No stress no panic! = rhodiola

Çözüm önerileriniz..
pesimisst

No stress no panic! = rhodiola

Mesaj gönderen pesimisst »

Stresinizi kontrol altına almayı başarırsanız panik bozukluğunuzu da kontrol altında tutarsınız. Bu şekilde sosyal fobinizi ya bastırır ya da daha en azından daha yaşanılır hale getirirsiniz. Bu forumdaki bir çok arkadaşımız gibi nokta atışı bir çözüm olmasa da tetikleyici sepeplerle başedecebileceğiniz oldukça etkili bir önerim var. :D plasebo olmadığını ya da tolerans geliştirmeyeceğimi umut ediyorum. Ben bu günlerde rhodiola rosea kapsül ve omega 3 jel kapsül kullanıyorum günde 2 kez (Not: psikiyatri ilaçları kullanmaya devam edenler rhodiola etkileşime girebilir) kullandığım antidepresanı kuralına uygun bırakmıştım. Bizdeki forum sitelerinde rhodiola rosea dan pek bahsedilmiyor. Yabancı forum sitelerini okuduğumda ise oldukça güzel şeyler duydum. Ne kadar stres altında bulunduğunuzu bilemediğim için tavsiye almak size kalmış ancak ben birkaç gündür oldukça iyiyim. Kalbim randımana girdi, bu çok hoş bir duygu gerçekten de, daha da güzeli eskilerden aklımda kalan, :) [smilie=comando.gif] o tatlı bir heyecan duygusu vardır ya işte o duyguya tekrar kavuştum. Kullandıktan 2 saat sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız. Hee uykusuzluk olarak mı algılarsınız, yoksa birşeyler yapma isteğinden cin gibi olmak mı bilemem ama uykunuz açılıyor. Uyudu mu da tam uyuyorsunuz ama. Bir de küçük bir tavsiye; bayanlar gözünüze daha hoş görünüyor. Çaktırmasanız iyi olur bence :D
aydinlik

Re: No stress no panic! = rhodiola

Mesaj gönderen aydinlik »

Kardeşim , ilk kullanımında bile etkisini gösteriyormu , ve ne işe yarıyor stresten saçlarım bembeyaz oldu sen düşğn işte bedeki stresi.eger işe yarayacaksa kullanalım bizde ve kardeş yan etkisi varmı yan etki derken ciddi yan etkilerinden bahsediyorum uykusuzluk vs vs degil.
pesimisst

Dostum adı üstünde altın kök bu :) altın gibi değerli gerçekten de 4. günüm herşey yolunda, strese duyarsızlaştırıyor insanı bu melet, yan etkisini görmedim şu ana kadar sadece burnuma hafif ama güzel bir bitki kokusu geliyor arada, ben de varsa uzun zaman kullananları merak ediyorum, nette gezerken Dr. Mehmet OZ dan okumuştum. Rusların çalışmaları var bu bitki üzerinde, zaten bitkinin adını yazınca googleden yeterince bilgi sahibi oluyorsun. Bizim forumda eskilerden bir arkadaşımız yazmış öyle de kalmış.
aydinlik

pesimisst yazdı:Dostum adı üstünde altın kök bu :) altın gibi değerli gerçekten de 4. günüm herşey yolunda, strese duyarsızlaştırıyor insanı bu melet, yan etkisini görmedim şu ana kadar sadece burnuma hafif ama güzel bir bitki kokusu geliyor arada, ben de varsa uzun zaman kullananları merak ediyorum, nette gezerken Dr. Mehmet OZ dan okumuştum. Rusların çalışmaları var bu bitki üzerinde, zaten bitkinin adını yazınca googleden yeterince bilgi sahibi oluyorsun. Bizim forumda eskilerden bir arkadaşımız yazmış öyle de kalmış.
Kardeş uzun süreli kullanımında sıkıntılar ortaya çıkabiliyormuş onu bir araştır istersen.Bende alıp deneyecegim yoksa gerçekten mutluluk bizlere haram gibi gözüküyor.ben hergün dışarı çıkarım arkadaşlarımla buluşurum takılırım fakat lisede oldugum gibi yani dogal rahat normal bir insan gibi sakin olamıyorum.yok bakışlarım mimiklerim nasıl yok sunu desem çokmu yersiz olur..lanet olsun bu hastalıga.bütün bunları geçirecekse ömür boyu bile kullanabilirim dostum..
pesimisst

Vallahi arkadaşım uzunu bıraktım yarın eski halime dönsem şu 4 gün için halime şükrederim. Bugüne kadar 5-6 farklı antidepresan, yığınla bitki, ** böcek ne bulsam yedim içtim anlayan anlar. Hee plasebo bile olsa yine devam ne bulsak yemeye. Çare yok başka. Şaak diye kesti ya la bu. Abi engelliyor ne varsa, kalbi şöyle bir düzenledi, yüzüme bir tokat çaktı, şekli yerine geldi. direk hükmediyor vücuda. Yok bi de yorulmak nedir bilmiyorum. :) insanları sevmeye başladım. Bi coşku var içimde. La, ya la noluyo, bana birşeyler oluyo, bir şey oluyo bana... bu yaştan sonra i.ne mi olduk ne la yoksa rhodiola modilo derken :) şaka bir yana iyi birşey işte dostum, bana iyi geldi işte. Neyse hadi ben bir Taksim'e çıkayım kapanmadan dükkanlar görüşürüz sonra :)
aydinlik

