6 Ay ömrünüz kalsa faydası olurmu.

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Re: 6 Ay ömrünüz kalsa faydası olurmu.

Mesaj gönderen fanatiksfli »

tonyukuk yazdı:[smilie=spiteful.gif] 6 aylık ömrüm kalsa 120 ay vadeli 90 milyarlık ev kredisi çekerim ve dünya turuna çıkıp bütün parayı yerim !
Ama 6 ay ömrü kalan bir insanın en fazla ilk 3 ayı doldurduktan sonra hastalıktan pek hali kalacagını sanmam . Yani 3 ay diyelim ona biz maximum. 6 aylık ömür biçen bir hastalık zaten insanı yerinden kıpratmaz tahminimce o filimlerde olur :D
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

:D Benim için farketmez; 6 aylık ömrüm kalsa önceki mesajımda yazdığımı aynen yaparım.
Kullanıcı avatarı
joseraul

Mesaj gönderen joseraul »

Herşeye rağmen bilinmez şekilde yok olmaktansa ne kadar sefilde olsa yaşamak iyidir sanki dolayısıyla çok kısa ömrü kalan insanların daha çok depresyona gireceği daha büyük olasılık gibi gözüküyor.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

sosyal olarak nirvanaya ulasırdım. ortamlarda masanın uzerine çıkıp çığlık bile atardım.
BEN BENİM
delifisek

Mesaj gönderen delifisek »

olumsuz düşüncelerle cebelleşirken, cılız umutlarınızla hayata tutunmaya çalışırken bu haberi alınca birde üstünüze ölü toprağı serpilir. son nefesinze kadar buna alışamazsınız, kabullenemezsiniz, kabullenilebilecek birşey değildir çünkü. fakat hayata karşı daha umursamaz olursunuz, insanlara deger vermezsiniz sadece kendinizle ilgili şeyler yapmayı düşünürsünüz, anlık zevklere dalarsınız, kendinizi içkiye veya herhangi bir uyuşturucu maddeye verirsiniz. boş geçirdiğiniz günlerinin pişmanlığıyla ve kendinize olan kızgınlıkla hiç yapmadıgınız riskli, tehlikeli davranış ve faliyetlerin içinde kendinizi bulursunuz. insanları şaşırtırsınız. fakat artık bu kadar cesur ve umursamaz olmanın sizin için bir önemi yoktur. aptalmısınızdır ? şurada 6 aylık ömrünüz kalmıştır insanların gözünde önemli biri olmak, şöyle böyle olmak artık ne işe yarayacaktır? siz daima pişmanlık ve isyan'a mahkumsunuzdur. kaderi suçlarsınız. kendinizi suçlarsınız. her gün yatakta kendinizi soru işaretlerine boğarsınız. neden ben, neden ben, birde üstüne bu mu gelecekti başıma. benim diger insanlardan ne eksiğim var, ben ne kötülük yaptım vs.vs. kimi zaman basit şeylere bakıp mesela bir kuşun cıvıldamasına, bir çocugun kaygısızca gülüp oynamasına bakıp bakıp içlenirsiniz, hüngür hüngür ağlarsınız.. vs.vs.vs. kısacası bu hallede düşmüş bir insan için artık sf'ye yer bile yoktur. 6 aylık ömrü kalan bir insan için sf'nin ne önemi vardır ?
Kullanıcı avatarı
joseraul

Aklımada gelmişti :)

Büyük usta ruhu şad olsun.
mudokon

Mesaj gönderen mudokon »

askerdeyken aman 6 ay zaten ne olacak ki deyip o psikolojiyle güzel ve dolu dolu bir askerlik geçirdiğim düşünülürse bu sistemin işe yarama olasılığı yüksek. 6 ay ömrü kaldığımıza psikolojik olarak inandırırsak kendimizi zamanı daha iyi değerlendirriz.yaptığımız herşeyden daha bi keyip alırız.askerden döndükten sonra kendi kendime bu tekniği uygulayacağımı söylemiştim ama şimdilik tam beceremedim.
user

