sf yi yenmek ???

Çözüm önerileriniz..
firar

sf yi yenmek ???

Mesaj gönderen firar »

sfyi yenmek için neler yapabilirim... önerilerinizi bekliyorum..çok yalnızım sorunlarım nednei ile oldukça asık suratlıyım insanlar benden kaçıyor.... diyalog kurabildiğim az sayıda insanı da çeşitli nedenlerle kaybettim...... sosyal bir insan olmak istemiyorum.... sadece yanlışöanlaşılmak sevgisiz bi görüntü çizmek istemiyorum... suskun bir insanım ve arkadaş edinemiyorum... yıllardır erkek arkadaşım da yok.. bu da önemini yitirdi artık. sadece yaşamak istiyorum...kendimi herhangi bir konuya veremiyorum... kafam karıık ve işe yaramaz biri olduğumu düşünüyorum... boşluk en kahredici duygu..

önerilerilerinizi bekliyorum....
eski nick = triyandafilis/mavi ay
citizen

Re: sf yi yenmek ???

Mesaj gönderen citizen »

Bilişsel psikoterapi almalısın.
Kullanıcı avatarı
Bornfobik

Mesaj gönderen Bornfobik »

aynı ben :(
Profesyonel yardım almayı denemelisin, uzman bir dra git. Benim sana pc başında verebileceğim yöntem ancak lafta kalır. Ama sana tecrübelerimden şunu söyleyebilirim, foruma fazla takılma, googlea fazla soru sorma, hastalık hastası olur çıkarsın. Kendini kabullen başkalarının bile sana yapmayacağı eleştirileri kendine yapıp zulüm etme kendine..
--SF yi yenmeyi bir SONUÇ olarak beklemeyin bu bir SÜREÇ!
Kullanıcı avatarı
moby

Mesaj gönderen moby »

ne olursa olsun çözümleri kendiniz bulacaksınız...
Bunun için de psikolog (bence bayana bayan daha iyi olabilir) yardımı,
bir kaç arkadaş (veya en azından bir tane)....ki çünkü birileriyle dertlerinizi paylaşabilmeniz lazım
ve dertlerden uzaklaştıkça hayata motive olabilesiniz.
Ben internette dertleşmeyi de bazen faydalı görmüşümdür. Elbet uygun kişilere denk gelince.
Aslında daha detaylı da yazabilirdim, ama genel olarak aklıma gelenler bunlar.
firar

Mesaj gönderen firar »

Bornfobik yazdı:aynı ben :(
Profesyonel yardım almayı denemelisin, uzman bir dra git. Benim sana pc başında verebileceğim yöntem ancak lafta kalır. Ama sana tecrübelerimden şunu söyleyebilirim, foruma fazla takılma, googlea fazla soru sorma, hastalık hastası olur çıkarsın. Kendini kabullen başkalarının bile sana yapmayacağı eleştirileri kendine yapıp zulüm etme kendine..

kendimi sürekli eleştiriyorum, bn bi hiçim sanki... nefes alıyorum ama yaşamıyorum... saol önerilerin için.
firar

Mesaj gönderen firar »

citizen yazdı:Bilişsel psikoterapi almalısın.
param yok ki benim. ailem dem de isteyemem.
firar

Mesaj gönderen firar »

moby yazdı:ne olursa olsun çözümleri kendiniz bulacaksınız...
Bunun için de psikolog (bence bayana bayan daha iyi olabilir) yardımı,
bir kaç arkadaş (veya en azından bir tane)....ki çünkü birileriyle dertlerinizi paylaşabilmeniz lazım
ve dertlerden uzaklaştıkça hayata motive olabilesiniz.
Ben internette dertleşmeyi de bazen faydalı görmüşümdür. Elbet uygun kişilere denk gelince.
Aslında daha detaylı da yazabilirdim, ama genel olarak aklıma gelenler bunlar.
yakın arkadaşlıklaarım olsa dertleşirim fakat yok zaten kimse dert dinlemek istemiyor.teşekkür ederim.
var

