Stephen hawking

Çözüm önerileriniz..
fobikfrance

Stephen hawking

Mesaj gönderen fobikfrance »

Kitabi dunya capinda 10milyon satmis unlu fizikci vé yazar Stephan Hawking evrenin sirlarini incelerken soyle bir kaniya variyor ,evrende hicbirsey mukemmel degildir... Péki biz sf liler evrende olmayan seyin neden? Halen israrla pesinden gidiyoruz vé bunun arayisindayiz mukemmel olmasakta mutlu yasasak olmazmi?
sosyalfobiyehayır

Re: Stephen hawking

Mesaj gönderen sosyalfobiyehayır »

dünyanın yaşanabilir olması ,gezegenlerin güneş etrafında birbirlerine çarpmadan gezinmesi mükemmel değilse nedir.mesela bir insan olarak ben mükemmelim...alyuvarlarım ve akyuvarlarım mükemmel yaratılmış,fakat çekirgeler gibi yeterince uzağa sıçrayamıyorum,ancak bu kusur değildir.
fobikfrance

Belkide bukadar mukemmel oldugun icin burdasindir:)
sosyalfobiyehayır

senelerdir süren hastalığım sayesinde insanları ve kendimi tanıdım.kusur gibi gözüken herşeyin gayesi olduğunu anladım..mesela gözdeki bir algılama sorunu yüzünden ardarada gelen hızlı geçen kareleri göremediğimiz için film izleyebiliyoruz.herşey bir amaca hizmet ediyor.mars gezegeni yaşanabilir atmosferi olmadığı için niçin kusurlu olsun.böyle oluşu dünyamızın kıymetini anlamamız için tek başına yeterli bir neden.bilmem anlatabiliyor muyum ?
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

bulantı
sosyalfobiyehayır

kusur derken ironi yapıyordum.24 kareyi teker teker ayırdedebilmek büyük eziyet olurdu.herşey olması gerektiği gibi.kusur görecelidir.evren kusursuzdur.bizde kusursusuz.
gunesedogru

Mesaj gönderen gunesedogru »

Neyden utanıyoruzz? Sesimiz, tipimiz, yüzümüzün kızarması.... Allah bizi böyle yarattıysa neden utanalım, Allah en güzel şekilde yaratan değil midir, neden toplumun önyargılarına esir olalım.
fobikfrance

Madem hepiniz bukadar mukemmelsiniz neden sf lisiniz?
Sf l'I oldugu icin halinden son derece memnun ol

an biri varmi nolur yapmayin kandirmayin kendinizi
igoncu

Mesaj gönderen igoncu »

stephen hawking e laf atanlar olmuş. adam yaşayan en zeki insan. evren mükemmel değildir demiş doğru demiş.ne mükemmelliği görüyosunuz evrende. tüm evrende genel geçerli bir kural mı var? tamamen kaotik bir yer evren. kuralı kaidesi yok. dünyada düzen mi var? afrikada bütün hayvanlar birbirlerini yiyor bu mu düzen? evreni geçtim dünyayı geçtim kendi vücudunuza bakın. ne mükemmelliği görüyorsunuz? madem mükemmel yaratılmışız ne diye sünnet oluyoruz? kusurlu mu yaratılmışız. madem mükemmeliz niye 20 lik dişler başımıza bela oluyor? insanoğlu da dahil olmak üzere tüm canlılar değişim içinde. eski fosillere bakınca bu anlaşılıyor. madem mükemmel yaratıldıysak niye değişime uğruyoruz?
insan da diğer canlılar da dünya da evren de mükemmel değildir.