Mesaj gönderen user »

eger yarin ölecegimi bilsem bütün cektiklerimi, acilarimin hepsini unutur bugünün tadini cikarmaya bakardim! Ama nerdeeee.... tam onyedi senedir o ani bekliyorum ve hala ölüm kapimi calmadi :( eger biraz olsun cesaretim olsaydi kendimi oturdudugum binanin catisindan atardim. Biz yüksek evlerde oturuyuruz, tam onbir kat. Acaba diyorum kendimi atsam yüzde yüz ölürmüyüm diye..Allah korusun sakat kalma ihtimali beni cok korkutuyor, o yüzden risk alamiyorum....sf hic olmazsa kurtulacagim an yakami biraksaydi keske....
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

5 ay olsa faydası olurdu diye dusunuyorum.
BEN BENİM
abudabi

Mesaj gönderen abudabi »

user yazdı:eger yarin ölecegimi bilsem bütün cektiklerimi, acilarimin hepsini unutur bugünün tadini cikarmaya bakardim! Ama nerdeeee.... tam onyedi senedir o ani bekliyorum ve hala ölüm kapimi calmadi :( eger biraz olsun cesaretim olsaydi kendimi oturdudugum binanin catisindan atardim. Biz yüksek evlerde oturuyuruz, tam onbir kat. Acaba diyorum kendimi atsam yüzde yüz ölürmüyüm diye..Allah korusun sakat kalma ihtimali beni cok korkutuyor, o yüzden risk alamiyorum....sf hic olmazsa kurtulacagim an yakami biraksaydi keske....
ölüm zaten gelicek niye acele ediyorsun ki .sonuçta sen bişey yapmıycaksın sadece zamanı öne almış olucaksın. kendine bi hobi bul, bu saçma düşüncelere odaklanma. yapmayı sevdiğin hiçbişey yok mu. film seyretmek oyun oynamak gibi
Kullanıcı avatarı
joseraul

Peki diyelim 6 ay ömrünüz kaldı bu sizde bir utanma hissi uyandırırmı başarız olmuş gibi.

Bunu insanlarla paylaşır mısınız yoksa söylemeye çekinir misiniz.
rüzgar gülü

Mesaj gönderen rüzgar gülü »

Ben çok mutlu olurdum sanırım. gelecek kaygısı kalmazdı.
var

Mesaj gönderen var »

Altı ay ömrümün kaldığını bilsem, sosyal açıdan benim için hiç bir şey değişmez. Eh haliyle oldukça üzülürüm, daha içe kapanırım. Değişim işte böyle olur ancak. Düşünsenize 30 yılda yapmadıklarımı, altı aya sığdırabilsem ne olacak ki, sonunda ölmeyecek miyim?

Sevildiğimi biliyorum, bu yüzden kimse bana kalan ömrümü söylemeyecek. Zaman zaman çok çok kötü hissedip aklımdan ölümü geçirsem veya bunu ifade estem de. Bunu denemeyeceğim, çünkü yaşamak güzel. Ölme düşüncesi bile berbat bir şey. Aklınızda canlandırabiliyor musunuz veya daha önce hiç denediniz mi bilmiyorum. Ama ben aklımda canlandırabiliyorum (olduğu kadar) zaman zaman rüyalarıma da girer. İşin kötüsü benim rüyalarımda tüm algılarım açık oluyor. Yani sadece bir takım görüntüler görmüyor, onların içinde yaşıyorum. Kokuları, sesleri, görüntüleri, temasları, nemi, ısıyı... (kimisi buna lusiddirim diyor. Türkçe karşılığı vardır mutlaka ama bilmiyorum.). Velhasıl hiç de ölmeye değmez. Kendimizi cenaze tarihimizi öğrenmeden önce geliştirmeliyiz. En azından ben onun için çabalıyorum.
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Acısız olursa tamam ölebilirim,bu beni mutlu da eder.Ölümden sonra hayat felan da olmasın.

"Bütün hayatın amacı ölümdür" Freud
bulantı