alternatif sosyal fobi tedavi yöntemleri

Çözüm önerileriniz..
citizen

Mesaj gönderen citizen »

ülkemizde yaygın olarak görülen psikolojik sorunlardan birisi olan sosyal fobiyi yenebilmek için ilaç tedavisi, psikoterapi gibi tedavi yöntemleri dışında geliştirilen alternatif tedavilerdir. örneğin milli gazete yazarlarından efser selamet (kendisi bir psk.sos. imiş) bu konuda yardım isteyen bir okuruna şu güzide tedavi yöntemini önermektedir:

okur:
"hocam iyi akşamlar. ben bir sosyal fobi hastasıyım. (kendimi öyle de görüyor olabilirim) insanlardan uzak durmak, konuşmamak… konuştuğum zaman ise ses kısılması, boğaz kuruması, diyecek bir şey bulamamak, kalp çarpıntısı gibi belirtilerim var. finanssal açıdan ve utangaç olduğum için bir doktora gidemedim. bana bir öneride bulunabilir misiniz?"

psk.sos.efser selamet
günde 3000 kez "sosyalim, sosyalim…" demenizi istiyorum. bir kaç hafta içerisinde uygun düşünce yapısına gelmenizi sağlayacak bu telkin inşallah. bu şekilde beyninizdeki nöronlar harekete geçecek ve bu özellik yani sosyallik sizde gelişecek inşallah. her şey düşüncenin eseridir. kişi dilerse inşallah olur. ama yok ben bunu dilemiyorum diyorsa da bu yine kişinin tercihidir.

http://www.milligazete.com.tr/...=writersnews&id=7857