, yürümeye devam....
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

onemli etkiye tepki degil' etlisiz tepki vermektir.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
zeynep___

Mesaj gönderen zeynep___ »

Siz öğretmensiniz, geldiğiniz nokta kendinize güvenmeniz hem de herkesten daha çok güvenmeniz için yeterli.

Unutmayın ki sosyal fobi, yakın çevremizin, ailemizin, yanlışları kadar öğretmenlerimizin yanlışları sonucu da karşımıza çıktı.Fakat sizin önemli böyle bir deneyiminiz ve farkındalığınız var. İşinize, görevinize sıkıca tutunun.

Yaşadığınız toplumu tanımaya çalışın. Dünyada olup bitenleri, yanıbaşımızda olup bitenleri sıkı takip edin.
Kendinize odaklanmaktan da böylece kurtulacaksınız. Dünyayı merkez alın dünyanın ortasında, bir tek kendinizi hissetmeyin, kendinizi merkez alma yanlışına düşmeyin!!!

entellektüel, aydın kimliğinize uygun yaşayın, kendinizi her bakımdan geliştirin. Öğrencilerinizle güncel konuları, onların ilişkilerde yaşadıkları (her türlü ilişkide anne baba kardeş sevgili) sorunları biliyorsunuz,siz de yaşadınız, bunları paylaşın bol bol.

ilkokulsa yeni şarkılar, yeni masallar öğrenin. Paylaşın...
yen şeylerle ilgilensen de ,dediim gibi bu sadece erteliyor sorunu çözmüyor.bir sorun var şüphesiz.ve o yokmuş gibi yaşamak işe eler kuramamakyaramıyor.basit bir toplantıda uzun cüml
Kuru bilgileri ezberletmek bir yana dursun... Onlar her halükarda öğrenilir unutmayın bunu.

Öğretmek diye bir şey yoktur. siz sadece öğrenme yollarını gösterebilirsiniz, göstermelisiniz. Örnek almak vardır. Öğrencileriniz sizi örnek alırlar. Bu noktayı hele hiç unutmayın. Düşünün...Zor değil.

Hani göreviniz misyonunuz önemli sorunlarınızı yenmeniz için de iyi fırsat görebilmeniz için yazdım bunları size. bırakın gitsin sf vs...[/quote]
bu dediklereinizi yapabilseydim sosalfobik olmazdım zaten.kendine odaklanmanı ertelememden başka bir işe yaramaz tüm bunlar.ortada bir sorun var ve çözülmeli.o yokmuş gibi davranmaya çalışsam da ,en basit toplantıda bilekısa bir konuşma yapamayınca erteleklerim bir bir önüne geliyor zaten.