yaptıklarım

Çözüm önerileriniz..
hare

yaptıklarım

Mesaj gönderen hare »

iznim bittiğinde işe dönücem ve şimdiden stres sardı beni, ben de bu durumu atlatmak ve işe mutlu ve huzurlu bir kafayla dönebilmek için bazı şeyler denedim
-stres çayı
-filtre kahve
-evde spor
-ev işleri
-rengarenk süs eşyaları
-müzik dinlemek
-arada çıkıp avm filan gezmek
-denge bilekliği strese de iyi geliyormuş
-su sesi, elektrikli su değirmeni
-bazı yiyeceklerin insanı iyi etkilediğini duyunca onlardan da almıştım

işe geri dönmek istemiyorum düşününce sinirlerim bozuluyor ama mecburum yine de çok şükür, olmamasından iyidir
terapistimi yine bıraktım işe yaramayacak gibi hissettim ve çok masraflıydı ücretsizleri de varmış ama işe yaramazsa diye biraz ara verdim, yine de giderim herhalde bir de grup terapisi düşünüyorum ama nerde bulabilirim işe yarar mı bilmiyorum, siz ne önerirsiniz?
cambazz

Re: yaptıklarım

Mesaj gönderen cambazz »

ben de haftaya işe başlıyorum,başlayacagım ilk gün aklıma geldıkçe nefesim daralıyor,allahım en az 35, 40 kışıyle karşılasma,merhaba nasılsınız faslı ve sonra herkesin tatil değerlendirmeleri tabi kendi aralarında.
ve ben kenarda köşede kuytuda,sessiz,dilsiz,yalnız.

yalnız bu konuda önerebileceğim birşey yok,henüz çaresini bulmuş değilim,ama 5 yıldır her başlangıçta aynı problemle savaşmak buyuk dert...
sayimin

Mesaj gönderen sayimin »

bir şeyler deniyor olman bence çok güzel. aralarında işe yarayanlar var mı peki?

terapiler gerçekten çok pahalı, üstelik insan bi sonuç alamadıkça boşuna para veriyormuş gibi hissediyor.

grup terapisini ben de çok istiyorum, ama bulamadım. aslında forumdan mesela 10 kişi toplansak, bir tane doktorla anlaşsak, ücreti de paylaşsak nasıl olur?
hare

Mesaj gönderen hare »

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

cambaz aynı senin gibi bir köşede yalnız oturuyorum molalarda herkes bir arada ben yalnız, sandalyelerinin sırtını bana dönderiyorlar bana bakarak yürüyorlar en sonu kimsenin beni görmeyeceği yerlere saklanmaya başlamıştım

özgürce, tüm bu denemelerimin toplamından fayda gördüğümü düşünüyorum tatile başlamadan önce siyahlara bürünmüştüm, tüm perdelerimi kapatmıştım, neredeyse hiçbirşey yemiyordum çok ağır bir dönem geçirmiştim ama şimdi iyiyim tek başıma da olsam gülümseyebiliyorum, kendim için uğraşabiliyorum daha önce kılımı kıpırdatasım gelmiyordu gerçi o dönemi ilaçlarla atlattım şimdi ilaçlara ara verdim ama işe başladığım gün ilaca da başlıycam yine aynı şeyleri her Allah'ın günü yaşarsam yine bunalıma girerim herhalde, grup terapisi fikri de güzel