hangisi daha mantıklı

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
caferali

hangisi daha mantıklı

Mesaj gönderen caferali »

mesela rezil olmaktan korktuğum birşeyi yapmak zorundayım. kendime şöyle bir telkin yapıyorum:

rezil olmayacağım...rezil olmayacağım...niye rezil olayım ki falan

ama hiç işe yaramıyor.
*ya bu sözlere kendim de inanmadığım için işi erteliyorum, ya da yapmaktan vazgeçiyorum
*ya da her defasında kızarıyorum, terliyorum, heyecanlanıyorum yani kendimi rezil olmuş hissediyorum
acaba böyle bir telkin yerine şöyle mi yapsam daha iyi olur?

rezil olsam dünyanın sonu değil...herkes kızarabilir, heyecenlanabilir...

hangisi daha mantıklı?
1-rezil olmayacağını düşünmek mi?
2-rezil olmanın çok da kötü birşey olmadığını düşünmek mi?
de te fabula narratur
vhisky

Mesaj gönderen vhisky »

yahu öncelikle rezil olmak nedir ona bakmak lazım.ben insanların önünde konuşamamayı rezil olmak olarak algılıyorum.ama insanlar böyle bi duruma düştüğünde rezil olmuşlar gözüyle bakmıyorum.olay sadece kendimde.yani ben o duruma düştüğümde rezil oluyorum başkaları değil.bence herkes rezil olma anlayışı ne olursa olsun rezil olabilir.kendine hata yapma hakkı tanıma kişinin özsaygısını gösterir.herkesin rezil olmaya,en önemlisi insanlığın getirdiği zayıflıklarını yaşamaya hakkı vardır.mühim olan böyle hissedebilmek.
benden geçti

Mesaj gönderen benden geçti »

3. bi şık yaratıp rezil olmanın zaten senin hakkın olduğunu düşün bence. çünkü vhiskynin de söylemiş olduğu gibi: 'herkesin rezil olmaya,en önemlisi insanlığın getirdiği zayıflıklarını yaşamaya hakkı vardır'
Tanrı öldü.
imza:Nietsche

Nietsche öldü.
imza:Tanrı
benden geçti

biri bana şu alıntı yapmayı öğretebilir mi?

Mesaj gönderen benden geçti »

ya ayrıca biri bana şu alıntı yapmayı öğretebilir mi?çok zor oluyo kopyalayıp yapıştırcam die canım çıktı da.. :oops:
Tanrı öldü.
imza:Nietsche

Nietsche öldü.
imza:Tanrı
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

Utangaç yüzünün iki santim çaprazına tıklarsan mesajına alıntı yaparak başlarsın 8)