ARKADAŞLAR ÇOK ÖNEMLİ BU KONU SABİTLENMELİ..

Çözüm önerileriniz..
aydinlik

ARKADAŞLAR ÇOK ÖNEMLİ BU KONU SABİTLENMELİ..

Mesaj gönderen aydinlik »

Merhaba arkadaşlar.Ben bu foruma yaklasık 1 yıl önce kaydoldum.Bu hastalıgı tam olarak 3 senedir yasıyorum.Lise bittikten sonra başladı ve devam ediyor.Bir sosyalfobilinin halini sadece ve sadece sosyalfobili birey anlar.Öncelikle arkadaşlar benim şu sorunum vardı;birisiyle konuşurken yüz ifademin ‪karşı tarafa garip gözüktügünü ve karşı tarafında bu çocuk malmı sorunları var heralde vs vs düşündügünü kuruyordum kafamda.Arkadaşlar ben bu soruyu yaklaşık 10 arkadaşıma sordum.Soru neydi diyecek olursanız soru şuydu;benim bakışlarımda bir farklılık varmı? Nasıl bakıyorum? Birisiyle konuşurken yüz ifademin garip durdugunu düşünüyorumda.diye sordum.aldıgım bütün cevaplar: salakmısın oglum benimi tutuyorsun.normal insan bakışı amk. Dediler.gayet normal bir insan gibi bakıyorsun kardeşim salakmısın kendi kendini boş yere tutma dediler.10 arkadaşımın 10 unundanda en ufak olumsuz bir cevap almadım.olumsuzdan kastım aynen kanka neden öyle bakıyorsun bi garip bakıyorsun.finale gelecek olursak birbirinden degerli sosyalfobili dostlarım;10 arkadaşımın verdigi cevaplar beni asla ve asla tatmin etmedi,hala öyle oldugunu düşünüyorum.neden mi? Çünkü hastalıgın sorunu hastalıgın kökeni burada yatıyor:) Arkadaşlar dışarıdan asla ve asla belli olmuyor hiçbirşey.takmayacaksınız.takmamayı öğrenirseniz sosyalfobiyle yaşamaya alışacaksınız..yeneceksiniz diyemem ama alışacaksınız.arkadaşlar tamamen beynimizin bir oyunu bu hastalık.Size net söylüyorum ki arkadaşlar bu hastalık dünyanın en kötü hastalıgıdır.gençligimin baharında gençligimi yaşayamıyorum en çokta buna üzülüyorum sevgiler saygılar...
pesimisst

Re: ARKADAŞLAR ÇOK ÖNEMLİ BU KONU SABİTLENMELİ..

Mesaj gönderen pesimisst »

Tabi ki dostum böyle; sosyal fobilinin derdi kendi iledir. Uğraşıp durur kendiyle, hiç zeka seviyesi düşük sf li bulamazsın. Bak sen de kimbilir kendini içinde ne kadar test edip durmuşsun da 10 kişiye de sormuşsun bile. Gerginlik vardır varsa yüzünde, o da belli bile olmuyormuş. Beyin tehlikeli bir durum hissettiğinde vücudu hazır duruma sokuyor. Vücut kan kaybından ölmesin diye kanı hayati organlara yolluyor. Yüz ve vücutta gerginlik oluşuyor. yüzden kan çekildiğinden kireç gibi olmuşsun hayırdır durumları oluşuyor basitçe. Kediler var ya ben onlara benzetirim :) bu aralar streslisin, takma kafaya demem, stres direncini arttır derim.
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

aydınlık hiç sosyal fobi makalesi okudun mu?bu buluşun her makalede yer alıyor :) ama kendin farkına varman çok iyii.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
aydinlik

pesimisst yazdı:Tabi ki dostum böyle; sosyal fobilinin derdi kendi iledir. Uğraşıp durur kendiyle, hiç zeka seviyesi düşük sf li bulamazsın. Bak sen de kimbilir kendini içinde ne kadar test edip durmuşsun da 10 kişiye de sormuşsun bile. Gerginlik vardır varsa yüzünde, o da belli bile olmuyormuş. Beyin tehlikeli bir durum hissettiğinde vücudu hazır duruma sokuyor. Vücut kan kaybından ölmesin diye kanı hayati organlara yolluyor. Yüz ve vücutta gerginlik oluşuyor. yüzden kan çekildiğinden kireç gibi olmuşsun hayırdır durumları oluşuyor basitçe. Kediler var ya ben onlara benzetirim :) bu aralar streslisin, takma kafaya demem, stres direncini arttır derim.
İnsan her ne kadar kafaya takmayacagım dese bile olmuyor.yaklasık 2 ay kadarda aksatmadan saati saatine ilac kullandım hiçbir işe yaramadı ilaç taraftarı degilim zaten.
aydinlik

kalıcısıkıntı yazdı:aydınlık hiç sosyal fobi makalesi okudun mu?bu buluşun her makalede yer alıyor :) ama kendin farkına varman çok iyii.
Kardeş kendim farkına vardımda ne olduki? Hala öyle oldugunu düşünüyorum ısrarla,öyle oldugunu düşünüyorum demiyimde beyin otomatikman öyle oldugunu düşünüyor ve insan kasıntı ve rahat olamıyor..
Kullanıcı avatarı
gang.related
İletişim:

Mesaj gönderen gang.related »

2. mesaja hayran kaldım ama vardır ya zeka seviyesi düşük diğerleri gibi yani sfsizler gibi insanlar vardır illaki vardır hatta var yani görmüşümdür ben bunca sene sfli olarak bizler takip ederiz böyle şeyleri
sosyalfobiyehayır

Mesaj gönderen sosyalfobiyehayır »

Parmaklarımin hareketlerini bile takip etmeye başlamıştım. Bakışlar neki .sonunda spastige dönmüştüm.manyak stres altındaydım .ilaçlar, hacamat
Derken kendimi biraz toparladım .hastalığımın 30 ncu yılı. Aslında kendimi bildim bileli hastayım. 20 sene önce ölüm korkusu başladı. Saç sakal ağardı. 42 yaşındayım sakallarim bembeyaz.defalarca dalga geçtiler Halinize şükredin.