BİR KAÇ ÖNERİ (SONUÇ GARANTİLİ)

Çözüm önerileriniz..
Kullanıcı avatarı
kuzeygüney

BİR KAÇ ÖNERİ (SONUÇ GARANTİLİ)

Mesaj gönderen kuzeygüney »

Arkadaşlar her işin bir sonucu vardır. Hiç bişey sonuçsuz kalmaz ve herşeyin yerini dolduran mutlak bir enerji var. Siz bişey yaparsanız boş alanınızı, kendinizin seçimleri doğrultusunda doldurmuş olucaksınız. Bişey yapmasanız da o boşluk dolacaktır tabi yüzde bir milyon zararlı bir enerjiyle.

Planlı programlı yaşayın demiyorum. Biliyorum çünkü biz çok üşüngeç birer sfliyiz :) ama bir kaç temel nokta var sadece bunları yapalım ;

1- Arkadaşlar öncelikle uyku saatlerimiz gece yarısını geçmemeli. Ben mesela hep sabaha karşı uyurum ve doğal olarak günüm mahvolur. Uyku saatlerini düzenlemek gerek 00:00 ile 09:00 arasında kendimi ikna edebildim

2- Spor/hareket/iş/güç... zihnimizin yorulduğu kadar bedenimizi yorabilmeyi başarsak zihnimiz pes edicektir. Çalışan/yorulan bedene sahip biri, zihnine doldurması için daha az boş alan bırakmıştır. Daha az huzursuz hissederiz daha az kendimizle tartışırız. Çünkü bir taraf yorulacaktı ve biz bedenimizi yormayı seçelim.

3- Olabildiğince şehirden uzak yaşayın arkadaşlar. İşiniz okulunuz şehirde olmanızı gerektirse de boş zamanınızı doğada geçirin. Unutmayın canlılık betonda değil toprakta başlar.. Betonu sulasanız da bi faydası olmaz. Toprakla buluşun ki canlı olduğunuzun farkına varın. Durumu olanlar dağ bisikleti alabilir. Psikolog ile dört duvar arasında çözüm aramak, ilaç kullanmak yerine bunları yapmayı öneriyorum. Üstelik bunları yalnız başımıza yapıyoruz kimseye ihtiyacımız yok

Son bir öneri SERDAR KILIÇ' ı takip edebilirsiniz. Kendini doğal yaşama adamış biri, iyi bir terapist...
globall

Re: BİR KAÇ ÖNERİ (SONUÇ GARANTİLİ)

Mesaj gönderen globall »

Düzenli beslenmek, d vitaminine dikkat etmek, hareketli olmak, uykuya dikkat etmek erken kalkmak, erken yatmak, ... fıtri ihtiyaçlara riayet etmek insanın ruh halini direk etkiler. Sanki ne alaka ki gibi geliyor. benim bir derdim var erken mi yatacam. zaten derdim var bir de erken kalkıp daha uzun mu sorunlarımı yaşayacağım. ya da bir vitaminle psiolojinin ne bağlantısı olur, hamburger beni mutlu ediyor. sağlıklı beslensem nolcak denebilir.
Bilmiyorum herkes zaten bunları konuşuyor. Tv lerde gündüz kuşakları bu tarz konuşmalarla akşam ediyorlar. Kaç kişi dikkate alır, etkili olduğuna inanır. Gene söyleyenlerden bir tanesi burda yazıyor, hayatınızı düzene sokmak, naturallik, temizlik vs vs en cahil adamı bile kemale erdiren basit temel ekonomik insani fıtri şeyler çok tesirli olur. oluyor....
İçinde ne olduğunu bilmediğin şeyi yememek çok şey kazandırır. Mesela yani...
Suyla temas, toprağa basmak stresini alır, elektriğini dengeler...
Kendini masaya yatırcan artık... Her konuda...