MESELE SF DEĞİL SEN HALA ANLAMADIN MI?

Çözüm önerileriniz..
KİRAZ

Mesaj gönderen KİRAZ »

Esasında azizim nasıl oluyor bu iş diye düşünüp durduğunu biliyorum. Neden? Bunca çaba nereye gidiyor? Bir ben miyim şu sosyallik işini çözemeyen? Aman ya! Üff, püff falan. Hayır kardeşim senin problemin başka. Kendine ait korunaklı bir yer olarak göremiyorsun yaşadığın çevreyi. Ve sosyal fobi neden değil bir sonuç. Güvenemiyorsun, bağlanamıyorsun evet evet cancağızım sen başka bir hayat ihtimalinin hayalini bile kuramıyorsun!
Mesele sf değil sen hala anlamıyor musun? Bir şey olmalı. O en derininde bir yerde. Ne bileyim onu da araştırıp sen bulacaksın bu zahmet. Yiyorsa tabii. Bu yolda batmak var defalarca. Dibini göreceksin her şeyin. Varoluşunun hakikatinin sırrına vakıf olmak istiyorsan tabii.' Ben mi? Ne diyon kardeşim sen?' dediğini duyar gibiyim. Evet sen. Ben. Biz hepimiz. Kendi içimize doğru bir yolculuk yapma vaktidir zaman. Gerisi birbirimizi ağırlama seansları. 'Ama yaaa ' diye başlayan ergen ağlamaları. Gerisi azizim boşa zaman kaybı.
Yo hayır karışık değil mesele. O kadar basit ki. Sosyal fobilileri bekleyen mutlak son kronik bir depresyondur biliyorsunuz di mi? Ve bu sf'den de beterdir. Hiçbir sf insanı tek başına sf değildir. Gerçekten. Zaten 'nolcam ben böyle abi?' diye söylenmekle başlar bunalım. Telaşlanırsın. Bir tuhaf olursun. Çabalarsın. Enerjin kalmaz. 'Salla gitsin' moduna girersin sonra. O da işte ancak ne kadar oluyorsa!
EN ÖNEMLİSİ DE;
Bu çöplük gibi ne idüğü belirsiz bir enkazdan kendine bir saray yapacaksın. O yüzden cancağızım mühim olan şey bu sarayı yıktırmayacaksın. Bedeli ne olursa olsun. Bir kere verdin ya ellerine kozu. İnsanların zalimliğini bir kere gördün ya. O yüzden kendini korumaya alışacaksın. Belki hala sf'li olacaksın. Belki hala bir sürü dert olacak başında. Ama sen kardeşim kendine bir yaşam kurmuş olacaksın. Daha az acıtacak. Dediydi, diyeceksin.
deniz85

Re: MESELE SF DEĞİL SEN HALA ANLAMADIN MI?

Mesaj gönderen deniz85 »

KİRAZ yazdı:O yüzden cancağızım mühim olan şey bu sarayı yıktırmayacaksın. Bedeli ne olursa olsun. Bir kere verdin ya ellerine kozu. İnsanların zalimliğini bir kere gördün ya. O yüzden kendini korumaya alışacaksın. Belki hala sf'li olacaksın. Belki hala bir sürü dert olacak başında. Ama sen kardeşim kendine bir yaşam kurmuş olacaksın. Daha az acıtacak. Dediydi, diyeceksin.
Aynen, cok dogru...
fobikfrance

Mesaj gönderen fobikfrance »

Sf yalniz sf degildire katiliyorum
Ilk sf teshisi konuldugunda on un yaninda deprasyon baslangici anktsitiye bozuklugu falan filan siralamisti doktor
Reus

Mesaj gönderen Reus »

Tebrikler kiraz baya motive edici bi yazi olmus soylediklerine katiliyorum.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Mesaj gönderen ahyalandünya »

Güzel yazmışsın, motive edici
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]