yargılanacağım sanrısı

Çözüm önerileriniz..
gunesedogru

yargılanacağım sanrısı

Mesaj gönderen gunesedogru »

Sf yi ayakta tutan besleyen köklerden birisi kuşkusuz karşıdaki insan ya da insanların bizi yargılamaya hakları olduğunu hissetmektir. İçten içe bu fikre direnemez bir şekilde maruz kalmaktır. Savunmacı konuşmaların ve davranışların, kendini ispat yüklü hareketlerin kaynağıdır Bu ise genellikle bir sanrıdan ibarettir. Bir hayal bulutundan ve illüzyondan... Eğer birisi olur da yargılarsa bu onun patavatsızlıgı, bakışlarının pisliği, içinin irinidir. Neden onun yargısının duygularımızı etkilemesine izin veriyoruz? Neden onun yargısını direk doğru kabul ediyoruz? Neden onun yargısının gerçeğimiz olmasını kabul ediyoruz? Kalbimizi ışığa açmak varken neden içeri karanlıkları buyur ediyoruz. Mükemmel olmayabiliriz ama yeterliyiz herkes gibi...
kalıcısıkıntı

Re: yargılanacağım sanrısı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

sadece sanrıdan değil bide bu yargılamalara cevap veremeyeceğimizi düşünmemiz.nasıl cevap verirsem vereyim kendimi aptal hissedeceğim inancı ve üstüne illa en iyi cevabı vermeliyim yoksa aptal gibi görünürüm saçmalığı.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
bendis

Mesaj gönderen bendis »

kalıcısıkıntı yazdı:sadece sanrıdan değil bide bu yargılamalara cevap veremeyeceğimizi düşünmemiz.nasıl cevap verirsem vereyim kendimi aptal hissedeceğim inancı ve üstüne illa en iyi cevabı vermeliyim yoksa aptal gibi görünürüm saçmalığı.
Vallahi çok doğru söylemişsin.
fobikfrance

Mesaj gönderen fobikfrance »

Biri bisey soylerde cevap veremeyiz versekte kucuk duruma duseriz diye her ortamda SAP gibi durup milleti inceleriz.
Sonra adimiz havaliya cikar ne kendini begenmis yakistirmasimi dersin
Icimizi bilmiyolarrr bilemicekler
ea1887

Mesaj gönderen ea1887 »

insandan insana çok farkediyor diye düşünüyorum bu durum.etrafında onu yargılamadan kabullenen ve destek çıkan kişiler olduğu sürece insanda ben değerliyim duygusu daha rahat oluşuyor.bence yargılamak da bir huzursuzluk belirtisi.huzursuz insan bir şeyi beğenmez çünkü.bir de öyle bir ruh halindeyken etrafınızda size kendini beğendirmeye çalışan biri olduğunu düşünün.acımasız olmak istemiyorum ama bazen gerçekten yapılacak bir şey olmuyor.beğenildiğimiz gibi beğenilmeme ihtimalimiz de var ve ikisinin arasında dengeyi kurabilmek önemli olan.iyi de aynı kötü de ikisi de geçici ve hiçbir anlamı yok