Sosyal fobi ve Ergenlik

Çözüm önerileriniz..
xxlarch

Sosyal fobi ve Ergenlik

Mesaj gönderen xxlarch »

arkadaşlar ben Sosyal fobiden kurtuluşun olmadığını düşünüyorum; sosyal fobi büyük oranda genetik olduğu söyleniyor ve çoğu kişide ergenlikte çıkan bir beladır, ergenlik döneminde kişilerin karakteri oluşmaya başlar, özgüven duygusunu, insan iletişimindeki becerilerini vs bu dönemde kazanır ama SOSYAL Fobili olarak biz ergenlik döneminde bunların hiçbirine sahip olamıyoruz, tedavi olarak sadece OLUMSUZ Düşüncelerden kurtulabileceğimizi düşünüyorum olumsuz düşüncelerden kurtulsak bile insanlardan kaçan, sosyal olmayı sevmeyen, insan ilişkilerinde başarısız kişiler olarak kalıcaz. Sizin düşünceleriniz neler ?
citizen

Re: Sosyal fobi ve Ergenlik

Mesaj gönderen citizen »

İyileşmek imkansız değil.
Kullanıcı avatarı
mavi ay

Re: Sosyal fobi ve Ergenlik

Mesaj gönderen mavi ay »

genetik die bişi yoktur... yetişme tarzı çevrenin etkileri karekteri oluşturur... mizaç doğuştan gelir ama kişilik gelişimi tamamen coğrafya ekonomik koşullar aile okul sayesinde oluşur... konuşkan deildir mizacı öyledir beyindeki konuşma merkezinde bi değişiklik vardır konuşkan birine göre suskun mizaçlıdır doğuştan... fakat öğrenme sorunu yoksa aileden yeterli ilgi sevgi destek görmüşse çevresin de kültürel sanatsal aktiviteler bakımından zenginse, para sorunu da çok yoksa iyi bi karekter gelişimi oluşur sf de geçer iyileşir.... sf kendine güvenmemekten olan bişi.... benim gibi çok dayak yiyenlerde iyileşmez... sizin hepinizde iyileşir merak etmeyin..
eski nick : triyandafilis