Mesaj gönderen var »

@firar
Emekli maaşını kedi maması olarak mı ödüyorlar?
okan77

Mesaj gönderen okan77 »

Bilişsel terapi için fiyat istedim 200YTL.Bu fiyatlarda nasıl terapi alınır ki?
firar

Mesaj gönderen firar »

var yazdı:@firar
Emekli maaşını kedi maması olarak mı ödüyorlar?
senin derdin ne? espri mi yaptığını sanıyorsun? sen de emekli ol da kedi mamasına yatır...kedilerimin sevgisi benim için en ii terapi...
firar

Mesaj gönderen firar »

okan77 yazdı:Bilişsel terapi için fiyat istedim 200YTL.Bu fiyatlarda nasıl terapi alınır ki?

Prof. Dr. A. Kadir Özer in duygusal gerilimlerle başedebilme Bn değeri triyakiliği adlı kitabını öneririm, bilişsel terapiyi uygulmalı olarak anlatıyor..... bu kitap benim zamanında çok işime yaradı, hala tekrar tekrar bakarım.... bilişsel terapi temel olarak kafa yapısını değiştirmeyi hedefler. olaylara yaklaşımımızda farklı açılardan da durumu değerlendirmeyi içerir... kendimizle ilgili ve çevremizdekilerin tutumları ile ilgili yargılarımızı inançlarımızı gözden geçirmemizi sağlar.....

mutlaka okunması gereken bir kitap..... Doğan Cüceloğlu nun kitapları da çok faydalı.....

iyi terapi yapan doktor bulmak çok zor bu alanda yeterli eğitim verilmiyor Türkiye'de genelde yurt dışı eğtimi de almış olanlar biraz daha başarılı. Ankara'da Prof. Dr. Oğuz E. BErksun oldukça iyi bir terapisttir.
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

İlaç.
bulantı
okan77

Mesaj gönderen okan77 »

firar yazdı:
okan77 yazdı:Bilişsel terapi için fiyat istedim 200YTL.Bu fiyatlarda nasıl terapi alınır ki?

Prof. Dr. A. Kadir Özer in duygusal gerilimlerle başedebilme Bn değeri triyakiliği adlı kitabını öneririm, bilişsel terapiyi uygulmalı olarak anlatıyor..... bu kitap benim zamanında çok işime yaradı, hala tekrar tekrar bakarım.... bilişsel terapi temel olarak kafa yapısını değiştirmeyi hedefler. olaylara yaklaşımımızda farklı açılardan da durumu değerlendirmeyi içerir... kendimizle ilgili ve çevremizdekilerin tutumları ile ilgili yargılarımızı inançlarımızı gözden geçirmemizi sağlar.....

mutlaka okunması gereken bir kitap..... Doğan Cüceloğlu nun kitapları da çok faydalı.....

iyi terapi yapan doktor bulmak çok zor bu alanda yeterli eğitim verilmiyor Türkiye'de genelde yurt dışı eğtimi de almış olanlar biraz daha başarılı. Ankara'da Prof. Dr. Oğuz E. BErksun oldukça iyi bir terapisttir.

Kadir özerin kitabını bende okudum.Faydalı bir kitap.Bilişsel sürecin objektif olarak değerlendirimesi gerekir benim düşünceme göre.Ve gerçektende bozuk olan şey düşünce kalıpları.Bunu tek başına gerçekleştirebilirmiyiz bilmiyorum veya herkesin durumuna bağlı.Olmasa bile dediğin gibi iyi birisini bulmak ve ücretler malum.Tek başına ilaçda faydalı olurmu bilemem.
okan77

Mesaj gönderen okan77 »

Bornfobik yazdı:aynı ben :(
sözlerine katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

kaç yaşındasın. ömrün bitmek üzere. çabalamanın anlamı yok.
BEN BENİM