Bu İLLETTEN KURTULMAK İÇİN İLK ADIM..

Çözüm önerileriniz..
izmir35

Bu İLLETTEN KURTULMAK İÇİN İLK ADIM..

Mesaj gönderen izmir35 »

arkadaşlar merhabalar..

yeni üye oldum daha doğrusu yeni buldum bu siteyi emeği geçen herkese teşekkürler ..

öncelikle bu sorunla taa ortaokuldan beri boğuşmaktaydım bu illet okul hayatımı mahvetmiş nihayetinde liseye başlar başlamaz okuldan kaçmalar gitmemeler akabinde okuldan atılma okul hayatımı mahvetmeme sebeb oldu..
tabiki ozamanlar pek anlayamadım ne olup bitttiğini bilmiyorum sonradan dank ediyor ama iç içten geçiyor liseden atılmıştım zor bela calışmaya başladım ancak kısa süreli oldu calışmam bu illet yüzünden cogu şeyden uzaklaşmaya kaçmaya başlamıştım hatta aylarca evde pc oyunlarıyla vaktimi harcıyor bir daha bu zamanlarıma yaşlarıma dönemiceğimi düşünemeyip karar veremiyordum hep içimde birşey beni engelliyor insanlardan uzaklaştırıyordu gel git zaman askerlik cağı geldi catti askere gittiğimde acemi birliğim komando birliğiydi tabiki askerde ister istemez topluluk halindeyiz ilk günler zorlanmama rağmen neticede kendimde değişiklikler hissetmeye başladım pek konuşmayan ben iletişim kurmayan ben insanları etrafıma toplamaya başladım acemi birliği bittikten sonra doğu görevi cıkmıştı orda zorluklardan olsa gerek tekrar bir şekilde hissettirmeye başlamıştı bu illet askerlik bittiğindede ilk 4 ay aynı şekilde yoğun geçti illetle uğraşmam birgün odamda karar verdim bunu yenmek adına inanın karar vermek başarmanın yarısıdır ve kendime özgü günlük düzenli yatış kalkış saatleri tasarladım araştırmalar yapıyor cevremdeki bu illeti yenmiş bir kaç kişiyle sürekli konuşup deneyim kazanmaya calışıyordum ve inanmıcaksınız belki ama bu İLLET hayatımdan o kadar şey calmasına rağmen hastaneye doktora bir türlü gitme cesareti bulamamıştım kendimde.. sonra araştırmalarım neticesinde sarı kantaron ve kedi otu nu keşfettim özellikle kedi otu üzerine yoğunlaşmıştım aktardan temin ettikten sonra uygulamaya koyuldum ilk 2 hafta sabah ve akşam olmak üzere demleyip içiyordum ve üstümdeki baskı stress korkular vesaire hafiflemeye başlamıştı daha iyi düşünüyor daha iyi hissetmeye başlıyordum nihayetinde dışarıda daha cok vakit geçirmeye başladım bu beni daaha iyi hissettiriyordu inatla toplum içine giriyor yolda tanımadıgım insanlara saati soruyor falanca bankayı tarif etmesini istiyordum daha önceleri bunları yapamazdım bu süre zarfında kişisel gelişim kitapları almaya karar verdim arkama dönüp baktıgımda hiç kitap okumamış hiç ilgi duymadıgım için kendimi belkide bilgisiz bırakmış sözcük dağarcıgımı zayıflatmış iletişimimii 0'a indirmiştim..kitaplar okudukça kendimi daha pozitif hissediyor daha iyiye gidiyordum insanlardan kaçan ben insanlara daha yakın olmaya başlamış daha hareketli olmuştum kendime güvenim gelmeye başlamış yeni bir işe dahi girmiştim şuan inanın cok iyiyim atlattım diyebilirim kedi otu beni bir nevi dizginlemiş bunu kitap okuyarak desteklemiş hayata bakış açımı değiştirmiş olayları daha iyi gözlemleyip daha iyi anlamamı saglamaya başlamıştı benim uyguladıgım formül buydu arkadaşlar ve cevremdeki bir kaç arkadaşada önerdim ve faydasını gördüler yenmek istiyorsanız KARAR VE EYLEM yapmanız gerekiyor ilaçlara esir olmak ilaçla yaşamak cok zor ve zor olucaktır bu yazım umarım faydalı olur görüceksiniz faydalarını.. sağlıcakla esenle kalın..