Kardeş bunun fiyatı nedir söylermisin bana bende deneyeyim bakalım bendede işe yarayacakmı ki umarım yararda lisedeki normal halime geri dönerim
Eski
Global moderatör

Mesaj gönderen Eski »

pesimisst yazdı:Vallahi arkadaşım uzunu bıraktım yarın eski halime dönsem şu 4 gün için halime şükrederim. Bugüne kadar 5-6 farklı antidepresan, yığınla bitki, ** böcek ne bulsam yedim içtim anlayan anlar. Hee plasebo bile olsa yine devam ne bulsak yemeye. Çare yok başka. Şaak diye kesti ya la bu. Abi engelliyor ne varsa, kalbi şöyle bir düzenledi, yüzüme bir tokat çaktı, şekli yerine geldi. direk hükmediyor vücuda. Yok bi de yorulmak nedir bilmiyorum. :) insanları sevmeye başladım. Bi coşku var içimde. La, ya la noluyo, bana birşeyler oluyo, bir şey oluyo bana... bu yaştan sonra i.ne mi olduk ne la yoksa rhodiola modilo derken :) şaka bir yana iyi birşey işte dostum, bana iyi geldi işte. Neyse hadi ben bir Taksim'e çıkayım kapanmadan dükkanlar görüşürüz sonra :)
Abide serotonin dopamin tavan yapmış :)
pesimisst

6. Gün doz ayarlaması gerek fazlası tenimde nane, okaliptus kokusuna benzer bir koku yapıyor :) neskafe, kahve ile birlikte sinirlilik yapıyor. Dikkat edin. Kalp ritimleri normal, genel kaygı halim normal, dikkat eksikliği ilaçları ile etkileşiyormuş ve bipolar bozukluğunuz varsa kullanmayın.
pesimisst

7. Gün omega 3 ü birkaç günde bir alacağım, rhodiolayı günde 1 alıyorum 2 gündür. Kafein tüketmeyin tekrar yazıyorum. Sinirlilik normal, endişe hali fark edilir şekilde azaldı, yok gibi, arada yokluyor, kalp ritimleri normal unuttum sanki kalbimi, genel durum neşelilik hali normal, bugüne kadar kullandığım antidepresanlara 10 basar hala, ten de bıraktığı hafif koku olmasa 100 verecektim. Sabahları kullanın gece uykunuz açılır yoksa. Bundan sonra arada yazarım kullanmaya devam, hayatta güzel şeyler olduğunu da biliyordum zaten :)
Eski
Global moderatör

Mesaj gönderen Eski »

Maşallah diyelim nazar değmesin. Bana kalırsa omega 3ün de etkisi büyük. Çünkü d vit. Eksikliği depresyon vs yapıyor.
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

peki bunu ne kadar kullanacaksın ömür boyu mu kullanman gerekiyor
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
pesimisst

yıllar sonra;

Rhodiola Rosea uyanıklığı, enerjiyi, hafızayı ve ruh halini iyileştirmesiyle bilinir, anksiyolitik ve antidepresandır, yorgunluğu azaltır ve biliş ve konsantrasyonu artırır.

Rhodiola Rosea, enerji verici ve yorgunluk önleyici nitelikleri ile nootropik toplulukta bir üne sahiptir.

Önerilen Rhodiola Rosea dozu günde 150 - 200 mg'dır.

3: 1 oranında rosavin ve salidrosidler içerecek şekilde standartlaştırılmış bir özü arayın. Bu, doğal olarak Rhodiola Rosea kökünde oluşan bu bileşiklerin oranını taklit eder.

Günde 1.000 mg'dan fazla alımın ek bir faydası yok gibi görünmektedir.

Yan etkiler

Rhodiola Rosea, binlerce yıldır başarıyla kullanılan doğal bir adaptojen ve bitkidir. Toksik olmayan ve güvenli kabul edilir. Çok az yan etki bildirildi.

Önerilenden çok daha yüksek dozlar ağız kuruluğu, mide bulantısı, mide bulantısı, baş ağrısı, uykusuzluk ve kilo kaybına neden olabilir.

Rhodiola Rosea, bir Monoamin Oksidaz İnhibitörü (MAOI) görevi gördüğünden, MAOI ilaçları alıyorsanız kullanmamalısınız. MAOI'ler, bipolar bozukluk, panik bozukluk, sosyal anksiyete bozukluğu ve TSSB'yi tedavi etmek için kullanılan bir tür antidepresan ilaçtır.

MAOI ilaçları beyindeki serotonin seviyelerini etkiler. Dolayısıyla, MAOI'leri Rhodiola Rosea ile birlikte almak serotonin sendromuna neden olma potansiyeline sahiptir.